MahulenaK MahulenaK komentáře u knih

Básnik Básnik Dominik Dán

I když jsem věděla, že to musí dobře dopadnou, vždyť z Richarda Krauze bude špičkový kriminalista, tak jsem se o něj až do konce bála. Ještěže má tak prima parťáky :-)

20.02.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Celou dobu, co jsem Zmizelou četla, jsem se zmítala mezi pocity "dobrý nápad", "už mě to vůbec nebaví", "jsem zvědavá, jak to dopadne", až na závěr vůbec nevím "co si o tom myslet". Takže i hodnocení půl na půl...

14.02.2015 3 z 5

Zůstaňte s námi Zůstaňte s námi Marek Šindelka

Já nevím, asi nejsem správný čtenář na povídky. Mrzí mne to, asi jsou Šindelkovy povídky dobré, ale není to můj šálek kávy :-(

10.02.2015 2 z 5

Senná rýma Senná rýma Noël Coward

Skvělá oddechovka, tak mě naladila, že už jsem se dívala, kdy to na Fidlovačce hrají:-)

07.02.2015 4 z 5

Muž na dně Muž na dně Iva Procházková

Vůbec jsem nevěděla, co od knížky čekat. Seriál nesleduji, takže jsem nebyla ničím ovlivněná. Moc příjemné překvapení! Vůbec jsem se nenudila a přečetla knížku jedním dechem. Klidně bych tedy vynechala pasáže z astrologie, ale jinak super.

19.01.2015 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Moc mě baví inspektor Gamache a úžasná atmosféra bistra, vesničky atd. Kdo je vrah bylo celkem zřejmé a hodně se to podobalo Zátiší, všichni víceméně podezřelí, pak bylo jakoby jasné, kdo to byl a nakonec to byl někdo jiný:-) Ale co mělo znamenat to s těmi obrazy, pak závěrečná epizoda ve sněhové bouři a pak jsem taky nepochopila Nicholovou a Lemieuxe. Jen doufám, že se to v další? knížce nějak vysvětlí! Trochu mám strach, aby se téma Three Pines nevyčerpalo, Zátiší v létě, Vražedný chlad v zimě, obyvatelé vesničky sympatičtí, bude se zase muset někdo přistěhovat?

30.12.2014 3 z 5

Vražedné léto Vražedné léto Mari Jungstedt

I když jsou knížky MJ dost předvídatelné a některé dějové linky mě už fakt nebaví (Johan a Emma), tahle je přece jen zase kapánek lepší než ta předchozí (Umírající Dandy). Asi jí dám ještě šanci :-)

08.12.2014 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Tak jsem se těšila, až mě ta knížka vůbec nebavila. V podstatě se tam až do trošku zábavnějšího závěru nic moc nedělo a ten konec byl taky dost zvláštní. Pro mě tedy velké zklamání.

26.11.2014 2 z 5

Umírající dandy Umírající dandy Mari Jungstedt

Musím souhlasit s ostatními komentáři. Knížku jsem tedy nakonec dočetla. Chvílemi mě i bavila, ale na konci jsem byla poněkud zmatená, vždyť se spoustu věcí vůbec nevysvětlilo (nebo jsem to teda nepochopila). Navíc "love story" mezi Johanem a Emmou už mě trochu unavuje, a vůbec jsou tam ty postavy čím dál podivnější. Tak nevím, jestli vůbec chci číst další (a koukám, že už jsou dvě!).

18.11.2014 2 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Strhující příběh od začátku do konce. Formanovou mám ráda, touhle knížkou ještě víc. Jediné, co mi vadí je, že to byl skutečný příběh. Fakt mi to nedělalo dobře. Zlaté severské detektivky :-)

10.11.2014 5 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Už ani nevím, jaké mám psát komentáře. Dán mě prostě pořád baví. Byla jsem napnutá od začátku do konce a takovýhle závěr jsem fakt nečekala. A ve slovenštině je to fakt lepší :-)

07.10.2014 4 z 5

Zázemí Zázemí Jana Šrámková

Tenhle styl psaní by mě bavil tak v povídce, na knížku je to trochu moc a navíc mě úplně "nebere" vzpomínání na babičku...

30.09.2014 2 z 5

Brazilský deník Brazilský deník Jaromír Bosák

Knížku jsem nedočetla, ne že by mě nebavila, bavila, chtěla jsem si jen udělat obrázek, jak je to napsané. Vzhledem k tomu, že jsem MS v Brazílii sledovala, tak mi to stačilo asi do půlky, pak už se všechno víceméně opakuje.

29.09.2014 2 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Super knížka, nejdřív jsem se nemohla začíst, ale pak mě příběh naprosto strhnul, a navíc hodně nečekaný konec. Těším se na další, má vyjít na podzim :-)

26.09.2014 4 z 5

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Milá knížka, smutná, k zamyšlení.

16.09.2014 3 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

První v originále :-) Musím říct, že to má něco do sebe. Takže hvězdička navíc. Jinak samozřejmě zase hodně zajímavý příběh, překvapivý konec, Dominik Dán!

16.09.2014 4 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Pro mě jedna ze slabších od Dána, nic moc příběh, ale pořád dobrý :-)

02.09.2014 3 z 5

Doplavat domů Doplavat domů Deborah Levy

Tak nějak nevím. Sice jsem příběh přečetla rychle, ale nějak mne to minulo. Přitom to mohla být dobrá romance nebo detektivka nebo thriller, ale na mě to působilo nejvíc jako splácanina.

31.08.2014 2 z 5

Živý na vlastním pohřbu Živý na vlastním pohřbu Arto Paasilinna

Klasický Paasilinna, mě to prostě baví :-)

24.08.2014 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Celou knížku mě Ove štval, nakonec mi začal být sympatický a i jsem si pobrečela. Ale protože to bylo skutečně až na závěr, tak dávám "jen" tři hvězdičky :-)

14.08.2014 3 z 5