Alenčiny narozeniny

Alenčiny narozeniny https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78339/bmid_alenciny-narozeniny-HWA-78339.jpg 5 119 11

Alenka z planety Země série

Knížka je druhou částí souborného vydání Alenčiných dobrodružství a přímým pokračováním Alenky z planety Země. Obsahuje příběhy Alenčiny narozeniny a Za sto let.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Svoboda

День рождения (Děň rožděnija) , 1974

Luigi1
12.12.2023 5 z 5

Hezky napsaná a dobře se četla

saez
12.01.2022 5 z 5

Tahle knížka mi do sbírky chyběla, nadělil mi ji Ježíšek, věděl jak moc po ní toužím. Bylo báječné být zase na chvíli dítětem a zažívat s Alenkou dobrodružství.

Adapa
04.08.2021 5 z 5

Tento druhý díl Alenčiných dobrodružství mi v dětství unikl, četl jsem ho až po čtyřicítce své dceři na pokračování po večerech před spaním. Je to druhá knížka, která ji chytla. Místo toulání po vesmíru a setkávání se se spoustou mimozemských ras cestuje v této knize šesťačka Alenka časem. Nejdříve na jiné planetě a později se přesouvá do Moskvy 80. let 20. století a pátrá po ukradeném „mielofonu“, zatímco ji pronásledují dobře známí vesmírní piráti z prvního dílu.
Osobně mi přišel druhý díl méně záživný než první, ale osmiletá dcera mi tvrdí, že se nedá poznat, jestli první díl je lepší než lepší a chce po mně, ať rychle seženu třetí díl Alenčiných dobrodružství.
Jeden malý poznatek, v roce 2081 se Kolja zmiňuje v Moskvě o telefonní budce a v roce 2021 se moje dcera při čtení ptá, co to je telefonní budka. Je to zvláštní, že Kir Bulyčov si nedovedl představit, že v roce 2081 nebudou potřeba v budoucnosti telefonní budky.
Knížku doporučuji, snad se podaří i dnešní děti na ni nalákat… A já jdu shánět třetí díl ať mohu po večerech před spaním opět něco číst.

Lessana
23.04.2021 5 z 5

Zaľúbila som sa do príbehov majstra Bulyčova a mnohé sa mi aj podarilo zohnať, z čoho mám veľkú radosť. Alenkine príbehy som dosiaľ poznala len v slovenčine, ale aj český preklad je skvelý. Toto vydanie má tiež krásnu sadzbu a ilustrácie, ktorými sa dá kochať rovnako intenzívne ako samotnými dobrodružstvami sympatického dievčatka.
V prvom príbehu sa dozvieme, čo sa stalo s obyvateľmi planéty Coleida a aký podiel na tom má Alenka, ďalšie dva príbehy (ktoré vyšli v slovenčine pod názvom "O sto rokov predtým") sú o Koljovi, ktorý objavil stroj času a doputoval ním o 100 dopredu, a Alenke, samozrejme, ktorej pomôže získať späť prístroj na čítanie myšlienok z rúk vesmírnych pirátov.
Odporúčam malým i veľkým, zážitok je to vynikajúci - vtipný, nápaditý i poučný :).

Renatka11
07.03.2021 5 z 5

I druhý díl Bulyčovovi Alenky jsem v dětství milovala a cestování strojem času mě láká dnes stejně jako tenkrát.

JancaMia
25.02.2020 5 z 5

Všechny tři díly super, moje dětství

MaxQ
15.07.2019 4 z 5

Tentokrát dva dlouhé příběhy, ačkoliv bych dal raději přednost více kratším, kvůli večernímu čtení dětem :) Ale pořád je to pro děti výborné sci-fi a doporučuji.

alenkacermi
05.06.2018 5 z 5

Já se usmivam. Vrátila jsem se do dětství. To se tak hezky čte i po 150 letech :) . Tahle kniha a tenhle spisovatel může za to,že mám ráda sci-fi. I když, pravda, je tolik zajímavých žánrů,knih a spisovatelů,že jsem pár let na sci-fi odvětví trochu zapomněla. Musím se podívat,co je nového v dospěláckém oddělení.

Magrata15
19.05.2018 5 z 5

Tyhle knížky miluju už od dětství. Neškodilo trošku si zavzpomínat.

darion
19.05.2014 5 z 5

Platí totéž co u Alenky z planety Země.

Alimak
05.11.2013

Moc hezky napsaná knížka, se svojí dcerou (8 let) jsme jí doslova hltaly.

ruská literatura sci-fi pro děti

Kir Bulyčov (p)
ruská, 1934 - 2003