Mých 25 let v Provenci

Pětadvacet let před napsáním této knihy se Peter Mayle a jeho žena vypravili na dovolenou do jihofrancouzské Provence. Svět, který objevili, je okouzlil natolik, že se tam rozhodli přestěhovat – a nikdy toho nelitovali. I Provence se za to čtvrtstoletí změnila, i tamní idylu zasáhl ruch, byznys a globalizace. Přesto si stále uchovává své ospalé kouzlo, a i když za tu dobu i v Provenci šálek kávy podražil, ještě pořád stojí za to si ho zaplatit a usadit se s ním před kteroukoliv hospůdkou: je to zaručeně nejlepší umístění, ze kterého lze sledovat typické scénky z každodenního života. Provence zůstává dobrým místem k životu. Poslední pocta kraji vína, levandule, mistrálu a moře od britského labužníka života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406487/mych-25-let-v-provenci-50u-406487.jpg 4.329
Literatura světová, Biografie a memoáry, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Argo

My Twenty-Five Years in Provence: Reflections on Then and Now, 2018

Kniha Mých 25 let v Provenci

Florindela
16.09.2020

Skvělá kniha, jako všechny do tohoto autora. Škoda, že je už poslední. I překladatele to v doslovu rozesmutnilo. Taky jste si jako já vyhledávali na netu ty vesnice, zámky, místa...? Provence prostě nemá chybu.

outzzo
08.06.2020

Krásné čtení, vlastně takové shrnutí a doplnění předchozí trilogie. A kdo tomu nevěří, ať zakusí Provence na vlastní kůži.

maja2712
04.08.2019

Poklidné vyprávění anglického spisovatele, který se rozhodl poslední část života strávit v milované francouzské Provenci. Při čtení se stanete součástí malé vesnice i s jejími zvyklostmi, trhy, restauracemi, gestikulací, laického léčení nemoci, sousedských radostí i starostí, dobrým vínem s různými gastronomickými specialitami, nahlédneme do autorových myšlenek, poznatků, okouzleni. Pro ty, kdo byli či nebyli v Provenci muže být kniha příjemným toulanim a inspiraci.

jiri77
02.08.2019

Milá literární pohlednice z jihofrancouzské Provence. Krásné odpočinkové čtení.

hanča34
22.07.2019

Škoda, že Mayle už nic nenapíše, četla jsem všechno. Mnohé z nich mám i doma a tato k nim patří.

knihomolka525
05.07.2019

kniha se četla celkem dobře ale opravdu rušivý element a to tak silný že vadil komfortu při čtení,byly nepřeložené francouzské výrazy.Možná měly navodit atmosféru ale mě ji nenavodily.Ale jinak kniha je opravdu skvělá.Krásná obálka.Celkem útlá ale o to líp se s ní manipulovalo.Pokud by měla odseky a řídce řádky vydala by na pořádnou bibli.Takhle nepřekážela v kabelce a brala jsem si ji všude sebou.Doporučuji.

Mali88
04.07.2019

Poslední milé setkání s Provence tak, jak ji známe z vyprávění Petera Mayle. Užasné, milé a poutavé vyprávění, při kterém jsem si nalila nejednu sklenku vína a zasnila se nad usedlostí v Provence. Po dočtení knihy jsem si pustila oblíbený Dobrý ročník :) Sbohem pane Mayle a děkuji za nádherné procházky po Provence!

Marla
14.05.2019

Poslední milé setkání s milovníkem života, dobrého jídla a pití a Provence. Všechny jeho knihy mají své pevné místo v mé knihovně a často se k nim ráda vracím, to pro tu radost že života a zabydlenost jeho knih. Tak díky, pane Mayle a ať vám tam nahoře chutná sklenka dobrého bílého!