Rozprávky barda Beedla

J. K. Rowlingová hovorí: „Fanúšikovia Harryho Pottera boli pochopiteľne sklamaní, keď sa na verejnosť dostala iba jedna kópia Rozprávok barda Beedla. Preto s potešením oznamujem, že vďaka veľkodušnej podpore vydavateľov Harryho Pottera a Amazonu (ktorý kúpil rukou písanú kópiu na dražbe) a s povolením skvelých ľudí, ktorí vlastnia ostatných šesť originálnych kníh – Rozprávky barda Beedla budú teraz dostupné všetkým fanúšikom Harryho Pottera. Poplatky za poskytnutie autorských práv budú venované Children’s High Level Group v prospech detí v ústavoch, ktoré zúfalo potrebujú, aby sa ich niekto zastal. Nové vydanie bude obsahovať rozprávky, ktoré z originálu napísaného v runách preložila Hermiona Grangerová, s mojimi ilustráciami, ale aj poznámky profesora Albusa Dumbledora, ktoré budú uverejnené s láskavým dovolením Archívu riaditeľov Rokfortu .” Rozprávky barda Beedla, v ktorých Harry našiel kľúče k riešeniu poslednej úlohy – zničiť horcruxy lorda Voldemorta, obsahujú päť čarodejníckych rozprávok, ktoré zanechal Hermione Grangerovej Albus Dumbledore v siedmej a záverečnej knihe Harry Potter a Dary Smrti. Iba jediná – Príbeh troch bratov – je vyrozprávaná v knihe. Zvyšné štyri rozprávky vyjdú po prvý raz....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51908/rozpravky-barda-beedla-51908.jpg 4.24578

Harry Potter (doplňkové publikace)

Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Ikar (SK)

The Tales of Beedle the Bard, 2008

Kniha Rozprávky barda Beedla

Haloon
včera

Pěkné a originální, s lehounce naivním rozborem od samotného Brumbála. To by tolik nevadilo, však je to cílené pro děti. Trochu v tom však cítím snahu, vyvařit ze světa HP co se dá.

Ellie287

Kouzelné bajky z čarovného světa.

Vlci.Sestra

Úžasné! Závislá na pohádkách jsem od té doby, co jsem se naučila číst, a tak jsem měla velkou radost, když se mi do ruk dostaly ty z kouzelnického světa. Možná si vezmu příklad z Brumbála a začnu se nad nimi pořádně zamýšlet...

emilieselden

Krásná doplňující knížečka pro všechny milovníky Harryho Pottera.

Hermiona419

Krásné!!

IvetaZ

Přečteno ušima a bylo to super. Nejvíc se mi líbila bajka O skákavém hrnci, Mágovo chlupaté srdce a O třech bratrech, kteří přelstili smrt (tu známe už z hledání viteálů). Ke každé pohádce připojil Brumbál svoje poznámky a taky se dozvíte hodně o historii soužití mudlů a čarodějů nebo kouzelnických hůlek.

midone

Mně se všechny ty povídky moc líbily.

Áža707

Nedokázala jsem opustit svět Harryho Pottera a říkala jsem si, že bych si ráda konečně přečetla Bajky barda Beedleho. Audiokniha v podání pana Hyhlíka.

Dlouhé roky jsem sice o této knížce věděla, ale nějak mě netáhl, si příběhy přečíst a přitom si myslím, že každý milovník Harryho Pottera by je měl zařadit do svého čtiva.

Nejen, že se dozvíme pohádky s kterými malý čarodějové chodili na kutě, ale najdeme zde i něco více o kouzelnickém světě. Každá z pohádek je doprovázena komentářem Albuse Brumbála.

Každá z pohádek dává nějaké ponaučení pro budoucí kouzelníky, pfff kam se hrabe mudlovská Popelka nebo Karkulka

Upřímně musím přiznat, že jsem si pohádky strašně moc užila a rozhodně je hodlám zařadit do pravidelného čtecího repertoáru.

Rozhodně se těším na dobu, až budu s vlastními dětmi kromě klasických pohádek, číst i tyto.

⭐ 5/5