Magrata15 Magrata15 komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Kniha plná zajímavých a nadčasových myšlenek, ale místy bylo dost zbytečného povídání o ničem, na které jsem se špatně soustředila a oči samy přeskakovaly řádky bez vnímání.

01.12.2018 4 z 5

Pod parou Pod parou Terry Pratchett

Opět skvělý a humorný příběh.

13.11.2018 5 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Skvělá detektivka. Podezřívala jsem všechny, jen ten pravý pachatel by mě nikdy nenapadl!

25.10.2018 5 z 5

Milión Alenčiných dobrodružství Milión Alenčiných dobrodružství Kir Bulyčov (p)

Báječná kniha plná fantazie - zavzpomínala jsem si u ní na dětství.

26.08.2018 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Přečteno za 16 dni - to mluví samo za sebe. Nemohla jsem se odtrhnout, i když některé pasáže byly celkem dost drsné. Skvělá detektivka.

14.08.2018 5 z 5

Alenčiny narozeniny Alenčiny narozeniny Kir Bulyčov (p)

Tyhle knížky miluju už od dětství. Neškodilo trošku si zavzpomínat.

19.05.2018 5 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Grégory Samak

Úžasný příběh, bohužel velmi krátký. Knihu jsem přečetla za jedno dopoledne, prostě jsem nemohla přestat číst. Čekala jsem trošku jiný konec a víc vysvětlení, ale jinak skvělá kniha.

25.02.2018 5 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Na knihu jsem se velmi těšila, téma pro mě bylo dost zajímavé, ale ze začátku jsem se nemohla pořádně začíst a od půlky jsem se pro množství témat a akcí začala ztrácet. Nakonec jsem dočetla, nebylo to špatné, ale čekala jsem víc.

04.02.2018 4 z 5

Skvělá motivační kniha. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí a určitě se podle ní budu řídit. Rozhodně by to spoustě lidí vylepšilo život.

04.12.2017 5 z 5

Jak získávati přátele a působiti na lidi Jak získávati přátele a působiti na lidi Dale Carnegie

Velmi motivační kniha, hlavně nadčasová, na to, ve kterém roce byla napsána. A rady z ní se dají využít stále.

02.11.2017 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Tuto knihu jsem četla kdysi v dětství a přišlo mi to jako horor. Teď jsem jí četla znovu a zdála se mi více romantická a těch hororových částí tam bylo pomálu. Každopádně krásně a poutavě napsaná kniha.

23.10.2017

Sisi - 21 kapitol ze života rakouské císařovny Sisi - 21 kapitol ze života rakouské císařovny Alena Křivánková

Skvěle zpracovaná fakta ze života císařovny Alžběty Barorské. Moc se mi líbil film, ale tady jsem se dozvěděla spoustu věcí, které ve filmu nebyly a to nejen o Sisi, ale i o celé její rodině. Velmi zajímavé a dobře napsané.

07.09.2017 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Trošku mi dělalo problém vyznat se v postavách, ale jinak skvělá detektivka s neočekávaným rozuzlením.

02.08.2017 5 z 5

Tři muži ve člunu a na toulkách Tři muži ve člunu a na toulkách Jerome Klapka Jerome

U prvního dílu jsem se bavila, nemůžu uvěřit, že je kniha napsána už v roce 1889.
Druhý díl už se mi tolik nelíbil.

26.07.2017 4 z 5

Tři muži na toulkách Tři muži na toulkách Jerome Klapka Jerome

První díl se mi líbil víc.

26.07.2017 3 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Velmi smutný příběh a velmi nespravedlivý - takový ze života. Krásně napsané, přečetla jsem ji za 3 dny.

11.07.2017 5 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Vtipná knížka, jako vždy od Terryho Pratchetta, a navíc spousta hlubokých a nadčasových myšlenek.

09.07.2017 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Jedné nebo dvěma povídkám jsem nerozumněla, nebo jsem je nepochopila. Ostatní byly zajímavé, poutavé a poučné. Hezky se mi to četlo.

18.06.2017 4 z 5

Strážci paměti Strážci paměti M. J. Rose

Zajímavá tajemná kniha - propojení detektivky a mystiky minulých životů.

08.06.2017 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Opět oddychovka pro pobavení, jako první díl.

06.06.2017 5 z 5