MahulenaK MahulenaK komentáře u knih

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

Na tuhle knížku jsem se fakt těšila. Ze začátku hodně dobrá, pak už se děj malinko opakoval. Ale konec zase nabral obrátky, možná až moc. Ale nebyla to detektivka, takže absence vysvětlovaní se nedá vyčítat. Dala bych 2-3 hvězdičky, ale ještě nejde hodnotit...

26.04.2013 3 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Dvě třetiny knížky byly srozumitelné a dobře se četly. Pak to začlo být kapánek "zašmodrchané", ale překvapivý konec to zase vylepšil.

27.03.2013 3 z 5

Naivní. Super. Naivní. Super. Erlend Loe

Nějak nevím, jak bych tuhle knížku okomentovala. Zabrala mi asi 3 hodiny volného času. Pocity z ní nemám žádné. Trochu málo.

23.03.2013 1 z 5

Sbírka motýlů Sbírka motýlů Viktorie Besó

Nějak nevím. Ne, že bych neměla ráda sex v knížkách, ale když ta knížka není o ničem jiném? A navíc působí, jak kdyby ji psala tak asi 16ti letá teenegerka /čímž bych tedy -náctileté nechtěla nijak urazit!/

14.03.2013 1 z 5

Ten sen Ten sen Martina Formanová

Z knížek od Formanové mě tahle bavila asi nejvíc. Byla o něčem, narozdíl od některých ostatních. Jen jsem někdy měla problém uvěřit tomu, co se všechno Daniele dařilo. Dostat se za hranice, domluvit se, najít si práci...A i tady v Čechách měla na můj vkus dost jednoduchý život, na to, kolik jí bylo a že měla v podstatě jenom základní vzdělání. Ale zřejmě knížka není určená k nějakému hlubšímu zamyšlení, a pro ty, co tu dobu nezažili, je asi v pohodě.

12.03.2013 3 z 5

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

Ze začátku je knížka hodně zajímavá, pak už jsem se ke konci trochu prokousávala. Škoda, že některým tématům se autor věnuje obšírně, zatímco některé případy jsou zmíněny jenom okrajově, jen aby v knížce byly, což působí trochu lacině. Je pravda, že název trochu zavádí, co se pak obsahu týká.

12.03.2013 3 z 5

Boletus arcanus Boletus arcanus Miloš Urban

Ze začátku docela zajímavé čtení, ale postupně se děj začal v podstatě opakovat a konec hodně divný. Ale za přečtení rozhodně stojí.

05.03.2013 2 z 5

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Úžasně milá a zajímavá knížka. Bavila mě od začátku do konce.

05.03.2013 5 z 5

Kruh smrti Kruh smrti Chris Tvedt

Zase další dobrá severská detektivka. Kde se na tom severu ti dobří spisovatelé pořád berou?!

25.02.2013 4 z 5

Fajn knížka, ale mám pocit, že autor trochu kopíroval A. Paasalinna-co se "ujetosti" týče. A Fin mě baví víc.

25.02.2013 3 z 5

Nevěra po americku Nevěra po americku Martina Formanová

Celkem dobrá "oddychovka". Bohužel je to knížka na jeden večer, tak jsem jenom ráda, že jsem si ji nekupovala, ale půjčila v knihovně.

25.02.2013 2 z 5

Topoly berlínské Topoly berlínské Anne Birkefeldt Ragde

Skvělá knížka, pořád marně čekám na pokračování...

17.02.2013 5 z 5

Vzpomínky na Sherlocka Holmese Vzpomínky na Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Holmesovi jsem přišla na chuť teprve nedávno, ale baví mě čím dál víc!!

30.01.2013 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Knížka docela fajn, ale možná jsem ji měla číst někdy jindy nebo v jiné době, do konce jsem se prokousávala s vypětím a s tím, že knížky se dočítávají!

30.01.2013 2 z 5

Lístek na cestu z pekla Lístek na cestu z pekla Jaroslav Žváček

Hodně čtivá knížka. Ani se nechce věřit, že ji napsal tak mladý kluk. Místy je to hodně velká depka, až jsem vlastně neměla chuť zjistit, jak to dopadne. Ale nedalo mi to, a jsem ráda.

25.01.2013 3 z 5