MaggieR MaggieR komentáře u knih

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Neuveriteľné koľko som toho o stromoch ešte nevedela. Odporúčam všetkým ktorým záleží na každom jednom strom ale hlavne odporúčam ľuďom čo majú nejaké pochybnosti o vnímaní a cítení rastlín a stromov.

12.08.2019 5 z 5

Walden aneb Život v lesích Walden aneb Život v lesích Henry David Thoreau

Knihu som niekoľko krát odkladala, v niektorých úsekoch je zaujímavá a nádherná ale nemala som náladu čítať napr. 30 strán o sfarbení rybníka. Kto sa chce naučiť čo je umenie opisu - nech sa páči toto je dokonalé dielo. Má v sebe veľa krásnych myšlienok ale chce to naozaj trpezlivosť pri jej čítaní.

,,Moje zkušenost mě přinajmenším naučila, že jestliže někdo postupuje s duvěrou směrem, který mu ukazují jeho sny, a snaží se žít životem, jak on si jej představuje, dojde k výsledku, který by běžně nečekal. Leckteré věci si dál nevšímá, překročí neviditelnou hranici, kolem něho a vněm začnou vznikat nové, obecné a méně svazující zákony, anebo se puvodní zákony rozšíří a budou se vykládat k jeho prospěchu ve svobodějším pojetí a on bude žít volně jako bytost vyššího řádu. V tom poměru, v jakém zjednoduší svuj život, ukáží se zákony vesmíru méně složité. Samota nebude samotou, ani chudoba chudobou, ani slabost slabostí."

08.08.2019 3 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Jedna z mala kníh od ktorých som sa nemohla odtrhnúť. Rieši ťažké životné otázky ohľadne rodiny. Ako nás môže rodina psychicky ovplyvňovať, vnucovať nám svoje názory, ako nám môže rodina ničiť život, týrať nás, hanbíme sa za ňu a aj napriek tomu túžime do nej patriť lebo nič iné nemáme. Rodina nás bude ovplyvňovať do konca života či sa do nej rozhodneme patriť alebo nie. Je to pozoruhodná kniha ktorá raz bude určite v povinnej literatúre. Znova obdiv autorke že dala svoj život na papier aj za jej štýl písania. Obdivuhodná sila človeka-ženy. Veľké dielo. Odporúčam.

04.08.2019 5 z 5

Kam sa podel môj syr? Kam sa podel môj syr? Spencer Johnson

Odporúčam aj pre deti.

27.07.2019 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Táto časť je naozaj perfektná. Jedna z najzaujímavejších zápletok s akými som sa stretla.

27.07.2019 5 z 5

Návrat k sobě Návrat k sobě Pavel Hirax Baričák (p)

Knihu som čítala niekoľko rokov dozadu, musím povedať že už po týždni som si z nej nič nepamätala. Možno niekomu pomôže ale skôr nie.

25.07.2019 1 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Taký vtipný cestopis som ešte nečítala. Nie je úplne taký klasický. Moc sa toho nedozviete o pamiatkách a ani o mestách ale veľa o ľuďoch ktorý tam žijú. Na niektorých som mala problém so Zibiho vtipmi na margo tučných a chorých ľudí ale aj tak sa mi ten chlapec dostal pod kožu. Dokonca som sa smiala aj v čakárni v nemocnici a to mi bolo fakt zle. Perfektné. Odporúčam.

24.07.2019 5 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Celkom fajn kniha. Zo začiatku mi prišli tie témy povrchné a o ničom prečo mi neodpísal, kam smerujeme, nepoviem mi toto aby mi nepovedal toto. Ale to bolo asi zámerne aby tam bol ten veľký rozdiel keď príde na myšlienku hygge. Jednoduché čítanie, veľkú myšlienku vám to nedá ale zabavíte sa.

05.07.2019 3 z 5

Celý život Celý život Robert Seethaler

Knihu som si vybrala náhodne v kníhkupectve podľa obálky. Už je to dlho čo som ju čítala ale je to kniha ktorú si budem pamätať do konca života. Je zvláštne krásna. Chytí za srdce.

