MaggieR MaggieR komentáře u knih

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Nadherná kniha, žiadna sentimentálna, nereálna blbosť ale príbeh o skutočnom živote. Výborna sposovateľka.

25.01.2021 5 z 5

Súboj sŕdc Súboj sŕdc Barbara Cartland

Wau nečakala som že to bude také perfektné. Nepredvídateľné, nádherné.

18.01.2021 5 z 5

Hviezdy blízko nás Hviezdy blízko nás Lilly Adams

Krásna kniha, milujem knihy kde človek prekoná samého seba. Ku koncu sa to už moc naťahovalo ale inak ľahko sa človek začíta.

29.11.2020 4 z 5

Hrobár z Paríža Hrobár z Paríža Barbora Šedíková

Kniha sa síce dobre číta a je tam veľa perfektných myšlienok ale je príliš brutálna. Neustále len krv, smrť...ku koncu by sa dala skrátiť namiesto toho je posledných 80 stran v kuse iba opakované zhrnutie príbehu.Z knihy: ,, Každému je predurčený len taký kríž, ktorý zvládne uniesť."

22.11.2020 3 z 5

Holandský dom Holandský dom Ann Patchett

,,Človeku sa párkrat za život stane, že vyskočí a minulosť, na ktorej stál, sa kamsi vytratí, no budúcnosť na ktorú mal dopadnúť, ešte nejestvuje, a tak na okamih zavisne niekde, kde nikoho a nič nepozná, dokonca ani sám seba." .... smutná a očarujúca kniha.

10.11.2020 5 z 5

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

To se tak říka ,,Čas všechno zahojí, všechno nakonec přejde, a tohle taky, lidé zapomenou." a tak podobne když se vás to netýka. Ale když se vás to týka, čas neubíha, lidé nezapomínají, a vy vezíte až po uši uprostred nečeho, co se nemení. John Steinbeck moja láska

13.10.2020 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Naozaj bravúrne napísaná kniha. Na to koľko je tam postáv som si každého pamätala veľmi dobre. Toma Hagena som milovala. Santiniho smrť som oplakala. S Key som súcitila. To hovorí asi za všetko.

20.09.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Neuveriteľne nadčasová kniha. Autor očividne pochopil vzorce správania ľudí ktoré sa bohužiaľ nemenia. Desivá kniha lebo dáva moc veľký zmysel.

15.09.2020 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

(SPOILER) Zo začiatku som si nemohla ku knihe nájsť cestu. Emma mi prišla sebecká a hlúpa. Štvalo ma čo urobila Heriet keď mohla byť šťastná a vydať sa za pána Martina. Ale v druhej polovici mi došlo že tá kniha je o tom ako sa nám Emma pred očami zmení. Ku koncu som dúfala že sa oženi s pánom K. a dychtivo som čítala každú stranku. Treba si k tomu nájsť cestu. Nie je to ako zvyšne austinovky.

21.07.2020 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

ĎALŠIA PRENÁDHERNA KNIHA OD TEJTO SPISOVATEĽKY. TOĽKO SILY V OBYČAJNÝCH ŽENÁCH. A príbehy ktoré sme si zažili mnohé. OBDIVUHODNÁ AUTORKA.

23.06.2020 5 z 5

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

!!!! pozor kniha vám môže ublížiť ak trpíte nejakým typom panickej alebo úzkostnej poruchy !!!! knihu som mohla prečítať len do polovice... preto ju nebudem hodnotiť hviezdičkami. Keď prečítate určité typy kníh o náboženstvách o fungovaní mysle o vesmíre dokážete sformulovať takéto odpovede aj sám na základe týchto kníh. Každopádne ja verím v Boha ale tu je čistý alibizmus človek si určité veci môže vyložiť ako chce. Niektoré veci sú nezmyselné. Napríklad že naše telo bolo stvorené aby bolo na zemi do kedy chce aj naveky ale my si môžeme za to že sme chorí, že starneme. Viem ako fungujú afirmácie z iných kníh a očividne také knihy čítal aj autor. Nechcem si ani predstaviť ak si ju prečíta človek s ťažkou formou depresie a je tam napísané že ak chce duša zomrieť tak zomrie aj keby sa myseľ a telo bránilo... že všetko zlé čo sa deje je v poriadku. Ak už máte vo svojom živote jasno v otázke Boha tak toto ani nečítajte. Môže veľmi uškodiť.

26.04.2020

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Neuveriteľné. Nemohla som sa od nej odtrhnúť. Milujem príbehy jedného človeka popísane od narodenia po koniec. Veľká vďaka autorom ktorý napíšu niekoho skutočný príbeh lebo nie každý je spisovateľ. A tak sa potom čitateľ môže na svoj život pozrieť úplne z iného uhla. Teraz nás trápia iné maličkosti. Krásne. Dokonalé. Budem vždy doporučovať.

