MaggieR MaggieR komentáře u knih

Nezabudnuteľná.

30.12.2018 5 z 5

Lži o Bohu, ktorým sme uverili Lži o Bohu, ktorým sme uverili Wm. Paul Young (p)

Všetko v tejto knihe sme mohli v podstate pochopiť v Chatrči, Rázcestí a Eve. Už to nie je písané formou príbehu ale úvahy autora jeho priateľov a rodiny. Nie zle no asi v každom skôr príbeh niečo zanechá ako nejaká poučka.

30.12.2018 1 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Skvelá kniha, ale dotkla sa ma o čosi menej ako Chatrč. Zasa som mala asi príliš veľké očakávania. Rozhodne kvalitné čítanie.

30.12.2018 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Pridávam sa k fanúšikom tejto knihy. Konečne opis Boha nekonečne láskavého, bez zakazovania, odsudzovania, posudzovania, trestania a všetkého čo nám hoc-aká cirkev vnucuje. V takého Boha chcem veriť a verím. Kniha zo mňa spravila o kúsok lepšieho človeka. A za to ďakujem pánu Youngovi.

30.12.2018 5 z 5

Plavat se žraloky Plavat se žraloky Claire Bidwell Smith

Hoci som zažila niečo podobné tak by som sa mala vedieť do tejto knihy vžiť. Ale akosi to nešlo. Pre mňa nie, až tak dobre napísaná. Tri hviezdičky za odvahu zverejniť svoj príbeh.

30.12.2018 3 z 5

Dievča z Titanicu Dievča z Titanicu Hazel Gaynor

Kniha je síce krásna, je tam super zápletka ktorá vás na konci prekvapí. Postavy vychádzajú z reálnych ľudí čo cestovali na lodi. Spisovateľka ma naozaj talent na písanie. Jediné čo sa mi nepáči na tejto knihe je to, že je bohužiaľ vidno veľkú podobnosť s filmom Titanic, ktorým sa autorka zjavne inšpirovala. Ale kto ma rád romány odporúčam. Nie je to ani tak o tom potopení lode ako o tom príbehu lásky okolo toho.

29.12.2018 4 z 5

Jsem součástí lesa Jsem součástí lesa Wolf-Dieter Storl

Obdivuhodný človek. Obdivuhodná kniha. Pre mňa ako pre človeka čo sa zaujíma o Zem, o prírodu, rastliny je veľkým vzorom jeho život v súlade s takou láskou k našej Zemi. Viem presne o čom hovorí a teším sa na všetky jeho knihy ktoré si plánujem prečítať. Vždy som sa chcela venovať bylinkám a táto kniha ma v tom iba utvrdila, že je to správna voľba. Odporúčam všetkým milovníkov našej Zeme, zvierat či rastlín. Nájdete tam z každého niečo.

29.12.2018 5 z 5

Stratené kvety Alice Hartovej Stratené kvety Alice Hartovej Holly Ringland

Musím povedať, že romány naozaj nečítam. Ale na odporúčanie kolegyne som si knihu požičala. A som nesmierne vďačná, že som tak urobila. Príbeh ma úplne pohltil, je úplne iný a nečakaný. Nádherný opis autorky vás vôbec neunavuje, všetky postavy si zamilujete. Ide o ťažký životný príbeh dievčatka ktorú s mamou týral otec. Každou kapitolou je príbeh zaujímavejší. Rozhodne sa teším na ďalšiu knihu čo táto talentovaná autorka vydá.

12.12.2018 5 z 5

V tejto knihe som si veľmi obľúbila hlavnú hrdinku. Dievčatko ktoré objavy svoju odvahu. Na hororoch pána Kinga mi nesedí len to, že sú príliš nereálne. Obrie potkany, vraždiace tlačiarne, čierna hmota ktorá zabíja. Ale Dievčatko, ktoré milovalo Toma Gordona sa mi aj tak páčilo hlavne preto lebo je odlišná od ostatných jeho kníh je taká trošku ,,pri zemi". Pri tom, že by to mohlo byť možné.

30.11.2018 3 z 5

To To Stephen King

Bola som zmetená z tejto knihy. Na začiatku som si nevedela zapamätať mená. Veľmi, veľmi veľa mien. Mena ktorých zabil TO. Mená hlavných hrdinov ich prezývky, rodinných členov k tomu súčasnosť a minulosť. Nečítam horory preto neviem čo má správny horor mať, ale čakám vždy niečo čomu je aspoň trošku možné uveriť. Toto bolo celé akési čudné, zvrátené v určitých častiach až choré. Koniec bol pre mňa zvláštny - veľmi.

30.11.2018 3 z 5

Velká cesta k sobě samému - o lásce a o životě Velká cesta k sobě samému - o lásce a o životě Cheryl Strayed

Cheryl vám povie čistú pravdu na rôzne životné situácie bez prikrášľovania. Je to nepríjemné ale je to tak. To na tejto autorke milujem.

