Plavat se žraloky

Když rodičům Claire Bidwellové s několikaměsíčním odstupem diagnostikují rakovinu, je jí teprve čtrnáct let. Claire studuje první ročník vysoké školy, když maminka začíná chřadnout, a uvědomuje si, že o ni brzy přijde. Oporu hledá ve všem – v mužích, alkoholu, cestování, anonymitě velkoměst. Ať udělá cokoliv, na bedrech nese tíhu světa, ve kterém se cítí osamělá. Jejími skutečnými společníky se stanou slova – knihy, deníky, dopisy, rodinné příběhy. Osamělost a zármutek však netrápí jen ji, ale i jejího stárnoucího otce, který se snaží podniknout ještě poslední cestu ve svém životě. Claire se s ním jako začínající novinářka vydá do bývalého Československa, aby mu pomohla pátrat po jeho minulosti, kdy za druhé světové války sloužil u amerického letectva. Po letech se společně vydávají na místo, kde byl na podzim roku 1944 sestřelen: do moravských Troubek, ve kterých je dnes památník k uctění padlých amerických vojáků. Cesta se stává návratem do rodiny a otcovské náruče a Claire dochází k poznání, že smyslem jejího života je rodina, její vlastní rodina, její budoucí rodina....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190328/plavat-se-zraloky-190328.jpg 3.658

The Rules of Inheritance (2012)

Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Kniha Plavat se žraloky

MaggieR
30.12.2018

Hoci som zažila niečo podobné tak by som sa mala vedieť do tejto knihy vžiť. Ale akosi to nešlo. Pre mňa nie, až tak dobre napísaná. Tri hviezdičky za odvahu zverejniť svoj príbeh.

snílkařka
01.09.2017

Je to pěkný a smutný příběh, který nám na konci knihy ukazuje jak je důležité najít znovu sama sebe a najít cestu znovu k porozumění se svým otcem a splnit mu přání pátrat po jeho minulosti......

pipetka5566
21.04.2017

Na Knihu jsem náhodně narazila v knihkupectví, a asi rok mi ležela v knihovničce než jsem se odhodlala. Při čtení jsem se chvílemi smála, chvílemi plakala,totálně mě dostala. Za mě rozhodně 5 hvězdiček.

ujunka
23.10.2016

Kolik smutku se dokáže navalit na jednoho člověka. Přiznám se, že chvilkama na mě bylo toho vzdychání a pláče autorky trošku moc, ale člověk, který nezažil, asi nikdy úplně nepochopí. Každopádně jsem jí moc přála happy end. A hodnocení? Víc než na dvě hvězdičky mě knížka nenadchla, i když pravdou je, že nadchnout vlastně asi ani nemá...

historikola
13.09.2016

Kniha je výborně vyrobená. Pevné desky a papír s větší gramáží než je občas vidět. Snad mi chybí jen látková záložka. Přebal i obal je výborně vytisknutý. Ohledně zpracování nemám nic co vytknout.
Děj jako takový je opravdu dobře napsaný. Kdo nezažil podobný příběh tak nepochopí. Příběh nelze číst, když na to nemáte čas, nebo se nesoustředíte. Pak Vám unikají slova i celý příběh. Rozhodně stojí za to tuto knížku založit do knihovny a nechat si ji.

Mark.
28.04.2016

Je smutné, že si člověk mnohdy uvědomí, jak moc mu na někom záleží a potřebuje ho, až ho ztratí. Příběh krásný, ale kdybych měla říct posloupně co se odehrálo a koho kdy potkala, co zažívala, tak nevím. Nevyhovovalo mi neustálé přeskakování mezi minulostí, přítomností a budoucností.

Pechule
22.02.2016

Dávám jen tři hvězdičky, nebylo to špatné čtení, ale něco mi prostě na té knize vadilo...

xreni
30.12.2015

Ale jo, docela ctiva kniha na zajímavé tema.

Pitye
24.08.2015

Popis knihy mě zaujal, tak jsem si ji koupila. A udělala jsem dobře. Silný příběh mladé dívky, která si prochází těmi nejhoršími věcmi, jakými člověk může. Popisuje smrt obou svých rodičů, pocity osamění a prázdnoty. Je to první kniha, ve které jsem nenašla jedinou větu, u které bych se usmála. Nakonec však hlavní hrdinka najde smíření a vrátí se zpět do života. Předtím ji ale čeká dlouho strastiplná cesta životem. Obdivuhodný příběh. Dobře zpracovaný. Kniha mě donutila zamyslet se nad svým životem a mým vztahem k rodičům. Myslím, že jsem si z příběhu Claire odnesla mnoho.

Soptinka
11.07.2015

Čtivý a napínavý příběh. Já osobně jsem z něho cítila deprese a smutek.

malen
10.07.2015

V poslední době si vybírám nějaké smutné čtení. Zpočátku mi vadilo to přeskakování v letech, ale pak mi to přišlo zajímavé. Kdybych sbírala citáty, asi by stálo za to si jich pár vypsat.Smutné, ale stojí za zamyšlení.

GrasselováL
27.04.2015

Smutný příběh. Vynikající kniha, která mi nahnala slzy do očí .. po dlouhé době kvalitní kniha.

mi-nul-o
14.02.2015

Jedna z nejlepších knih o ztrátě, jakou jsem kdy četla.

niknikita
02.11.2014

Přiznám se, že jsem si při čtení této niterné výpovědi autorky musela jít několikrát "odpočinout" k lehčímu žánru. A taky jsem měla nutkavou potřebu vypsat se i ze svých ztrát - jenomže nemám literární ambice, takže jsou moje "osobní traumata" v šuplíku...

Heyhey
15.10.2014

Velmi osobní kniha. Nutí zastavit se a zamyslet.

brambora2000
01.06.2014

Kniha byla úžasná, autorka do detailu popisuje život ze svého pohledu. Je to náročná četba, ale velmi mě kniha zaujela

kneslova
27.05.2014

Dle popisu, jde o autorčiny zpacované životní zkušenosti. Jsem na vážkách mezi 3-4 hvězdičkami. Existují lepší knihy na toto smutné téma. Za poslední oddíl knihy dávám ty 4 hvězdy.

koplik
23.05.2014

nakonec odloženo

brambora2000
11.05.2014

Kniha mě velmi zaujala - claire popisuje svůj život, ve kterém musela překročit mnoho překážek. Doporučuji :)

Laivae
01.04.2014

Kniha je o přijímání smrti a vyrovnávání se s ní. Autorka se zde vypsala z vlastních pocitů, jde tedy o jistou zpověď.