Povolání otce: Prezident republiky

Povolání otce: Prezident republiky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122790/mid_povolani-otce-prezident-republiky-naD-122790.jpg 4 10 5

Kniha zachycuje osudy potomků československých prezidentů od T.G. Masaryka až po Gustáva Husáka a zmiňuje se i o prvním českém prezidentovi, Václavu Havlovi, který žádné potomky neměl.

vladka321
06.11.2022 4 z 5

Kniha je psána populární formou. Není to vyloženě taková ta "drbárna", ale i tak, čekala jsem více. Především prezident Hácha mě velice zajímal. A přesto právě on zde byl vylíčen velmi ponuře až smutně. Stejně tak jeho dcera.
Kniha se čte dobře a i když se příliš z ní člověk stejně nedozví, stojí za přečtení.

Pavelpi
31.08.2020 5 z 5

Hodně dobrá kniha.Dozvíme se z ní o soukromí našich prezidentů a také o jejich dětech,což se dneska příliš neví.Doporučuji pro všechny,které zajímají lidské a soukromé stránky života našich prezidentů.

Magrata15
09.08.2019 5 z 5

Pohled na všechny naše prezidenty - ne jako na politiky, ale z lidské stránky, jako na otce, manžely. O některých se z této stránky nedalo mnoho zjistit, například o Svobodovi, Gottwaldovi, protože oni si své soukromí příliš chránili a ukazovali se na veřejnosti pouze jako politici. Dále je v knize zmíněn další osud potomků prezidentů a to až do dospělosti.
Velmi zajímavá kniha.

gersie
20.03.2018 3 z 5

Autorka se snaží čtenáři přiblížit rodinný život našich prezidentů a pokouší se naše prezidenty přiblížit v jejich běžném životě mimo politiku. Vyprávění je jednostranné a čtenáři mnoho nepoví.

maryzka
05.05.2012 3 z 5

tato kniha stojí za přečtení

čeští/českoslovenští prezidenti

Ivana Hutařová