MahulenaK Online MahulenaK komentáře u knih

Ptačí tribunál Ptačí tribunál Agnes Ravatn

Přečteno za víkend. Skvělá knížka! Úžasná atmosféra, bavily mě i popisy zahradnických prací, úplně jsem se do toho vžila. "Mile" mě překvapil i konec, jestli se to dá tak říct. Ale víc nemůžu napsat, abych neprozrazovala. Jen nevím, jestli budu mít klidné spaní...

23.09.2018 5 z 5

Ty a nikdo jiný Ty a nikdo jiný Rupert Thomson

Dočetla jsem knížku do půlky, ale dál už se neprokoušu. Nijak mě neoslovily ani postavy, ani děj, to, že se každou chvíli objeví nějaká známá osobnost (Dalí, Breton apod.),mi připadá v celkovém kontextu trochu laciné. Je mi to líto, ale opravdu nedočítám.

22.09.2018 1 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Od téhle knihy jsem si moc neslibovala. Natrefila jsem na ni náhodou v mém oblíbeném Jindřichově Hradci, takže jsem nemohla odolat si ji nepřečíst. A naprosto mě dostala. Dobrá zápletka, sympaticky popsané postavy, četlo se samo. Snad nebude s Matějem Mlynářem poslední.

06.09.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Příběh za 5 hvězdiček, bez debaty. Tahle série mě nepřestává bavit.
Co mi ale vadí, jsou chyby v knížce. Často je tam prohozený ženský a mužský rod, spousta překlepů, věcné chyby. Např. "lepší nic vědět" apod.
To ale jen tak na okraj, příběhu to body neubírá...

11.08.2018 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Nemůžu si pomoct, ale tyhle knížky mě prostě baví. Sice jsem si po Posledním výročí říkala, že už asi další číst nemusím, pak mi to ale nedalo, a jsem ráda. Je pravda, že bych možná některé pasáže zkrátila, přece jenom to není příběh na víc než 400 stránek. Ale i tak...byla jsem napnutá, co se stalo, a vůbec jsem neměla tušení. Takže budu opět čekat na další knížku...

28.05.2018 4 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

I když jde především o knížku pro děti (a nerozumím tomu, že to někdo zpochybňuje), tak se mi líbila moc. Musela jsem si ji přečíst, abych ještě chvilku zůstala u knížky Nejlepší pro všechny...

01.05.2018 4 z 5

Sestra smrt Sestra smrt Daniel Petr

Občas jsem se trochu ztrácela v postavách i v ději, ale přesto tři hvězdičky za zajímavé téma a za "čtivost".

30.04.2018 3 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Touto cestou musím poděkovat časopisu Reflex-vždycky si tam přečtu o nějaké knížce, na kterou bych asi vůbec nenatrefila. Takže díky i za Eddyho B. Silný příběh.

17.04.2018 4 z 5

Dvacet zářících drahokamů Dvacet zářících drahokamů David Hrbek

Moc milé povídky, pohlazení.

12.04.2018 3 z 5

Qejci: Existenciální sperma komiks Qejci: Existenciální sperma komiks Jiří Charvát

Dokonalá knížka! Nedoporučuji číst v MHD, když máte záchvat smíchu, lidi divně koukaj....

17.02.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Na začátek musím říct, že jsem neočekávala, že by Radka Třeštíková napsala něco nepodobného Bábovkám apod. Dobře se to čte, je to oddechovka na proložení náročnějších knížek. Co mě ale totálně zklamalo, byl závěr. To už jsem tedy dočítala jen silou vůle, vůbec ne proto, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Vůbec celý ten příběh byl dost překombinovaný a protagonisté málo uvěřitelní, ale to, co autorka předvedla na závěr, to jsem opravdu nečekala. Takže hvězdička dolů a velké zklamání.

08.11.2017 2 z 5

Dole u řeky Dole u řeky John Hart

Nebyla to špatná knížka, ale na můj vkus se děj příliš vlekl a vysvětlení na několika posledních stránkách taky nemám příliš v lásce. A v neposlední řadě snadné vyřešení problému s elektrárnou, což byl docela zásadní moment v knížce nebylo příliš uvěřitelné. A co mi tedy vadilo nejvíc - poměrně hodně textových chyb, což samozřejmě neubírá kvalitě, ale ani nepřispívá k celkovému dojmu.

29.10.2017 3 z 5

Nejdelší chobot ve Finsku Nejdelší chobot ve Finsku Arto Paasilinna

Klasicky "trhlý" Paasilinna.Jednou za čas příjemné počtení.

01.10.2017 3 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Pro mne tedy oproti předchozím dílů docela zklamání. Příběh mi připadal zbytečně roztahaný,klidně by mohl být o polovinu kratší. Spád dostala knížka v podstatě až v úplném závěru.

24.09.2017 3 z 5

Eskejp: Na útěku z kanceláře Eskejp: Na útěku z kanceláře Jiří Charvát

Dobrá oddychovka do dopravního prostředku:-) Trochu jsem přeskakovala moralistické pasáže a životní moudra, ale jako celek prima knížka.

03.09.2017 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nelze dát jinak, než plný počet. Jediná drobnost-není to vhodná knížka na dovolenou...Doufám, že paní Mornštajnovou radost ze psaní neopustí a brzy se dočkáme další knížky.

14.08.2017 5 z 5

Korene zla Korene zla Dominik Dán

Asi se budu opakovat, ale tahle parta v čele s Krauzem mě pořád baví.

03.08.2017 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Pro mne tedy zatím nejslabší knížka od Moriarty. Vše podstatné se víceméně odehrálo na posledních cca 100 stránkách. Předtím jsem si pořád jenom musela ujasňovat postavy a vztahy a čekat, kdy už se začne něco dít... Ale nevzdávám to, těším se na další :-)

11.07.2017 3 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

To je tak milá knížka! Stejně jako ta první. Dávám plný počet, i když ještě nemám dočteno.

21.06.2017 5 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Hodná holka mě totálně dostala. Nic jsem o knížce nevěděla, jen znám osobně překladatele, a zajímalo mě, jaké překládá knížky. Fakt jsem byla nadšená, na konci jsem si pěkně pobrečela, a hned si rezervuji Andílka.

14.06.2017 5 z 5