Všechny cesty vedou do hrobu

Všechny cesty vedou do hrobu

Spořádaný chovatel ovcí Albert Stark už má po krk drsného života v americkém pohraničí, kde člověka zdánlivě může zabít kdokoliv a cokoliv: souboje v pravé poledne, barové rvačky, jedovatí hadi, pitná voda zamořená cholerou, oděrky od stepních běžců, neduh zvaný „prstitida“. Dokonce i cesta do kadibudky. Ano, na Divokém západě lze umřít na milion způsobů a Albert se chce všech vystříhat. Někteří ho proto považují za zbabělce. Albert tomu říká zdravý rozum. Když ho však jeho dívka kvůli tomu nejnesnesitelnějšímu ťulpasovi v městečku pošle k vodě, rozhodne se Albert zabojovat – přestože neumí střílet, jezdit na koni ani se prát. Naštěstí spojí síly s půvabnou pistolnicí, která svou drsností vydá za oba. Naneštěstí je však ona pistolnice vdaná za nejproslulejšího, nejpodlejšího a nejžárlivějšího ničemu v celém pohraničí. Zdá se, že Albert právě objevil miliontýprvý způsob, kterak se na Divokém západě dostat do hrobu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207404/vsechny-cesty-vedou-do-hrobu-pQx-207404.jpg 3.529

A Million Ways to Die in the West (2014)

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno:, Mladá fronta

Icequeen

Sethov mnohovrstevný a asociačný humor zbožňujem, bez toho fekálneho by som sa celkom úspešne zaobišla. Za niektorými vtipmi treba hľadať skrytý rozmer, nie všetky sú prvoplánové. Iné zase fungujú ako nenápadné spúšťače a odkazy, ktoré musia byť spojené s niečím, čo človeku vženie slzy smiechu do očí. Ak spojenie neexistuje a na druhom konci nič nečaká, fór vyznie do prázdna. Viem si predstaviť to sklamanie a zhrozenie skalného fanúšika klasických westernov. Film môžem pozerať stále dokola.

"Nevadí vám, že... vaši holku den co den píchá nějakejch patnáct maníků a že jí za to platěj?"
"No jo. Víte, moje práce taky stojí za hovno."
"Jasně, ale vy opravujete boty."
"Uf, ani mi to nepřipomínejte!" zasmál se Edward."Od konce občanský války se v obuvnictví kšefty skoro nehejbou."
"Fakticky?"
"Jo, zkrátka dost ubylo nohou."

Midudedi
26.12.2017

Prvních třicet stran to vypadalo na nudný americký pseudohumor založený na vulgaritě a výkalech. Pak se v příběhu objevila Anna a začalo to dávat smysl, i ta první nezáživná pasáž. Dobrý příběh s gradací a vtipem, zabalený do hromady vulgarit a sexuálních narážek, zasazený do reálné doby.

Komu vulgarity a sex vadí, a nebo kdo hledá klasický barvotiskový šestákový western, ten je tady špatně. Ostatním můžu doporučit.

mafrid
16.10.2017

nic moc...

DuncanIdaho
17.06.2017

*18. To by mělo být na obalu knihy. Kniha mě docela zklamala. Čekal jsem nějakou kovbojku. Western to sice trochu připomíná, ale je to kombinace béčkového thrileru a porna. Skoro bych řekl, že to psal puberťák, který chtěl ukázat, jaký je tvrďák. Na western je tam docela podrobný popis sexuálního vyžití různých postav. Je tam i několik "vostrejch" akcí zaobalených do nehod, které děj nikam neposunují (např. nehoda s ledem, nehoda u fotografa). No, on tam ani moc děj není. Pokud nejste tvrdej puberťák, tak je ztráta času to číst.

rene6927
29.11.2016

Srandy kopec. Seth Macfarlane je můj bůh :D

evca7271
02.11.2016

Pro me zklamani.Cekala jsem od teto knihy trochu vic.Film se me libi vic.

tereza2627
02.08.2016

pohodová knížka, fakt taková oddechovka, přečtená je hned, hrozně rychle se čte

witko
18.09.2014

Po pár stránkách jsem se sděsil, co jsem to otevřel za knihu. Nakonec jsem ji přelouskal. Je to parodie na western, občas se člověk pobaví, je to jen opravdu takové lehké čtení. Odpočinkové, nic víc. Avšak převažuje zklamání.

kleria
20.06.2014

Pěkná knížka :). Sice to nebylo nic převratného, ale mě se to líbilo a byla to fájn oddechovka :). Knihu hodnotím třemi hvězdičkami, a vám ji můžu i doporučit :).