Dole u řeky

Dole u řeky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3300/bmid_dole-u-reky-rM3-3300.jpg 4 44 10

Adam Chase v sobě ukrývá zběsilost, a to nikoli bezdůvodně. Jako malý kluk spatřil v Rowanu věci, které by žádné dítě vidět nemělo, a utrpěl šrámy na duši, jež ho zasáhly velmi hluboko a zanechaly po sobě jizvy. Následkem tohoto traumatu se z něj stal bouřlivák, jenž je poté, co ho jen taktak zprostí obvinění z vraždy, vykázán z domova, který pro něj byl vším. A to vše kvůli zločinu, který nespáchal. Jednoho dne se ale vrací zpátky, neboť k tomu má svoje důvody. Jeho návrat vzbudí všeobecné rozpaky, ale když se začnou objevovat mrtvoly, malé město se proti němu semkne a Adam zjišťuje, že bojuje svůj životní zápas – nejde jen o to, aby dokázal svoji nevinu, chce znovu získat právo žít svůj život, tak jak si to vždycky přál.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Brána

Down River , 2007

AlenaF
15.11.2022 5 z 5

Další skvělý thriller od Johna Harta.

janina66
13.04.2020 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, až na pár kapitol, v kterých jsou popisovány rodinné vztahy a Adamovy vzpomínky, pocity a křivdy. Konec rozhodně napínavý a graduje ke konečnému rozuzlení. Hartovy knihy velmi ráda čtu.

zuzana4291
08.02.2020 4 z 5

První kapitola mě nadchla a říkala jsem si, že ta kniha se bude skvěle číst, bohužel, za pár stránek přišlo několik desítek stran, kdy jsem měla pocit, že knihu nemůžu ani dočíst a pak až v poslední třetině se opět vše vrátilo ke knize, která má spád a hodně zvratů.

petrarka72
04.02.2020 3 z 5

Variace na návrat ztraceného syna ve stylu americké drsné školy. Děj se odvíjí až nesnesitelně pomalu (čtenář si zvykne a od poloviny to jde) a některé věci jsou předvídatelné (na což si zvyknout nelze). Jinými slovy - Dole u řeky neurazí, ale ani nenadchne.

trudoš
14.11.2019 4 z 5

Román Dole u řeky má po všech stránkách podmanivou zápletku, jen si autor nedokáže odpustit zabředávání do uměle vytvořené problematiky. Ačkoliv vzduchem lítá jedna konspirační teorie za druhou, nikdo si nepoloží základní otázku, od níž se odvíjí naprosto všechno - co chtěla svědkyně získat svou výpovědí? Kdyby zrovna tenhle „detail“ nebyl tak očividně přehlížen, možná by i chvilku trvalo, než by člověku docvakla identita skutečného pachatele.
Staré křivdy, maloměstští vyvrženci a pokřivené rodinné vztahy, to jsou ingredience, co mám rád. Jen v tomto případě ani tak nejde o detektivku, jako spíš o thriller s odkrýváním špinavých tajemství, jež dávají do souvislostí dění v současnosti. Člověk si přitom musí zvyknout na afektované postavy, které neustále mění své vzpomínky na minulost, což se pak výrazně promítá do důvěryhodnosti každého z nich. John Hart umí tyhle drobnosti zahrát rozhodně lépe a uvěřitelněji, přesto nemůžu říct, že by se mi jeho psychologické drama nedostalo pod kůži.

MahulenaK
29.10.2017 3 z 5

Nebyla to špatná knížka, ale na můj vkus se děj příliš vlekl a vysvětlení na několika posledních stránkách taky nemám příliš v lásce. A v neposlední řadě snadné vyřešení problému s elektrárnou, což byl docela zásadní moment v knížce nebylo příliš uvěřitelné. A co mi tedy vadilo nejvíc - poměrně hodně textových chyb, což samozřejmě neubírá kvalitě, ale ani nepřispívá k celkovému dojmu.

dva.v.1
03.01.2016

Hodně slabé ....

ina77
13.05.2014 3 z 5

No já nevím,ale nějak se ne a ne začíst.Určitě to není špatná kniha ani špatný děj,ale já jsem se v ní nenašla.
Asi ve špatný čas na špatném místě.

Zdeslav
22.09.2012 4 z 5

Překvapivě příjemná detektivka v klasicky americkém thrillerovém podání. Napětí je dávkované s rozvahou, ale poté, co se čtenář stále více seznamuje s postavami, těší se na další vývoj. Příjezd hlavního hrdiny s neuspořádaným životem na rodinnou farmu zmítanou v nesnázích, který se pouští na vlastní pěst do pátrání po zlosynech, lehce připomíná příběhy Dicka Francise, avšak jeho pověstné tempo a humor zde nehledejme. Pozvolné rozmotávání situace a přibývající mrtví i podezřelí doplňují složité rodinné vztahy, které dostanou během několika dní pořádnou lekci, nic není černobílé, nikdo nemá jistiotu, nikdo neví, jak se podruhé zachová. Rozuzlení rozhodně neslibuje šťastný konec pro všechny.

čef
12.07.2012 4 z 5

Ich forma je v thrilleru vždy dobrá. Zde je ovšem děj přetížen množstvím dialogů příliš pomalu odhalujících rodinné vztahy. Trpí tím napínavost a čtivost. Závěrečné odhalení je téměř pro čtenáře osvobozující.