MaggieR MaggieR komentáře u knih

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Och, konečne kvalitná literatúra. Ako lahodne sa čítala každá strana, toto mi na súčasnej literatúre chýba - keď sa vám text rozplýva na jazyku ako najkvalitnejšie víno. Koľko smutnej pravdy v sebe nesie taká krátka kniha. Som rada že som film nevidela aspoň som s ničím neporovnávala a len si vychutnala. Odporúčam.

19.02.2024 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Veľmi dobre sa čítalo, akurát boli všetky postavy povahovo rovnaké: nadpriemerne inteligentne, pokojné, so zmyslom pre spravodlivosť a tak ste som si nakoniec obľúbila všetkých vrátane vrahov. Nemám potrebu siahnuť po ďalšej časti.

16.02.2024 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Milé, odpočínkové ale nie úplne môj štýl.

06.02.2024 3 z 5

Tri sestry Tri sestry Táňa Keleová-Vasilková

Zo začiatku sa príbeh naťahoval a dookola opakoval. Koniec bol zasa zrýchlený. Chýbali mi aj oddelené kapitoly. Nebolo to zle ale také naivné, vžila som sa až na koniec.

10.01.2024 3 z 5

Pomocníčka Pomocníčka Freida McFadden

Výborne. Asi moja najrýchlejšie prečítaná kniha. Nie je to žiadne umelecké dielo ale je zaujímavá. Oddýchnete si pri nej. Veľmi pripomína Dievča vo vlaku.

02.12.2023 5 z 5

Příběhy bílé Masajky Příběhy bílé Masajky Corinne Hofmann

Tiež som zažila takéto poblúznenie a uznávam že je skoro nemožné odolať. Dokonca je to až fyzicky bolestivé. Riadiť sa takýmto impulzom je ale šialené. Chápem ju, ale je mi smutno z jej príbehu. Neuveriteľný, smutný príbeh

22.11.2023 3 z 5

Šepot papiera a atramentu Šepot papiera a atramentu Lindsay Harrel

Krásna kniha. Človek by si po prečítaní najradšej otvoril kníhkupectvo v malom mestečku a žil ich život.

09.10.2023 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

,, Stejná náhoda rozhoduje o tom, jestli tě něco trefí nebo zůstaneš naživu. V betonovém krytu tě to může rozmačkat a naopak v otevřeném terénu můžeš bez jediného zranění přečkat i deset hodin bubnové palby. Voják zůstava naživu Jen díky tisíci náhodám. A proto věříme a důvěřujeme náhodě.

Povinne prečítať každý kto je za vojnu.

Najsilnejšie dielo aké som čítala.

30.09.2023 5 z 5

Príbeh včiel Príbeh včiel Maja Lunde

Výborná kniha, horšia ako Kôň Przewalského ale aj tak výborná. Veľmi ma zaujala celková myšlienka týchto kníh, ako sme vlastne každý dielikom niečoho dôležitejšieho a vždy sa oplatí snažiť. Nádhera.

29.09.2023 5 z 5

Kniha stratených mien Kniha stratených mien Kristin Harmel

Akože wau! Málokedy si založím knihu do odporúčaných ale toto je neskutočné dielo. Možno to nie na Nobelovú cenu ale presne pre toto knihy čítam. Nádherné.

12.09.2023 5 z 5

Sedem sestier Sedem sestier Lucinda Riley

Začiatok ma trošku nudil. Mimoriadne ma zaujal príbeh Bel z minulosti a kniha o nej by mi pokojne stačila. Maiu som si ktovie prečo neobľúbila ale celkom sa teším na príbeh Allie. Každopádne od tak populárnej knihy som čakala viac.

26.08.2023 3 z 5

Agnes Greyová Agnes Greyová Anne Brontë

Máloktorá kniha sa mi číta tak ľahko a aby som nestrácala záujem. Za mňa super.

13.07.2023 3 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Emma je taký vpád do mysle, predstáv každej ženy. Len my tie svoje túžby neuskutočníme. Je dobré si uvedomiť ako by sme dopadli keby sme tomu dali voľný priebeh. A celkom ma zaráža, že to napísal chlap.

03.07.2023 5 z 5

Odvaha byť neobľúbený Odvaha byť neobľúbený Koga Fumitake

Veľmi dôležité myšlienky na ktoré by som sama prišla možno o ďalších 20 rokov, tak prečo sa neposunuť rýchlejšie?

07.06.2023 5 z 5

Les miznúcich hviezd Les miznúcich hviezd Kristin Harmel

Veľmi pútava kniha pri ktorej vám idú slzy do oči. Hoci sú postavy fiktívne príbeh je založený na skutočnosti a to je ťažké prijať. Určite odporúčam.

31.05.2023 4 z 5

Sophiina voľba 2 Sophiina voľba 2 William Styron

Zaujímavý a tragicky príbeh ale na mňa tam bolo všetkého moc. Dobre napísané ale moc prekombinované, všetko zle čo sa v živote môže stať vtlačil do jednej knihy. Veľmi dlho som čítala. Musela som si robiť pauzy.

11.05.2023 3 z 5

Bzukot včiel Bzukot včiel Sofía Segovia

Veľmi sa mi páčilo prostredie aj doba v ktorej sa dej odohráva. Ale stále som čakala nejakú zápletku alebo niečo napínavé. Bola to skôr taká smutná legenda.

14.04.2023 4 z 5

Pod kalifornským slnkom Pod kalifornským slnkom John Steinbeck

Len moja láska Steinbeck ma dokáže ohúriť skupinkou sebeckých alkoholikov. Prečítané za chvíľku. Škoda užívala som si to lenivé prostredie.

12.12.2022 5 z 5

Kůň Převalského Kůň Převalského Maja Lunde

Výborne, realistické, bez zbytočných príkras. Veľmi ľahko sa číta obzvlášť ma chytil sa srdce Michaelov príbeh. Vystriedali sa všetky pocity. Odporúčam

05.12.2022 5 z 5

Odviate vetrom 1 Odviate vetrom 1 Margaret Mitchell

Prvý krát som sa pozrela na ,,dobrých” ľudí ako na hlupákov. Podľa mňa máme všetky v sebe kus Scarlett.

09.11.2022 5 z 5