27.11.2018 5 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Túto knihu som čítala ako prvú od Lorny. Hneď potom som prečítala aj všetky ostatné. Pre mňa to bolo veľmi ťažké čítanie. Nie zložité, ale ťažké na pocity. Bolo mi do plaču, veľmi dojemné. Som človek čo dáva každému ,,nemožnému" šancu že je to možné. A preto tieto knihy výrazne ovplyvnili moju vieru v Boha. Dajú vám ale obrovskú nádej a oporu do života. A doporučujem ľuďom čo niekoho stratili. Hlavne túto časť.

27.11.2018 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Knihu som si prečítala. Je písaná z pohľadu autora na Chrisov život. Ale až po dočítaní som nad ňou musela premýšľať. Bolo pre mňa neskutočne smutné ako skončil - zbytočne. Ako ublížil svojej rodine, hlavne sestre. Ale z druhej strany mal taký naplnený svoj krátky život ako nikto z nás. A to ma začalo úplne fascinovať na tomto človeku. Stále sa k tomuto príbehu vraciam a asi dlho budem. Je pre mňa krásny aj bolestný zároveň. A vďaka autorovi sa naňho nezabudne a Chris nás môže inšpirovať a varovať zároveň. Som rada, že som si najskôr prečítala knihu, lebo film je vraj trochu inak podaný.

17.11.2018 5 z 5

El Camino Cesta, ktorá vedie domov El Camino Cesta, ktorá vedie domov Anikó Sándor

Ja osobne som rada, že som prečítala túto knihu. Obdivujem ženy čo sa vydajú samé do neznámeho kraja. Je to pútavo napísané pre autorku to bol naozaj duchovný zážitok ako potvrdzujú aj iný ľudia čo túto cestu prešli. Veľmi odporúčam ľuďom čo by chceli na túto púť ísť lebo sa dozviete naozaj podrobne kde budete spávať, v akom teréne, počasí pôjdete. Ale rovnako odporúčaj aj ľuďom čo hľadajú odvahu na hocakú cestu v živote.

17.11.2018 3 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

Od teraz jedná z mojich obľúbených kníh. Dozviete sa veľa o skutočnom hnutí hippies od niekoho kto to naozaj prežil. Prekvapí vás aká bola skutočnosť odlišná od toho ako je nám to podávané. Toľko mne srdcu blízkych myšlienok v jednej knihe som ešte nenašla :) Zatúžite žiť v ich dobe. Alebo aspoň niekoho takého stretnúť. (Ešte, že máme aspoň knihy). V knihe je veľa citátov, metafor skutočne vidno, že to písal PÁN spisovateľ lebo aj napriek tomu sa veľmi ľahko číta a každú stránku si užívate. Odporúčam.

17.11.2018 5 z 5

Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Jeannette Walls

Milujem presne takéto autobiografia. Krásne, neskutočné, smutné. Ako život. Obdivujem silu dievčatka, krásne napísaná. Čítala som ju pred rokom a stále si ju presne pamätám. Taká ma kniha byť - nezabudnuteľná.

13.11.2018 5 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Mala som veľké očakávania keď som brala do rúk túto knihu a to sa nevypláca. Čakala som úplne niečo iné podľa toho koľko táto kniha zaujala generácií. Namiesto toho postavy bezcielne cestujú zo západu na východ. Príbeh má moc nezaujal začína aj končí na ceste bez nejakej väčšej pointy. Ale obľúbila som si postavu Sala, ktorý vidí v každom niečo dobré, nežné a sladké. Dokonca aj v šialenom Deanovi, ktorý sa naozaj nedá pochopiť. Trošku ma sklamalo že postavy sa často skôr niekde opijú, z drogujú, kradnú a nie je to o tom zážitku z tej cesty. Ale asi o tom má táto kniha byť o stratenej generácií tej doby. A kniha len nebola pre mňa to čo som hľadala. Preto si nedovolím toto dielo zle hodnotiť. Neviem či mi kniha niečo dala, ale nudná rozhodne nie je.

13.11.2018 3 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Lajla Rolstad

Vlčí ostrov je celkom fajn pre tých čo majú radi cestopisy a autobiografie. Ale kniha je len taká priemerná. Chýba mi tam srdce. Autorka málo kedy opisuje svoje pocity. Aj keď opis prírody je fakt krásne napísaný ale to je tak všetko. Je to iba čo robím, kam idem. Naozaj môžem povedať, že štýl písania je veľmi podobný Jack-u Kerouvac-kovi. Rýchlo ju prečítate a aj rýchlo zabudnete. Prvá časť knihy keď žije sama na chate je celkom dobrá. V druhej časti stále niečo zaujímavé čakáte a stále nič.

07.11.2018 2 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Táto kniha mi ovplyvnila celý život. Knihy som nečítala. Nevedela som kam a čo so sebou. Ani neviem ako sa mi dostala do rúk. To bolo v roku 2016. Cheryl ma svojou úprimnosťou, odvahou jednoducho zmenila. Táto kniha asi ženu s bezproblémovým životom nezaujme. No naopak ak hľadáte niečo čo vám ukáže iný pohľad na život - do toho! Divočina je to pravé :) Na knihe milujem ako autorka jednoducho prizná čo všetko zlé v živote spravila, zmieri sa stým. Zmieri sa s celým životom, so všetkými problémami čo nám každý deň prináša. A nájde východisko. Je plná emócií a nádherne umelecký napísaná.

07.11.2018 5 z 5