MahulenaK MahulenaK komentáře u knih

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Zase mě Gamache a Three Pines dostali...Říkám si, že už další knížku číst nebudu, že už jsem si udělala obrázek, a můžu číst zase něco jiného. A pak vyjde další knížka, nevydržím to a nelituju!!!

09.07.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tak já nějak nevím. Na to, jak jsem na knížku dlouho čekala (rezervace z knihovny) a jak je všude vychvalovaná, tak zas taková bomba to nebyla. Pořád se všechno opakovalo, až konec měl trochu spád, ale taky nic moc velké překvapení. Dala bych jen dvě hvězdičky, třetí je za to, že se knížka dobře četla.

31.05.2016 3 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Skvělá oddychovka:-)

23.05.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Aňa mi nikdy nebyla moc sympatická. Pak jsem vždycky viděla nějaký film a musela jsem uznat, že je skvělá herečka. Rovnou jsem se zařekla, že P.S. číst nebudu. Ale chtěla jsem mít knížku doma, už kvůli tomu, jak ja krásná. A zase jsem musela Aňu vzít na milost. Moc se mi to líbilo. Člověk si nemá dělat předsudky. A tak.

18.05.2016 4 z 5

Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Arto Paasilinna

Můj oblíbený spisovatel. Nemůžu ale souhlasit, že je tohle jeho nejlepší knížka. Pořád jsem se nějak nemohla začíst, nakonec jsem tedy zdárně dočetla do konce, ale mám jiné favority. Nicméně další knížku si ujít nenechám, to ne.

15.05.2016 2 z 5

Matky Matky Teodora Dimova

Vůbec nevím, kde jsem na tuhle knížku natrefila. Už první otevření-malá písmenka, souvislý text, na první pohled žádný děj. A přečteno jedním dechem za den. Další komentář není potřeba.

08.05.2016 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Přečetla jsem první 'síť' a musím si dát pauzu.Ke konci jsem skoro nedýchala,jak jsem se bála...
Naprosto přesně popsané postavy,situace.
Hrozně mě to zasáhlo.A zajímavé byly i popisy na konci kapitol.Uz teď bych dala pět *.Ale musím to proložit nějakou oddechovkou :-)

20.04.2016 3 z 5

Na velké planině Na velké planině Johan Theorin

Chtěla jsem dát pět hvězdiček,i když povídky moc nemusím.Ale konec se nějak pokazil.. Orel a vrána?Síť nejen na úhoře?

16.04.2016 4 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Tak do dvou třetin knížka super, pak už mě to začínalo nebavit, nějak se to zbytečně komplikovalo, a dočítala jsem fakt jen pro to dočtení. A to jsem se tak těšila:-(

10.04.2016 3 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Příjemné počtení, trochu ve stylu Arta Paasilinna. Klidně by mohl být příběh delší, nenudila jsem se.

28.03.2016 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

I když jsem v průběhu čtení měla pár výhrad, na dalších stránkách jsem je brala zpět. Bylo by zajímavé číst další osudy všech, s odstupem několika let, ale jak je psáno v epilogu: "nikdy se nedozví, kdyby....", a tím je řečeno vše. Těším se moc na další knížky.

07.03.2016 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

V první řadě obdiv. V druhé pobavení. Sice tak od půlky už mě cesta moc nebavila, všechno se víceméně opakovalo, ale stejně to bylo příjemné čtení.

06.03.2016 3 z 5

Smrt má oči mojí dcery Smrt má oči mojí dcery Jessica Treadway

Nějak se mi po dočtení ani nechce knížku nějak hodnotit.Musím to ještě 'rozdýchat' a popřemýšlet.

23.02.2016 4 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Pobavení pro jeden večer :-)

29.01.2016 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Jednoduše nádhera.

27.01.2016 5 z 5

Platící hosté Platící hosté Sarah Waters

Knížky Sarah Waters mám ráda. Ale přesto mám pocit, že jsou trochu moc zdlouhavé, Platící hosty nevyjímaje. Na některé roviny knížky (vývoj vztahu) stačilo pár stránek, na další jich muselo být popsaných hrozně moc. Myslím, že by příběhu vůbec neuškodilo, kdyby byl o něco kratší, atmosféře ani napětí by to neuškodilo. Ale těším se na další, ne že ne.

24.01.2016 3 z 5

Everest Everest Robert Birkby

Pro mě jako naprostého laika byla knížka vcelku zajímavá, hlavně první třetina. Pak už se příběh trochu zacyklil, což je sice pochopitelné, ale na téměř 400 stranách už pak celkem nezajímavé, místy i nudné. No, a závěr, co na to říct. Samozřejmě není cílem dojímat čtenáře za každou cenu, ale poslední kapitola mi připadala nejméně zajímavá ze všech a lehce nepřehledná.
Ale na druhou stranu jsem zase zabrousila do mě neznámé literatury, takže díky za to.

10.01.2016 2 z 5

Krv nie je voda Krv nie je voda Dominik Dán

Dominik Dán zatím nikdy nezklamal. Zase jsem přečetla jedním dechem (ovšem ve slovenštině, jinak to není ono), parta z kanceláře 141 mě fakt baví. Jediné mínus-čekat na další knížku :-(

31.12.2015 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

To je tak, když si člověk nepřečte anotaci...Kdybych to bývala věděla, tak si tu knížku asi nepřečtu a uchýlím se k nějakému veselému příběhu. Je hrozně ze života, chvílemi mi z toho až nebylo dobře, přečetla jsem ji jedním dechem. Ale mám dost, jinak to říct nejde.

15.12.2015 5 z 5

No nevím. Tak nějak jsem doufala, že třeba objevím nějaký nový fígl...Kdybych měla čas, tak něco podobného napíšu taky, akorát nestavím oblečení na hranu a neděkuju věcem :-(

30.11.2015 2 z 5