MaggieR MaggieR komentáře u knih

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Zaujímavý príbeh, smutný, opis hôr dokonalý. Ale nejak ma to nedokázalo chytiť za srdce.

14.02.2019 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Som rada že som nevidela film lebo kniha je veľmi dobrá. Úplne niečo iné ako sme zvyknutý.

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Krásna sága ktorú som čítala ešte na strednej. Súčasť môjho detstva.

Zmierenie Zmierenie Belva Plain

Veľmi pekný príbeh. Postavy sú dobrosrdečné aj keď je ich viac sú rozdielne a ľahko si ich zapamätáte. Nenáročné pútavé čítanie a šťastný koniec odporúčam na také oddychové čítanie.

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Neskutočné vzácne dielo od Jane Austen. Elinor ako postavu som si zamilovala a priala som si pre ňu to najlepšie. A to je dôkaz aká je kniha úžasná. Rozbúchala mi srdce, vtiahla ma do príbehu, tešila na každú ďalšiu stranu. A pritom knihy z tejto doby nemám rada. Dali by som jej aj 100 hviezdičiek keby to bolo možné.

Děti půlnoci Děti půlnoci Salman Rushdie

Jediná kniha ktorú som nedočítala do úplného konca (asi do trištvrte). Bolo to trápenie. Také neuveriteľné čudné. História Indie ma vážne nezaujímala. To prekvapivé rozuzlenie bolo síce dobré ale jednoducho nie je to dielo pre mňa. Táto kniha mi fakt nič nedala. Ticho závidím ľuďom čo ju pochopili.

31.01.2019 1 z 5

Mňa kniha moc nezaujala. Čítala som ju skôr nasilu takže do ďalších častí som sa ani nepúšťala. Ale oceňujem tie fotky v knihe aj príbeh je dobre napísaný len pre mňa je moc neuveriteľný čiže nezaujímavý.

31.01.2019 2 z 5

Odsúdená pre život Odsúdená pre život Soňa Rebrová

O takomto príbehu sa ani nedá napísať niečo zlé. Je to neuveriteľne keďže vychádza zo skutočných udalostí. Veľmi smutné a ťažké čítanie. Kto sa zaujíma o tieto témy tak odporúčam veľa sa dozviete. Predstaviť si ako prídete o celú rodinu, to poníženie. Táto kniha vás úplne vtiahne do deja. Uvedomíte si aké sú teraz naše problémy banálne. Odporúčam hlavne ženám.

31.01.2019 4 z 5

Zober ma so sebou Zober ma so sebou Catherine Ryan Hyde

Kniha ma veľmi prekvapila. Na to s akým citom je napísaná sa veľmi jednoducho čítala. Naozaj neskutočne dojímavý príbeh s krásnym koncom. Rozhodne odporúčam.

29.01.2019 5 z 5

Mé první léto v Sieře Nevadě Mé první léto v Sieře Nevadě John Muir

Nádhera. Autorova úcta a láska k našej Zemi je môjmu srdcu veľmi blízka. Až mi srdce stískalo pri tých nádherných opisoch. Pre mňa ako čitateľa ktorý nenavštívil toto územie bolo náročne spracovať toľko opisov rastlín, stromov a zvierat ktoré som nikdy nevidela. Ale stálo to zato. Obdivujem tohto autora ktorého láska zmenila toľkým ľuďom pohľadom na našu Zem a tým sa zaslúžil o ochranu mnohých území. John Muir by mal byť pre nás veľkým vzorom. ( Pridávam niekoľko citátov z tejto knihy k autorovi. )

24.01.2019 5 z 5

Podstata všetkých vecí Podstata všetkých vecí Elizabeth Gilbert

Veľmi zvláštna kniha. Krásny vzhľad. V texte spoznávam Elizabeth-tin štýl. Ale tak čudný či príbeh či postavy som asi v žiadnej knihe nenašla. Autorka sa snažila pravdepodobne ukázať, že žena (Alma) nepotrebuje byť krásna, mať muža, veľa priateľov nato aby mala krásny a naplnený život. Chcela ukázať, že treba hľadať samú seba celý život. Aspoň ja som z tohto príbehu túto vec pochopila a na túto autorku by sa to hodilo ale či to je aj zámer to neviem. Asi si z toho každý vezmeme to svoje.

15.01.2019 3 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Pre mňa napínavý príbeh. Tiež jednoducho napísaný takže odporúčam na ľahké čítanie. Zápletka perfektná veľa krát dopredu viete ako to dopadne. Tu som fakt nič netušila.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Veľmi smutný príbeh. Tak perfektne napísaná, že je až neuveriteľné ako to môže autor napísať keď to sám nezažil. 5 hviezdičiek. Treba si prečítať, ale osobne sa k nej vracať nebudem. Ja v knihách hľadám nádej a toto mi láme srdce.

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Túto knihu som prečítala ako 2. od autorky. A táto novšia sa mi páčila viac. Znova jednoduché čítanie, zároveň napínavé chcete hneď vedieť ako to skončí. Záver prekvapí. Znova len odporúčam. Žiadne umelecké dielo ale oddychovka.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Celkom fajn jednoduchá kniha keď sa vám nechce nad tým premýšľať. Mňa veľmi bavila prečítala som ju rýchlo - bola som zvedavá ako to celé skončí. Odporúčam.

15.01.2019 3 z 5

Dievča vo vlaku Dievča vo vlaku Paula Hawkins

Mne sa príbeh veľmi páčil. Úplne niečo iné ako sme zvyknutý. Napínavé. Obľúbila som si hlavnú postavu a bolo mi ľúto keď som knihu dočítala. A som veľmi rada že som si ju prečítala pred filmom, lebo keby to bolo naopak asi by som knihu neotvorila.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nie každý knihu pochopí. Ale kto ju pochopí, ten si ju zamiluje.

Mlčení Mlčení Šúsaku Endó

Ťažko pochopiť vzťah k Bohu, ktorý je v knihe opísaný. Ťažko si spraviť názor koho postoj je správny a koho nie. Je to kniha na zamyslenie skôr pre veriacich ale aj pre tých čo sa zaujímajú o históriu. Príbeh si vás obmotá a stiahne vás do deja. Ešte dlho budem nad knihou premýšľať.
,, Jen šlápni, šlápni! Ja nejlépe znám tu bolest, kterou ve své noze cítiš. Smíš šlápnout. Přišel jsem na svět, abyste po mně šlapali, vzal jsem na sebe kříž, abych se s vámi podělil o vaše bolesti"

14.01.2019 4 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Pre každého kto má rad samotu a v srdci kus divočiny bude táto kniha nádherná. Škoda, že je taká tenká, takže čítajte pomaličky. Autorovi som vďačná aj za ďalšie inšpirácie podobného žánru na čítanie hneď na prvej strane, ktoré mám už objednané. Cognetti je jeden zo spisovateľov čo robí z kníh umelecké diela.

06.01.2019 5 z 5

Jedz, modli sa a miluj Jedz, modli sa a miluj Elizabeth Gilbert

Jedna z kníh, ktorú by si mala každá žena prečítať. Nakazí vás odvahou pri hľadaní vlastnej cesty ako nájsť samú seba. Krásna kniha čo vás podporí aj v ťažkých dňoch keď nie je svet ružový.

06.01.2019 5 z 5