26.03.2020 5 z 5

Päť Tibeťanov Päť Tibeťanov Christopher S. Kilham

Knihu som si kúpila kvôli bolesti chrbtice kde je odporúčané toto cvičenie. Cviky cvičiť budem, ale text mňa moc nezaujal je to moc ezoterické, duchovné. Hoci verím v pravdivosť textu nie je to smer ktorým sa chcem ja uberať. Pre niekoho môže byť opis čakier a toku energie zaujímavý.

25.03.2020 3 z 5

Schindlerov zoznam Schindlerov zoznam Thomas Michael Keneally

Na začiatok som sa nemohla začítať a potom mi srdce zvieralo na každej strane. Som rada že som film nikdy nevidela. Ťažko sa verí, že niekto ako Oskar Schindler skutočne existoval. Tak nedokonalý človek a tak dobré srdce do teraz som si myslela že to nejde dokopy. Kniha mimoriadna je dôležité aby sa nezabudlo a to čo sa stalo lebo keď sa na to zabudne môže sa to opakovať. Pre mňa najdojemnejšia chvíľa knihy keď si zachránený žid roztavil svoj mostík aby mu vyrobil vzácny darček na rozlúčku kde mu vyrili ,,ten kto zachráni jediný život, zachráni celý svet". Odporúčam každému kto ma problém so súcitom alebo v hľadaní odlišnosti medzi ľuďmi.

25.03.2020 5 z 5

Neznámému bohu Neznámému bohu John Steinbeck

Pohladkal kôru: ,, Benjamín je mŕtvy," povedal ticho. Chvíľku zhlboka dýchal, potom sa zvrtol, vyštveral na strom, usadil sa v rázsoche mohutných ramien a pritisol tvár k chladivej drsnej kôre. Vedel, že jeho myšlienky budú vypočuté, keď si v duchu hovoril: Teraz už chápem, čo znamená otcovo požehnanie. Viem, čo som na seba prevzal. Tomášovi a Burtonovi sa môže niečo páčiť či nepáčiť, ja na to nemám nárok. Mne nie je nič dovolené. Nemôžem mať ani šťastie, ani smolu. Nemôžem rozlišovať, čo je dobré a čo zlé. Nemôžem precítiť ani rozdiel medzi radosťou a bolesťou, čo ako je hlboká. Všetko u mňa splýva do jedného celku a je mojou súčasťou.

Myslím že za svoj život nenájdem lepšieho spisovateľa ako Johna Steinbecka.

05.03.2020 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Nádherne ilustrovaná kniha no pre mňa čo ma veľmi mrzí zatiaľ nepochopiteľná. Skôr ma desí po prečítaní čo môžem urobiť ja aby som som niekomu pomohla. Ale raz si dúfam poviem AHAAA....

02.02.2020 5 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Dokonalé Stainbeck-ové umenie opisu. Ja som tam stými ľuďmi sedela, videla som na ich tvárach každý detail, každý výraz a každý pocit. Cítila som dážď, slnečné lúče. Cítila som ich dych. Žiadne iné knihy ma nedostanú na dejisko úplne. Moja 4. jeho kniha a chcem viac.... Milujem ho.

02.02.2020 5 z 5

Příběh vážky Příběh vážky Monique Gray Smith

Veľmi zaujímavá kniha. Plná múdrych rád. Tiež by som odporúčala ľuďom po ťažkej životnej skúsenosti. Nenudí ani jedna stránka.

24.01.2020 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Netreba porovnávať s filmom. Kniha je sama o sebe dobrá ale na ten nádherne romantický film, na toho čistého, nevinného Foresta to nemá. Preto to beriem ako úplne samostatnú jednotku v tom prípade kniha pobaví, po čase mi už išlo na na nervy slovo ho*no, po*rať, do r*iti neustále omieľajúce a koniec tiež nie je bohviečo. No naozaj nečakajte veľký čitateľský zážitok lebo budete sklamaný. 1. krát čo môžem povedať že je film lepší ako kniha.

21.01.2020 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Pre mňa ďalšia dokonalá Steinbecková kniha. To je neuveriteľné aký ma tento autor dar, zatiaľ ma štýl písania u nikoho tak nezaujal aby som chcela prečítať všetky jeho knihy. Vďaka Bohu za antikvariáty kde sa dajú jeho knihy ešte zohnať. Ďalší príbeh ktorý pôsobí dôveryhodne a ľudsky. Zaryje sa do srdca. Pozoruhodne opísaná túžba po priateľstve a začlenení. Steinbeck musel byť perfektný pozorovateľ ľudí a musel mať obrovský súcit.

12.01.2020 5 z 5