Magrata15 Magrata15 komentáře u knih

Mušketýři v Africe Mušketýři v Africe Jenő Rejtő

Tři legionáři, vlastně dva legionáři a jeden civilista Cvalda Hopkins používající falešnou identitu Thorze, se náhodně dostanou k dopisu zoufalé dívky, která hledá v legiích svého bratra. I když jindy dělají spíš potíže, kradou, perou se a podvádějí, tentokrát se rozhodnou být gentlemany a dívce pomoci. Vydávají se tedy křížem krážem přes poušť a zažívají podivuhodná, ale vtipně vylíčená dobrodružství. Na cestách jim pomáhá Velký Levin, slavná to osobnost, o které nikdo neví, proč je slavný a Turecký sultán, u kterého nikdy není jasné, na čí straně vlastně je.

Moc jsem se u čtení této knihy pobavila

11.08.2019 5 z 5

Průvodce po Zeměploše Průvodce po Zeměploše Terry Pratchett

Jak je psáno v názvu "průvodce". Tahle kniha se nedá číst popořádku, není to souvislý příběh, je to takový lexikon vysvětlující jednotlivé postavy a místa Zeměplochy. Je užitečné ji mít při ruce, když čtete některou ze Zeměplošských knih a potřebujete nějaké dovysvětlení.

Všechny cesty vedou do hrobu Všechny cesty vedou do hrobu Seth MacFarlane

Čteno do čtenářské výzvy. Ale nijak mě to nezaujalo.

09.08.2019 1 z 5

Kočičí hra Kočičí hra István Örkény

Knížku jsem objevila v antikvariátu a koupila jsem jí, protože mám moc ráda divadelní hru podle této předlohy s Danou Medřickou. Kočičí hra supr, další povídka slabší, pro mě ne moc srozumitelná. Ale jinak jsem ráda, že jsem si tuhle knížku ulovila do své knihovny.

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Milé básničky na milé téma. Co říci víc?!

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Moc krásná kniha. Psaná zvláštním stylem, ale za tímto podivným stylem se skrývá spousta myšlenek, nic tu není řečeno naplno a čtenář si to musí domyslet. Dost jsem si u ní pobrečela. A pak jsem si ji koupila, abych jí měla doma a nemusela si ji půjčovat.

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Rozmazlena filmem, byla jsem docela zklamaná. Raději chci Václava Neckáře jako Miloše Hrmu a výpravčího Hubičku se Zdeničkou Svatou.

09.08.2019 3 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Vtipný příběh o tom, co by, kdyby - kdyby se Adolf Hitler objevil ve 21. století. Já myslím, že raději ne, asi by nebyl tak moderní a přátelský, jak je naznačeno v knize.

Stroj času Stroj času Herbert George Wells

Jako spousta čtenářů, kteří se zde vyjadřují, překvapilo mě, jak je kniha napsaná s ohledem na její stáří. Klidně by se mohla rovnat současným knihám s tématikou sci-fi.

09.08.2019 4 z 5

Školák Kaja Mařík, 1. díl Školák Kaja Mařík, 1. díl Felix Háj (p)

Nejoblíbenější kniha mojí mamky a babičky. Milé pohodové čtení, chvíli veselé, chvíli dojemné, tak jak už to v životě bývá.

Ze zápisníku námořníka Ze zápisníku námořníka Kateřina Doležalová

Knihu jsem přečetla téměř na jeden zátah, i když tenhle styl psaní - čas, jeden řádek - není pro mě úplně to pravé ořechové.
Každopádně, je to první kniha této mladé autorky a tím pádem - klobou dolů.

09.08.2019 3 z 5

Marie Terezie: mezi trůnem a láskou Marie Terezie: mezi trůnem a láskou Gabriele Marie Cristen (p)

Velmi zevrubný rozbor života a vlády císařovny Marie Terezie a celé její rodiny. Všechno je zde dopodrobna rozepsáno - všechny děti, jejich osudy, za koho se dcery provdaly a další jejich osud. Z historického hlediska velmi dobře napsaná kniha.

09.08.2019 4 z 5

Povolání otce: Prezident republiky Povolání otce: Prezident republiky Ivana Hutařová

Pohled na všechny naše prezidenty - ne jako na politiky, ale z lidské stránky, jako na otce, manžely. O některých se z této stránky nedalo mnoho zjistit, například o Svobodovi, Gottwaldovi, protože oni si své soukromí příliš chránili a ukazovali se na veřejnosti pouze jako politici. Dále je v knize zmíněn další osud potomků prezidentů a to až do dospělosti.
Velmi zajímavá kniha.

Javoříčko varuje Javoříčko varuje František Lón

Byla by to pěkná brožura,kdyby v ní bylo méně předmluvy a závěru o zásluhách Sovětského svazu a vlivu reakčních imperialistických sil USA (ale co se dá čekat vzhledem k roku vydání) a více o tragédii v Javoříčku.

08.08.2019 1 z 5

Kuře k večeři Kuře k večeři Emma Lathen

Těch pár stránek, kde se odehrávaly detektivní zápletky, docela ušlo.
Ale ta omáčka okolo... Chvílemi jsem zjistila, že mám přečtené dvě stránky a vůbec to nevnímám.

07.08.2019 1 z 5

Únosci neměli šanci: Příběhy z archívů bezpečnosti a pohraniční stráže Únosci neměli šanci: Příběhy z archívů bezpečnosti a pohraniční stráže Bohumil Lipert

Dramatické příběhy, inspirované skutečnými událostmi v době předrevoluční, schopné konkurovat americkým thrilerům.
V jednom příběhu pokus o únos člověka, ve druhém letadla a ve třetím únos autobusu a ohrožení cestujících trhavinou.
Jedna chybka, přeskakování v čase u dvou příběhů a tedy jsem se špatně orientovala v ději.

29.07.2019 5 z 5

Odhalená tajemství dějin Odhalená tajemství dějin Alain Decaux

Spíše naučná literatura. Z této knihy mě bavily příběhy: Poklad stříbrné flotily a Objevitel Timbuktu. Ostatní byly hodně odborné.

27.07.2019 2 z 5

18 příběhů z archivů kriminální služby 18 příběhů z archivů kriminální služby * antologie

Kriminální příběhy podle skutečných událostí. Moc pěkně se to četlo.

14.07.2019 5 z 5

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

Kdyby mi nutili tuhle knížku v rámci povinné četby ve škole, určitě bych jí nečetla.
Ale že jsem si ji vybrala sama, byla jsem velmi překvapená čtivostí a zajímavostí tohoto románu.

08.07.2019 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Zajímavý příběh na styl postapo románů.

06.07.2019 4 z 5