Milión Alenčiných dobrodružství

Obsahuje 4 novely: Nová Héraklova hrdinství, Princezna ze zahraničí, Prázdniny na Penelopě a Skříňka pirátské matinky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19425/big_milion-alencinych-do-19425.jpg 4.695

Alenka z planety Země 3.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Svoboda

Million priključenij, 1984

Kniha Milión Alenčiných dobrodružství

Lessana

Opäť dokonalé a nápadité príbehy - tentoraz nielen Alice (Alenky), ale aj jej podareného kamaráta Pašku Geraskina. V prvej časti, kde čo kapitolka, to uzavretý príbeh, sa zoznámime s biostanicou a jej mladou "posádkou". V časti druhej putujeme na Penelopu, kde vďaka Paškovi, ktorý si nedá povedať, zažijeme skvelé dobrodružstvá v časoch rytierov. Tretia časť nám napovie, že ten, čo vyzerá neškodne a priateľsky, taký aj nie vždy naozaj je. A v štvrtej časti sa stretneme so starým známym, archeológom Rrrr a spolu s Alicou pomôžeme zachrániť jeho rodnú planétu od pirátov.
Za mňa plný počet hviezd a vrelé odporúčanie priaznivcom milých, vtipných a múdrych príbehov!

Renatka11

Poslední díl trilogie už pro mě nebyl nijak zásadní a narozdíl od předchozích dvou jsem ho přečetla jen jednou a moc si z něj nepamatuju. Vyrostla jsem já i Alenka a už to nějak nebylo ono.

MaxQ
20.11.2019

Už mi to nepřišlo tak výborné, jako první díly, ale pořád ještě solidní sci-fi pro děti. A těch není hodně.

Magrata15
26.08.2018

Báječná kniha plná fantazie - zavzpomínala jsem si u ní na dětství.

SSTknihy
15.06.2018

Podle mne tak trochu opomíjená zábavná dětská sci-fi, jejíž hlavní protagonistka Alenka žije někde kolem roku 2065 a zažívá neuvěřitelná dobrodružství při svém putování z planety na planetu. Nejprve mě to zaujalo jako komiks, který vycházel na pokračování v časopise Ohníček, a tak jsem se pustila do knihy a stálo to za to.

Ivan F
08.09.2013

Po knihách Prázdniny na planéte Coleida a O sto rokov predtým som očakával viac, než som touto knihou dostal. Škoda, i keď kniha má potenciál, už nemá to nehmotné čosi, čo by ma prikovalo na stoličku a nútilo čítať jedným dychom.