maja2712 maja2712 komentáře u knih

Tajný život včel Tajný život včel Sue Monk Kidd

Dozvíte se nejen podstatne informace o životě vcel ale také o víře, naději, lásce, smutku, o složitých lidských vztazích, o vnitřním světě dospívající dívky, o bolestech i vnitřních vítězstvích. Moudra kniha to je...

24.11.2019 5 z 5

Vztahy bez stížností Vztahy bez stížností Will Bowen

Kniha mi byla velkou inspiraci k zamyšlení, je zde uvedena řada příběhů ze života. Je citlivě napsána a leckomu muže hodně pomoci zachránit vztahy, rozbít naučené vzorce chování a začít přemýšlet a jednat malinko jinak.

19.11.2019 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Zajímavě psychologicky zpracovaná detektivka. Při čtení jsem byla vždy v posteli a šla rovnou spát Preventivně. Nedostala bych se ani za dveře svého pokoje....

19.11.2019 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velmi citlivě napsána kniha očima patnáctileté výtvarně nadané dívky o nelidských podmínkách, které zažili vzdělaní Litevci. Je svědectvím kruté vlády Stalina. Velmi dobra kniha.

19.11.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ubrblany dobracky Ove. To díky němu jsem měla v době čtení knihy neustále rty v mírném úsměvu. Budeš mi chybět, Ove...

13.11.2019 5 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Jak by řekl můj muž: Tak to proste bylo...). Nevesele vzpomínky na totalitní dobu vyprávěné tak jak to bylo. A ty básnicky miluju, stejně jako filmu dodaly celému vyprávění hezčí světlo.

13.11.2019 4 z 5

Nad vřavou nenávisti Nad vřavou nenávisti Olga Fierz

Svědectví o období po válce...kniha, která nás niti zastavit se, snažit se pochopit a vážit si čas v míru a blahobytu.

09.11.2019 5 z 5

Zámky naděje Zámky naděje Pavel Kohn

... obdivuhodné činy Přemysla Pittra, které by neměly být zapomenuty.

09.11.2019 5 z 5

Ačkoli je příběh o neveselem tématu zapominání, stejně tak je také o lásce k životu. Pohladí i rozpláče. Úsměvné a přitom hluboké jsou rozhovory na téma škola a nesmyslné dárky. A nejvíce něžných vzpomínek je věnováno milované babičce. Konec je nadherny....

07.11.2019 5 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Krasne napsany historicky roman. Prošla jsem se historií částí Evropy v období Francouzské revoluce a společne se sestrami a jejich babičkou zažívala radovánky, intriky a společenské chovani vyšších vrstev koncem18. století. Knize malinko ubiraly na kráse překlepy a to zejména historické. Královský zamek v Caserte nedal vybudovat syn španělského krále Karel IV ale Karel VI. Těšim se na další pokračování.

06.10.2019 4 z 5

Převedu vás... na onen svět Převedu vás... na onen svět Emil Hruška

Kniha je zajímavá pro čtenáře, kteří se zabývají historiií a životem v českém pohraničí v poválečných letech. Jsou zde vylíčeny tři příběhy s převaděčskou tematikou, pro me zajímavé popsána historie Karlových Varu v souvislosti s Rusy.

26.09.2019 3 z 5

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Kniha mi byla inspiraci jak k cestování samotnému tak vyzvou k cestování s mamkou, obě se nacházíme ve věku knižních postav. Zajímavý náhled na stárnutí, na generační úvahy, na téma stáří: V čem je dojemnost stáří? V té propasti mezi duši a tělem. Stárne jen tělo, duše bezmocně přihlíží.
Příjemné putování po Krétě na divoko. Věřím, ze se CESTA uskutečnila a smekám.

25.09.2019 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Kniha mě dostala popisem události ve věznici, toulanim se po různých životech v průběhu tisíce let a závěrečnou úvahou o ženách, mravnosti a společnosti. Asi nejvíc k zamyšlení byla pro mne úvaha o mravnim úpadku společnosti. Silný příběh, výborně napsané.

20.09.2019 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Má první kniha od spisovatelky. Líbila se mi a věřím, že v době vydání knížky musela být trhákem. Dobrý nápad, jednoduše vykreslené postavy, psychologicky zpracovaný strach ze smrti.

02.09.2019 4 z 5

Mých 25 let v Provenci Mých 25 let v Provenci Peter Mayle

Poklidné vyprávění anglického spisovatele, který se rozhodl poslední část života strávit v milované francouzské Provenci. Při čtení se stanete součástí malé vesnice i s jejími zvyklostmi, trhy, restauracemi, gestikulací, laického léčení nemoci, sousedských radostí i starostí, dobrým vínem s různými gastronomickými specialitami, nahlédneme do autorových myšlenek, poznatků, okouzleni. Pro ty, kdo byli či nebyli v Provenci muže být kniha příjemným toulanim a inspiraci.

04.08.2019 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Tak tahle kniha mi doslova vyrazila dech. Autorka velmi obratně píše o nelehkem osudu ženy, její dcery a její vnučky v průběhu 20. století. V knize se promítá nejen nelehké postavení ženy té doby, ale promítají se i útrapy válek. Velmi oceňuji historická fakta, která jjsou potřeba znát. Těmito slovy kniha začíná: “Na některé věci se nesmí zapomenout, aby se nemohly opakovat. ‘Protože plynoucí čas vždycky nahrává viníkům a lidská paměť je kratka.´

02.08.2019 5 z 5

Zajímavý náhled do života, myšlenek, minulosti i různých zážitků lidi žijících na samotách Šumavy. Některé příběhy byly dost zběsilé a podivínské, jiné vedly k zamyšlení nad oddělenosti civilizovaného člověka od přírody.

28.07.2019 4 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Nádherná kniha, bavila me od prvních vět a jak moc rada mam Zdeňka Svěráka, tak mam rada i strážce nádrže Jiřího Smrcku. Nádherná čeština, krasny čistý styl psaní, mistrovské slovní obraty. Na letní čtení báječná ☀️Ještě bych rada dodala, ze kniha má krasne ilustrace. A ze je taková pro pohlazeni po duši.

21.07.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nejprve jsem cetla Hanu, potom Tiché roky, Hotylek a teď Slepou mapu. Všechny knihy jsou ctive a nadlouho zanechávají nějaky střípek, pocit, podnět ke kterému se pořad v myšlenkách vracím. Autorka umí vykreslit ženy různých povahovych vlastnosti v proměnách casu zasazenem do různých prostředí a osudu. Už teď se tesim na její další knihu.

20.07.2019 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Vynikající kniha. Cetla se úplně sama, snažila se mi vniknout pod kůži se všemi jejími emocemi. Citlivě a reálně popsaný příběh inteligentní ženy, která s notnou dávkou úsilí přijme osud rychle postupující časne formy Alzheimerovy choroby. Z cele knihy byla cítit láska, touha a snaha po normálním obyčejnem životě, co se postupně nenávratně ztrácí. I když držíte té ženě, rodině, přátelům pěsti celou knihu jako blázen, je příběh smutnější a smutnější. Láska je však cítit až do konce knihy.

01.07.2019 5 z 5