Průvodce po Zeměploše

Zeměplocha je nepředvídatelné místo. A jak by ne, když tam najdete řeky, na jejichž hladině se dá jezdit na skateboardu (pokud ovšem nejsou příliš hrbolaté), kameny, které si večer rády vyjdou na procházku a místa, přetékající syrovou magií tak silnou, že člověku stačí na ni jen pohlédnout a mohl by se obrátit doslova naruby. Z bezpečnostních důvodů tady člověk potřebuje průvodce. A právě takového pro vás připravili Terry Pratchett a Stephen Briggs – tedy kronikář a kartograf. Průvodce oním plochým světem, který se pohybuje vesmírem ukotven na zádech čtyř slonů stojících na krunýři obrovské želvy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17180/pruvodce-po-zemeplose-17180.jpg 4.2128

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno, Talpress

The New Discworld Companion, 2003

Kniha Průvodce po Zeměploše

Atlantis
11.07.2020

Pamatuji si, že jsem kdysi Průvodce (stejně jako všechny díly Zeměplochy) skoro nábožensky přečetl od začátku do konce, ale tohle opravdu není kniha, se kterou byste měli podobně zacházet. Jestli jste fanda této série, Průvodce nepotřebujete. Pokud začínáte, čtete knihy tak, jak vám přijdou pod ruku, tak se asi bude tato publikace hodit k doplnění mezer. Ale není to nic světoborného.

Magrata15
09.08.2019

Jak je psáno v názvu "průvodce". Tahle kniha se nedá číst popořádku, není to souvislý příběh, je to takový lexikon vysvětlující jednotlivé postavy a místa Zeměplochy. Je užitečné ji mít při ruce, když čtete některou ze Zeměplošských knih a potřebujete nějaké dovysvětlení.

Karathen
03.08.2019

Tohle je výborný, když někdo čte Zeměplochu na přeskáčku a neví, která bije. Jinak samo o sobě to na čtení moc není.

bouncer
05.02.2019

Parádní průvodce Zeměplochou. Výborný doplněk ke knihám.

Liana
15.10.2015

ako tu už písali predo mnou, je to skôr detailný slovník písaný a zoradený podľa abecedy. Je to super doplnok, keď si chce človek niečo nájsť a pozrieť, je naozaj podrobný. Nie je to však vhodné na samostatné čítanie.

knihomolové
30.05.2015

Člověk musí mít opravdu obrovskou představivost, což se mi tak úplně nedařilo a po asi 2/3 jsem to vzdala.

Alma-Nacida
13.08.2014

100%ní souhlas s Azizi, prostě slovník, samo o obě se to moc číst nedá, leda tak prolistovat...

Azizi
15.06.2011

Ako príručka je to dobré, keď niečo potrebujem vedieť, tak si to tu pozriem. Ale samo o sebe to podľa mňa nie je až tak zaujímavé čítanie. Sprievodca je skôr niečo ako taký detailnejší slovník.