Mušketýři v Africe

Mušketýři v Africe https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167228/musketyri-v-africe-Umw-167228.jpg 4 18 3

Dobrodružný román, v němž se na pozadí nepořádků, zmatků a korupce ve vedení francouzské cizinecké legie v Africe líčí v humorném až sarkastickém pojetí útěk tří legionářů od Konga do Maroka.

Literatura světová Dobrodružné Humor
Vydáno: , Lidové nakladatelství

A három testőr Afrikában , 1940

legionnaire
21.02.2021 5 z 5

Velmi vtipně psaná kniha z prostředí cizinecké legie

Magrata15
11.08.2019 5 z 5

Tři legionáři, vlastně dva legionáři a jeden civilista Cvalda Hopkins používající falešnou identitu Thorze, se náhodně dostanou k dopisu zoufalé dívky, která hledá v legiích svého bratra. I když jindy dělají spíš potíže, kradou, perou se a podvádějí, tentokrát se rozhodnou být gentlemany a dívce pomoci. Vydávají se tedy křížem krážem přes poušť a zažívají podivuhodná, ale vtipně vylíčená dobrodružství. Na cestách jim pomáhá Velký Levin, slavná to osobnost, o které nikdo neví, proč je slavný a Turecký sultán, u kterého nikdy není jasné, na čí straně vlastně je.

Moc jsem se u čtení této knihy pobavila

jackiebobcek
25.10.2016 5 z 5

Len zriedka je pokračovanie prvej knihy lepšie, ale v tomto prípade to platí. Pokračovanie knihy "Prekliate pobrežie" hýri vtipom, exotikou, tajomstvom a dobrodružstvom. Sú tu sympatickí hrdinovia a krásná mladá žena v ťažkostiach. A Turecký Sultán sa tu prekonáva vo vynaliezavosti.

Jenő Rejtő
maďarská, 1905 - 1943