El Camino Cesta, ktorá vedie domov

El Camino Cesta, ktorá vedie domov https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304671/bmid_el-camino-cesta-ktora-vedie-domov-sGR-304671.jpg 4 7 6

"Kedysi dávno som čítala o ceste, ktorá zmení život každému, kto po nej prejde. Nazývajú ju aj vnútornou cestou a šepká sa, že ľudia na nej stretnú príbuzné duše... Tiahne sa tesne pod Mliečnou dráhou a dochádza na nej ku zvláštnym udalostiam. Vraj tam pôsobia energie, ktoré znásobujú emócie a intuíciu... Všetci, ktorí ju prešli pešo, sa začali riadiť dvojakou časomierou: životom pred a po Camine. Môj príbeh nie je výplodom fantázie. Odkráčala som osemsto kilometrov a prežila som každý okamih Svätojakubskej púte. Triasla som sa od údivu, keď sa zázrak stal hmatateľným a plakala som zmietaná rozpakmi, keď som nerozumela tomu, čo sa so mnou deje. Táto kniha je denníkom človeka, ktorý chodí nohami po zemi, je plný neistôt, ale má otvorenú mysleľ a práve sa prebral z hlbokého spánku."... celý text

Dobrodružné , Biografie a memoáry , Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Príroda

EL CAMINO, Az Út, ami hazavisz , 2011

Dada077
01.08.2019 5 z 5

je to cestopisná ezoterika, krásna a dobre čitateľná,

freejazz
06.04.2019 5 z 5

odkedy som bol v Santiagu ako turista a odkedy môj švagor absolvoval Camino z Levoče až do Santiaga (dá sa to!) som stále bližšie rozhodnutiu vydať sa na cestu. a každý detail z pera či rozprávania iných považujem za veľmi prospešný. až pri tejto knihe som si uvedomil, aký turistický biznis urobili z Camina cestovky - popis posledných stodvadsiatich kilometrov bol ako výkričník, aby som si púť neidealizoval.
pekná kniha, podnecuje premýšľanie.
ale tragický preklad a mizerná redakčná práca s textom. pohľad do tiráže to objasnil - samý managéro, žiadny zodpovedný redaktor. ľutujem, že si knihu nemôžem prečítať v originále.
takže za knihu 100 bodov, za vydavateľskú nečinnosť „pětadvacet na holou“...

MaggieR
17.11.2018 3 z 5

Ja osobne som rada, že som prečítala túto knihu. Obdivujem ženy čo sa vydajú samé do neznámeho kraja. Je to pútavo napísané pre autorku to bol naozaj duchovný zážitok ako potvrdzujú aj iný ľudia čo túto cestu prešli. Veľmi odporúčam ľuďom čo by chceli na túto púť ísť lebo sa dozviete naozaj podrobne kde budete spávať, v akom teréne, počasí pôjdete. Ale rovnako odporúčaj aj ľuďom čo hľadajú odvahu na hocakú cestu v živote.

maky17
09.12.2017 5 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou a nelituji že jsem jí přečetla. Je to poutaví příběh o pouti do Santiaga de Compostela,byla jsem ráda že si o této pouti také mohu přečíst s pohledu ženy. A i když byla ve slovenském jazyce nebylo to vůbec na závadu. Od autorky bych ráda do budoucna přečetla i další knihy až budou v překladu. Těm kteří se zajímají o cestování či putování,tuto knihu doporučuji.

Mitsouko
31.12.2016 5 z 5

Kniha bola pre mňa pútavá, prečítala som ju za pár dní. Prežívala som spolu s autorkou jej cestu EL Caminom, spolu s ňou som prežívala jej strasti aj radosti, plakala som, smiala som sa. Je to nádherná kniha, nečakajte cestopis, skôr vnútornú cestu na Svätojakubskej púti. Zanechala vo mne hlbokú stopu, rozmýšlala som nad ňou aj po samotnom dočítaní.
Rada by som si od autorky prečítala aj ďalšie knihy, snáď sa dočkám prekladu. Alebo sa začnem učiť po maďarsky. Myslím, že by mi to kvôli Anikó Sándor stálo za to :-)

Radka_p
10.08.2016 3 z 5

Knihu som čítala pomerne dlho keďže som v nej nezachytila žiadnu pútavú líniu, ktorá by ma donútila prečítať viac ako jednu kapitolu "raz za čas". Nenašla som ani cestopisecké popisy miest, ktorými prechádzala a tie by som si prečítala veľmi rada. Nádej svitla na konci, keď som čakala, čo autorke Svätojakubská cesta prinesie ale žiadne WaW sa nekonalo. V každom prípade ide o príjemné čítanie, ktoré občas vyruší autorkina odbočka k nejakej dôležitej téme z jej života.

Autorovy knížky

Anikó Sándor