Magrata15 Magrata15 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Napětí to posledí chvíle a do poslední chvíle nelze odhadnout, kdo je vrah. Supr detektivka.

27.05.2017 5 z 5

...o psu nemluvě ...o psu nemluvě Connie Willis

Moc složité technické věci a názvy, ale jinak byla kniha úplně skvělá, zábavná a napínavá. Mám ráda sci-fi i historické romány a tohle bylo podle mého gusta :)

14.05.2017 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Jak je možné, že někteří lidé zažili tolik hrůzy a ponížení? A přesto nerezignovali.
Velmi poučná kniha. Už nikdy by se taková zvěrstva neměla dít!

23.04.2017 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Krásná, dojemná knížka. Poskytla pohled do Japonska před, za a po druhé světové válce a hlavně do zákulisí života gejš (hlavně vysvětlení, že gejša neznamená prositutka).

19.04.2017 5 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Úžasné hororové povídky. Nejvíc se mi na nich líbí, že je tam to tajemno, nebo strašidelno jenom naznačeno a čtenář se může rozhodnout sám, jak to dopadlo a co vlastně tam bylo to strašidelné.

06.04.2017 5 z 5

Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Oscar Wilde

V knize jsou občas zdlouhavé pasáže, ale jinak byla velmi zajímavě napsaná.

26.03.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Supr detektivka, zajímavě napsaná z pohledu tří různých žen. Závěr mě velmi překvapil. To jsem tedy opravdu nečekala.

27.11.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Poutavá detektivka, ale zbytečně dlouhá. Navíc je tam spousta cizích jmen, docela jsem se v nich ztrácela. Chvílemi jsem nevěděla, koho to zrovna detektiv vyslýchá a ztěžovalo to orientaci v ději.

27.10.2016 4 z 5

Labutí zámek Labutí zámek Archibald Joseph Cronin

Krásná romantická, tajemná kniha, které ovšem chybí happy end. Ale četla se velmi příjemně a nejvíc se mi líbily autorovy popisy krajiny. Úplně jsem ji před sebou viděla.

15.10.2016 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Zajímavá kniha, zajímavé myšlenky. Doufám, že takhle nikdy nedopadneme.
Kniha je velmi poutavě napsaná, nemohla jsem se od ní otrhnout, dokud jsem jí nepřečetla.

25.09.2016 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Skvěle napsaná kniha, četla se sama. Ale přece jen se mi víc líbil první díl - více mi byl sympatický jako průvodce Arťom, i se svými zvláštními schopnostmi, než zabiják Hunter.

19.09.2016 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Přestože postapokalyptická sci-fi není můj oblíbený žánr, knihu jsem začala číst ze zvědavosti, protože jsem v časopise četla rozhovor s jejím autorem. Začátek byl trošku pomalejší a už jsem to chtěla vzdát, ale začalo to být velice napínavé a nakonec jsem celou knihu přečetla za pár dnů. A protože byl konec víceméně otevřený, těším se na další díl.

14.09.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Fajn oddychovka. Knížka se mi četla dobře a pobavila jsem se u ní.

10.09.2016 4 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Velmi smutná kniha.
Nedokážu pochopit, že bylo něco takového možné a že jsou někteří lidé schopni takové brutality a takových zvěrstev.
Autora obdivuju za jeho sílu, odvahu a za to, že to prostě nevzdal!

02.09.2016 5 z 5

Odhalená tajemství Adolfa Hitlera Odhalená tajemství Adolfa Hitlera Vladimír Liška

Kniha je napsaná velmi čtivě a zajímavě.

10.07.2016 4 z 5

Alenka z planety Země Alenka z planety Země Kir Bulyčov (p)

Myslela jsem si, že kouzlo této knihy uplynulými lety vyprchá a že už se mi teď, v dospělosti, nebude líbit tak, jako když jsem jí četla v dětství.
Ne! Se zatajeným dechem jsem jí opět hltala, jako kdysi a znovu jsem žasla nad neuvěřitelnou fantazií spisovatele.
A zároven jsem si uvědomila, co bylo spouštěčem mé obliby k literatuře sci-fi a fantasy.

04.07.2016 5 z 5

Jedu dál Jedu dál Blanka Matragi

Zajímavá kniha, poučení, že úspěch není zadarmo a k tomu moc pěkné fotografie.

05.04.2016 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Skvělá kniha, plná zvratů a překvapení. A na závěr, když už jsem čekala rozluštění, stalo se opět něco překvapujícího - nestalo se vůbec nic.
Kniha se mi moc líbila a přečetla jsem jí téměř jedním dechem.

13.02.2016 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Velmi zajímavé a inspirující

08.12.2015 4 z 5

Kamenný klíč k hradům, zámkům a dalším zpřístupněným památkám v České republice Kamenný klíč k hradům, zámkům a dalším zpřístupněným památkám v České republice Kateřina Sučková

Úplně úžasný průvodce po českých a moravských hradech, zámcích a zříceninách. Obsahoval adresu, popis, otevírací doby, cenu vstupného i možnosti a vzdálenosti dopravy. Škoda, že už není současné pokračování.

20.09.2015 5 z 5