Šinrin-joku: Japonské umění lesní terapie

Šinrin-joku neboli lesní koupel je současný trend trávení času v lese pro zlepšení fyzické i psychické pohody. Praxe je velmi jednoduchá – můžete objímat stromy, chodit naboso po trávě nebo jenom vědomě a intenzivně dýchat čistý vzduch. V knize se dočtete, jak tyto praktiky provozovat správně a budete se divit, jaký dopad může tato medicína mít. Podaří se vám snížit krevní tlak a stres, zvýšit imunitní systém a energii a znovu se napojit na sílu přírody....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/373697/sinrin-joku-japonske-umeni-lesni-ko-Gh5-373697.jpg 4.316
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Pragma

Shinrin-Yoku: The Art and Science of Forest Bathing (2018)

Kniha Šinrin-joku: Japonské umění lesní terapie

qingli

Pochopit harmonii přírody a japonskou touhu mít kolem sebe zdravý les je složité (zvláště v českém prostředí). To, že les skutečně léčí ví Japonci hodně dlouho. Krásně tuto terapii předvedou celému světu před zahájením Letních olympijských her 2020 v Tokiu. V knize léčí i krásné fotografie.

Alma5

Obsah knihy lze shrnout velmi stručně - je zdravé chodit do lesa, dlouho se procházet a vnímat všemi smysly. Toto tvrzení v knize rozvedeno a podloženo různými vědeckými výzkumy. V knize je spousta krásných fotografií a rozhodně by mně nalákala k návštěvě lesa v Japonsku.

MaggieR

Lesnej terapie si musí byť vedomí každý človek čo trochu vníma a chodí do lesa aj bez toho aby túto knihu chytil do ruky alebo aby o tom niekedy počul. Každopádne kniha je perfektná zistíte prečo je to pre nás také prospešné a hlavne zistíte ako prechádzku lesom ešte vylepšiť aby ste načerpali maximum pre svoju psychiku aj fyzické zdravie. 5 hviezdičiek jednoznačne

Gibis

Japonské umění lesní terapie, aneb jak vám stromy pomohou najít zdraví a štěstí.
Že je nám v lese a v přírodě dobře, to víme...není nad poklidnou procházku tiše šumícími lesy, zaposlouchat se do zurčení potůčku, zpěvu a cvrlikání ptáků a nemusí to být nutně v Japonsku :) V této knize to máme navíc hezky vědecky a statisticky podložené. Některá čísla byla opravdu překvapivá. Vše doplněno nádhernými fotografiemi japonské přírody a přírodních parků.

loudomar
24.10.2018

Krásná kniha. Už od začátku čtení jsem se cítila jako bych snad byla přímo v Japonsku a hned bych si zabalila věci a vydala se tam na lesní koupel šinrin joku. Knihu mohu doporučit milovníkům přírody. Je proložena nádhernými fotografiemi které vás doslova pohltí. Jednu hvězdičku ubírám za opakování některých informací v textu.

rarášek
05.09.2018

,, Zvuk lesa, vůně stromů, slunce, hrající si v listech, čerstvý, čistý vzduch - všechny tyto věci nám přinášejí pohodu. "
Šinrin-joku působí jako skvělá lesní terapie, kterou můžete vyzkoušet, ať už jste přímo v Japonsku nebo jenom v malém lesíku tady v Česku. Asi jednou navštívím Japonsko, abych si vyzkoušela jeden z těch jejich terapeutických lesů. ☺️

Babouš
28.05.2018

Jak využít procházky v lese k tomu, abyste se cítili líp. O víkendu jsem to vyzkoušel a ačkoliv jsem do přírody skeptik, na šinrin-joku asi fakt něco bude. Nejlepší je, že ačkoliv v knize najdete spoustu praktických tipů (např. jak najít les ve městě) a konkrétní čísla (např. víte, že 20 minut v lese stačí k tomu, aby se vám snížila hladina stresu a zvýšila obranyschopnost?), ta podstata - že chodit do lesa a dýchat lesní vzduch je zdravé - není nic světoborného. A tyhle moudrosti našich babiček jsou obvykle nejlepší.