Naivní. Super.

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Naivní. Ale super! Hrdinou tohoto románu je mladý člověk, který hledá své místo v životě a klade si otázky o životě, vesmíru.. a vůbec. Ve složitém životě ztrácí orientaci, snaží se hledat věci, které spolu souvisejí. Jednoduchý vypravěčský styl koresponduje se zdánlivou jednoduchostí příběhu o složitých věcech. Řadí se k tzv. literatuře naivismu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/8767/naivni-super-8767.jpg 4113
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Doplněk
Orig. název:

Naiv. Super. (2002)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Naivní. Super.

Přidat komentář
indyka
10. února

Naivní? Rozhodně. Super? Já vlastně ani nevím...

Poprvé od doby, kdy hodnotím knihy zde na Databázi, nejsem schopná vymyslet a obhájit si hvězdičkové hodnocení. Ta kniha je neskutečně zvláštní. Někdy mi přišla geniální, někdy zase....jako nimrání se v maličkostech, které mě moc nebavilo. Dost záleželo i na konkrétních pasážích. A nikdo mi nevymluví, že do toho autor promítl dost sebe a dílo je jeho psychohygienou.

Jednoduše to nezvládnu uchopit. Kniha je to zajímavá, ale možná úplně nejsem na stejné vlně s tím, jak to autor myslel.

Serja
10. ledna

Pro mě poněkud depresivní a oči otevírající dílko. Až moc jsem vcítil do hlavního hrdiny, co hledá štěstí, smysl...a podstatu času.

freejazz
09.11.2018

áno, svet môže vyzerať úplne inak. len na nás záleží, aký uhol pohľadu zvolíme. som zvedavý na iné dielka toho autora.

eva.haf
11.09.2018

Četla jsem před lety, jako první knihu od tohoto autora. Jak už tady někdo řekl v komentářích níže, název knihy i pro mě odpovídá jejímu hodnocení.

Hawkey
10.08.2018

Tohle je genialni! Pro vsechny babrálky nad smyslem zivota jak delane. Moooc jsem se pobavila. Dekuju,dekuju za tuhle nezapomenutelnou jednohubku.

EmmaEmma
07.01.2018

Asi nečtu autorovy knížky v tom správném pořadí. Jeho hrdina se totiž vyvíjí, stárne. Tady je ještě mladičký, sotva (ne)dostudovaný. Na svět pohlíží téměř dětskýma očima. Jeho myšlení je mi velice blízké. Vyvolává vzpomínky na chvíle, kdy člověk ještě má čas a odvahu pátrat po skutečné podstatě věcí, možná i života. ..Je to cesta... Přes New York k sobě samému... Vlastně taková křehká, poetická knížka o hledíání cesty k lidem. "Podle mého názoru by nikdo neměl být sám. Clověk by měl být pohromadě s někým. S kamarády. S tím, koho miluje. Myslím, že láska je důležitá. Myslím, že je to to nejdůležitější..."/ s.140/ Krásné čtení.

karolinalet
18.11.2017

Mám strašně ráda styl autorova psaní, jen mi tam chybí určitá pointa nebo příběh, kterého bych se mohla chytnout. V některých fázích tak byla kniha nudná a nezajímavá. Jinak jsem se nasmála a určitě si ráda přečtu další autorova díla. Na druhou stranu chápu, že tento styl psaní prostě nesedne každému, je hodně specifický.

Margie94
11.08.2017

Trochu mi to připomnělo "Kdo chytá v žitě" od Salingera. Mladý muž, který po životní změně neví, co dál s životem. Žije ve svém bohatém vnitřním světě a sám pro sebe si klade složité otázky. Jeho okolí ho moc nechápe až na jeho dobrého kamaráda Kima, chlapce Børreho a Lisu. Kapitoly v knize jsou docela krátké a tak čtení krásně odsýpá. Dějově se nic závratného nestane. Je to moje první kniha od autora a určitě jen u téhle nezůstanu :) Jako "odpočinkové" čtení doporučuju :)


Štítky

norská literatura

Autor a jeho další knihy

Erlend Loe
norská, 1969

všechny knihy autora

Kniha Naivní. Super. je:

v Právě čtených2x
v Přečtených161x
v Čtenářské výzvě8x
v Doporučených11x
v Knihotéce39x
v Chystám se číst47x
v Chci si koupit10x
v dalších seznamech1x