20.05.2019 5 z 5

Yoga Girl - Moja cesta Yoga Girl - Moja cesta Rachel Brathen

Za mňa hlavne motivačná kniha. Pekný návod ako začať s jogou ale namotivuje vás k hocakému športu.

20.05.2019 5 z 5

Byť šťastnou sa oplatí Byť šťastnou sa oplatí Kate Hudson

Celkom pekná kniha so zameraním na ajurvédu a jógu. Krásne obrázky, vie namotivovať.

20.05.2019 3 z 5

Byť silná je viac ako krásna Byť silná je viac ako krásna Lindsey Vonn

Mne osobne sa kniha nepáčila, môže byť super ale nie na pomery obyčajných ľudí. Musela by som byť bez práce a mať neobmedzený prísun peňazí aby mi táto kniha mohla nejako pomôcť.

20.05.2019 2 z 5

Body Book Body Book Cameron Diaz

Pekná knižka na povzbudenie do zdravého životného štýlu.

15.05.2019 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Mala som odpor k českým a slovenským spisovateľom ale táto kniha je top. Zaujímavé na každej strane, úplne iné, nečakané a ten koniec. Výborná spisovateľka.

12.05.2019 5 z 5

Mrkva ľúbi paradajky Mrkva ľúbi paradajky Louise Riotte

Musí si prečítať každý kto chce pestovať zeleninu.

06.05.2019

Jóga pro skutečný život: metoda kundaliní Jóga pro skutečný život: metoda kundaliní Maya Fiennes

Kniha je úžasná ale chýba mi tam veľa vecí aby som vedela presne ako začať s kundalini jógou. Hlavne neviem či môžem cviky na čakry kombinovať alebo čím začať. Ako často cvičiť na určitú čakru aby to malo zmysel alebo alebo či stačí každý cvik z jednej... neviem. Chýba mi tam niečo ako zostavy s presným časovým plánom. Pre mňa je nevyhnutnosť teraz dokúpiť aj DVD. Ja skusím ísť od prvej čakry podľa dvd. Kniha je naozaj perfektná ale určite je k tomu treba ešte aj doplniť informácie z iných zdrojov.

06.05.2019 5 z 5

Šinrin-joku: Japonské umění lesní terapie Šinrin-joku: Japonské umění lesní terapie Qing Li

Lesnej terapie si musí byť vedomí každý človek čo trochu vníma a chodí do lesa aj bez toho aby túto knihu chytil do ruky alebo aby o tom niekedy počul. Každopádne kniha je perfektná zistíte prečo je to pre nás také prospešné a hlavne zistíte ako prechádzku lesom ešte vylepšiť aby ste načerpali maximum pre svoju psychiku aj fyzické zdravie. 5 hviezdičiek jednoznačne

25.03.2019 5 z 5

Rozprávky barda Beedla Rozprávky barda Beedla Joanne Rowling

Tak milujem Harryho Pottera, že hoc aké rozšírenie príbehu je pre mňa krásne. Je to celé moje detstvo a takto sa doň môžem stále vracať.

18.03.2019 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Monika Benešová, Cheryl Strayedová hoc aká žena čo prejde Pacifickú hrebeňovku je mojím vzorom. Na svete neexistujú silnejšie ženy. Od kedy som prečítala ich knihy myslím na ne každý deň a v každej ťažkej chvíli. Keď potrebujem prekonať strach, alebo keby som sa dostala do neriešiteľnej situácie tak viem že sú tu pre mňa hory. Aj ja som v horách našla veľkú oporu. A pre osobnú spoveď autorky má u mňa tá kniha ešte väčší obdiv.

19.02.2019 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Zaujímavý príbeh, smutný, opis hôr dokonalý. Ale nejak ma to nedokázalo chytiť za srdce.

14.02.2019 3 z 5