Rozprávky barda Beedla

J. K. Rowlingová hovorí: „Fanúšikovia Harryho Pottera boli pochopiteľne sklamaní, keď sa na verejnosť dostala iba jedna kópia Rozprávok barda Beedla. Preto s potešením oznamujem, že vďaka veľkodušnej podpore vydavateľov Harryho Pottera a Amazonu (ktorý kúpil rukou písanú kópiu na dražbe) a s povolením skvelých ľudí, ktorí vlastnia ostatných šesť originálnych kníh – Rozprávky barda Beedla budú teraz dostupné všetkým fanúšikom Harryho Pottera. Poplatky za poskytnutie autorských práv budú venované Children’s High Level Group v prospech detí v ústavoch, ktoré zúfalo potrebujú, aby sa ich niekto zastal. Nové vydanie bude obsahovať rozprávky, ktoré z originálu napísaného v runách preložila Hermiona Grangerová, s mojimi ilustráciami, ale aj poznámky profesora Albusa Dumbledora, ktoré budú uverejnené s láskavým dovolením Archívu riaditeľov Rokfortu .” Rozprávky barda Beedla, v ktorých Harry našiel kľúče k riešeniu poslednej úlohy – zničiť horcruxy lorda Voldemorta, obsahujú päť čarodejníckych rozprávok, ktoré zanechal Hermione Grangerovej Albus Dumbledore v siedmej a záverečnej knihe Harry Potter a Dary Smrti. Iba jediná – Príbeh troch bratov – je vyrozprávaná v knihe. Zvyšné štyri rozprávky vyjdú po prvý raz....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51908/rozpravky-barda-beedla-51908.jpg 4.24465

Harry Potter (doplňkové publikace)

Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Ikar (SK)

The Tales of Beedle the Bard, 2008

Kniha Rozprávky barda Beedla

emulebobule
předevčírem

každý fanoušek Harryho Pottera, by tohle měl číst!

tuommo

Pěkné, krátké, čtivé.

KikušBr

Krásná knížka

Ivanule
31.12.2021

Knížka mi už dlouho ležela v knihovně a teď konečně na ni přišla řada. Krásné bajky a Brumbálovy pasáže byly také velice dobré

Sybelle
30.12.2021

Příjemné vánoční čtení. Bajky jsou dobře čtivé a poučné. Každá bajka má své kouzlo. Kniha má i velmi pěkné grafické provedení.

vercatko20
21.12.2021

Moc se mi kouzelnické pohádky líbily :)
Jsou rozhodně zajímavější, než ty naše mudlovské !

haki34
18.12.2021

(+ SPOILER) aneb jak udělat z Harryho vývar...sice jsem fanoušek série, ale bajky bych třeba klidně oželela. Moje dcera je ale potřebovala přečíst, a když už se nám doma vyskytly, tak jsem je slupla. Jako malinu - trvalo to asi hodinku. 5 kratších "pohádek" s komentářem a vysvětlivkami Albuse Brumbála, které bych klidně také oželela. Asi to má zvednout hodnotu knihy - jako že odborný rozbor...ale přijde mi to zbytečné a vatózní.
Většina čtenářů předemnou byla nadšená z bajky o 3 bratrech, já si spíš asi budu dlouho pamatovat tu první - poučný hrnec, a pak bajku o chlupatém srdci, před kterou mě varovala dcera spoilerem - větou, že je dost nechutná a drastická.Opravdu byla nechutná a drastická, takže než cokoliv jiného (jako poučení a třeba tak něco podobného) si zapamatuju právě tu hororovou scénu.

Čte se rychle, dobře, obrázky budiž - asi lze i vymalovat, na mě totiž působily jako členité antistres omalovánky. JKR umí psát, aby lidi natáhla a zjevně se jí to vyplácí.
I když si myslím, že je to kniha postradatelná a v knihovně mi chybět nebude, hodnotím jako dobrá, protože nudit se u ní za tu hoďku nebudete. (ale že je to v podstatě vývar na popularitě Harryho, to autorce jaksi neprominu jen tak, ale beru hvězdu. )

A jak píše přede mnou i DominaCZ, závěr s nadací Lumos jako měl být co ??? přes děti působení na rodiče ? nebo ?? tím JKR výsledný dojem jen potvrdila...

Štěpinambura
17.11.2021

Krásné doplnění k sérii Harryho Pottera.