magica6099 magica6099 komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Odskočila jsem si na jednu knihu odpočinout od Larse Keplera, a už čtu třetí knihu od Mornštajnové. :-) Velice příjemný styl psaní.

05.03.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Všichni měli pravdu, fakt je to moc povedená kniha. :-)

05.03.2019 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Jako vždy po přečtení knihy, pročítám komentáře.. Pár jich je o tom, že King je “nadspisovatel” který léty ztrácí na kvalitě. Dovolím si do toho hodit vidle. King píše ve směs porád stejně! “Kingovinu” bych poznala i beze jména autora na obálce. Spíš bych řekla, že z jeho stylu člověk “vyroste” - přesysytí se - tak jak u jiných autorů, ale King je King.

Kniha by stačila jako povídka, jsou části, co by asi nechyběly a napínavé prvky byly rozhodně lépe využitelné. Avšak za přečtení kniha rozhodně stojí, jako vše od Kinga. ;)

16.11.2022 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Nápad skvělý, příběh skvělý.
Vyprávění příběhu pohledem opravdového “zeleného mozku” nic moc. Hlavní hrdina mi byl silně nesympatický, vůbec jsem si k němu nemohla najít cestu.
Téma super, reálná hrozba mne zaujala. Přečíst doporučuji. ;)

04.04.2021 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Já se normálně bála. :)
Kniha se mi velice líbila, přečtená během par hodin. Doporucuji.

26.05.2021 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Druhá kniha, zfoukla jsem ji za den a jsem nadšena. :) U Ashburnů jsem se bála, ale zde mi to prislo spis takové pohádkové, romantické? Žádný velký horor. Sedlo mi to, příjemná oddychovka. Hlavní hrdina sympatický, moc se mi to líbilo, jdu na další knihu.

26.05.2021 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Diky tehle knize, jsem objevila lásku ke čtení.. ️Do dnes si vzpomínám, jak mi vstavaly chlupy hrůzou. :))

19.05.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Těšila jsem se na ní. Příběh je zajímavý, ale styl psaní mě hrozně zklamal. Ruší mě "smrt", vadí mi prozrazování děje. Občas se přistihnu, že jsem mimo myšlenkami a musím stránku přečíst znovu.. ach jo, knížky neodkladam, ale asi tomu budu muset dát čas, nebo bude jednodušší si pustit film.

10.03.2019

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Kniha je pomalejší i napínavá zároveň.
Získala si mne a přečetla jsem jí za pár dní.
Mám moc ráda nečekané zvraty. Za mě příjemné.;)

04.04.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nejdříve jsem se zdráhala číst knihy, kvůli neustálé v propagaci od všech kolem. Aspoň si jebted můžu užít, a nemám to už za sebou :-) Knihy jsou čtivé a moc mě baví příběhy z dob minulych. Takže kdo to má jako já, neváhejte.

05.03.2019 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Velmi čtivé, musím říct, že jsem se občas i trochu bála. :-) Ale některé úseky těžko uvěřitelné, přehnané, jako u všech případů Joony. Přesto vřele doporučuji.

17.02.2019 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Mě to sedlo, líbilo se mi to. Přijde mi to spíš pro mladší věkovou kategorii, ale za mě super. :)

05.05.2022 5 z 5

Vánice Vánice Flint Maxwell

Chtěla jsem napsat to stejné, co kolega/ kolegyně přede mnou - delší povídka.
Koupila jsem si knihu včera, dočetla jsem ji za 3 hodiny. Příběh se mi líbil, ale zklamalo mě, jak je ta kniha krátká.

Tak snad brzy bude pokračování.

Jinak mi to dost připomíná Černou zimu od Darcy Coates, navíc tato série se jmenuje Bílá zima..

05.05.2022 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Právě dočteno.
Velmi příjemné, až občas mrazivé čtení. Já horory a duchařiny prostě můžu.
Trochu podobné Hřbitovu zvířátek, takže komu se tenhle žánr líbí, určitě doporučuji!

23.06.2021

Jáma Jáma C. J. Tudor

(SPOILER) Mně se to líbílo. Řbitov zvířátek jsem v tom taky našla a potěšilo mě to. Srovnávat bych to nechtela, proč taky.. To už nikdo nesmí napsat nic s podobným tématem? Já bych to zrovna ocenila. ;)

19.05.2021 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Achjo..
Téma super, jen už jsem asi četla spoustu lepších knih o vznikající zkáze společnosti.
Četla jsem asi 3 měsíce, mezitím jsem dočetla spoustu jiných knih. Ale nedalo mi to spát, musela jsem jí dočíst. :)

04.04.2021 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První setkání a hned jsem propadla kouzlu Joony. Přečteno jedním dechem.

28.02.2019 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Dočteno. Myslím, že si teď od Joony musím chvíli odpočinout, abych měla zase čistý štít na Lovce a Lazara. :-) Přečetla jsem postupně všechny díly, a člověk už je toho přehlcen. Konkrétně těch nelogických kroků postav.
Kniha je velmi čtivá, napínavá, ale vrah mě zklamal. Jak již bylo psáno, méně stránek by neuskodilo. :-))

28.02.2019 4 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

(SPOILER) Bacha spoiler k celé sérii knih!

O jednu hvězdu méně za hlavní hrdinku, ta byla teda na facky. Trochu mě mrzelo, že Darcy má pro hlavní postavy v této sérii vždy dobrý konec.

05.05.2022 4 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Druhý díl mne nadchnul jako ten rvní, těším se nedočkavě na 3. Díl! Už aby to bylo. Měla jsem se učit anglicky.

Příběh se posunul do jiného prostředí, až se mi po té barabizně docela zastesklo. Jsem zvědavá jak se bude příběh vyvíjet dál.

05.05.2022 5 z 5