Hrobár z Paríža

Hrobár z Paríža https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422390/bmid_hrobar-z-pariza-AFA-422390.jpg 3 4 2

14. júl 1789 - deň keď sa navždy zmenila tvár Francúzska. Aj mladého Marcela nadchol ideál slobody, rovnosti a bratstva,a preto ochotne priloží ruku ku krvavej mašinérií, ktorá stála život dva milióny ľudí vrátane Ľudovíta XVI. a Márie Antoinetty. Práca asistenta kráľovského kata je však zradná- musí sa prizerať,ako mu najbližší umierajú priamo pred očami. Na rad prichádza aj jeho milovaná Ynez. Listujte stranami podmanivého príbehu lásky medzi šľachtičnou,a parížskym hrobárom na pozadí búrlivých udalostí, ktoré sa nezmazateľne zapísali do dejín Európy. Dokáže ich láska vzdorovať tajomstvám minulosti , spoločenskej priepasti a hlavne nenávisti francúzskeho ľudu bažiaceho po modrej krvi? V krutých časoch, keď sa nedalo veriť nikomu sa budú musieť rozhodnúť, čo všetko sú ochotní obetovať, aby ich príbeh prežil to najtemnejšie obdobie francúzskych dejín.... celý text

MaggieR
22.11.2020 3 z 5

Kniha sa síce dobre číta a je tam veľa perfektných myšlienok ale je príliš brutálna. Neustále len krv, smrť...ku koncu by sa dala skrátiť namiesto toho je posledných 80 stran v kuse iba opakované zhrnutie príbehu.Z knihy: ,, Každému je predurčený len taký kríž, ktorý zvládne uniesť."

Petra de Valo
15.04.2020 1 z 5

Ťažko, ťažko sa mi to čítalo. Príbeh mohol byť neobyčajný, keby bol trochu inak spracovaný. Veľkú lásku, o ktorej som mala čítať, som tam akosi až do konca nenašla, zato kniha priam prekypuje myšlienkami o Francúzskej revolúcii, ktoré potláčajú príbeh a robia z knihy akýsi neosobný román. Postavy sú vykreslené plocho a sú plné rozporov, čo by nebolo nič zlé, keby ten rozpor nenasledoval rýchlo za sebou - jedna veta protirečila druhej.