Lži o Bohu, ktorým sme uverili

Wm. Paul Young vo svojich celosvetových bestselleroch Chatrč, Rázcestia a Eva vykreslil trojjediného Boha prekvapivým a poučným spôsobom, ktorý možno naštrbí naše hlboko zakorenené predstavy o ňom, ale je vždy zameraný na večnú podstatu Božej lásky, ktorá objíma všetko a každého. Vo svojej prvej nebeletristickej knihe nás Paul Young opäť pozýva, aby sme konfrontovali svoju predstavu o Bohu, tentokraz prostredníctvom Biblie, teologickej diskusie a osobných zážitkov. Strany tejto knihy sú pozvaním k úvahe o zázračnosti a láske večného Boha. Paul nás povzbudzuje, aby sme prehodnotili svoje presvedčenie, ktoré považujeme za pravdivé, a zvážili, či v niektorých prípadoch nemôže ísť o lož, napríklad: Boh nie je dobrý Boh žehná moje názory Boh je zo mňa sklamaný Boh stvoril (moje) náboženstvo Boh ma opustil v mojom utrpení Boh je sám Cieľom tejto knihy nie je kontroverzia, ale konverzácia. A predovšetkým je to kniha o bezpodmienečnej, neúnavnej a nekonečnej láske Boha....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368534/lzi-o-bohu-ktorym-sme-uverili-frL-368534.jpg 3.512
Náboženství, Literatura naučná, Filozofie
Vydáno, Tatran (Bratislava)

Lies We Believe about God, 2017

Kniha Lži o Bohu, ktorým sme uverili

Veřenka13
12.06.2019

Zajímavá, inspirativní kniha, ale jeho předešlé knihy mě zaujaly více.

Elea
02.01.2019

Chatrč se mi líbila mnohem víc, v této knize podává autor své názory (určitě hodně zajímavé) spíš formou ponaučení.

MaggieR
30.12.2018

Všetko v tejto knihe sme mohli v podstate pochopiť v Chatrči, Rázcestí a Eve. Už to nie je písané formou príbehu ale úvahy autora jeho priateľov a rodiny. Nie zle no asi v každom skôr príbeh niečo zanechá ako nejaká poučka.

archandelka
04.03.2018

Asi jsem čekala něco lehce víc od autora, který umí mít dost nekonvenční myšlenky, jak už to prokázal ve svým jiných knihách. Tady mám spíš rozpačitý dojem, s některými výroky se plně ztotožňuju, ale u některých mi přijde, že je to spíše hra se slovíčky než pochopení významu. Nicméně je super, že poukazuje na hromadu lží, které jsme si my sami o Bohu vytvořili a které nám brání žít s ním opravdový vztah.

kritika náboženství Bůh, Hospodin křesťanský život křesťanství

Wm. Paul Young (p)