Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog

Předpokládejme, že bychom mohli položit Bohu ty nejzapeklitější otázky – otázky týkající se lásky a víry, života a smrti, dobra a zla. Předpokládejme, že by nám Bůh dopřál sluchu a poskytl nám srozumitelné odpovědi. To se přihodilo autorovi této knihy a může se přihodit i vám. Připravte se na rozhovor. Ve skutečném dialogu, odehrávajícím se v nitru každého člověka, který se rozhodl žít v pravdě, nezáleží na tom, k jakému náboženství se přiklání, nebo zda se vůbec považuje za věřícího člověka. Základem je ochota......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3775/big_hovory-s-bohem-i-neobvykly-dialog-Fvx-3775.jpg 4.2212

Hovory s Bohem 1.

Literatura světová, Náboženství, Literatura naučná

Vydáno: , Pragma

Conversations with God: An Uncommon Dialogue, 1995

Kniha Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog

Simii45

Velmi zajimava kniha, neustale nad ni premyslim a urcite se k ni budu opakovane vracet.

Ashi
07.07.2020

Kniha mě donutila zamyslet se nad tím zdali to může být pravda? Nemám ráda představu Boha jako trestající bytosti, které je třeba se stále vlísávat, aby nás nezničila. Když jsem knihu četla říkala jsem si "Ano, takový Bůh by byl fajn a v toho bych věřila". Dnes jsem se však posunula více k buddhismu a nemyslím, že existuje entita Bůh, ale, že spíš všechno je propojené se vším. Názor, že duše je "odštěpek" Boha, který chce poznávat emoce a pak se zas k Bohu vrátí mě ze začátku děsila. Chci vnímat svoji individualitu, ale nakonec jsme všichni asi opravdu jedním. Stejně mě však neopustil pocit, že autor nemluvil s Bohem, ale, že mu jen hráblo - i když hezky.

MaggieR
26.04.2020

!!!! pozor kniha vám môže ublížiť ak trpíte nejakým typom panickej alebo úzkostnej poruchy !!!! knihu som mohla prečítať len do polovice... preto ju nebudem hodnotiť hviezdičkami. Keď prečítate určité typy kníh o náboženstvách o fungovaní mysle o vesmíre dokážete sformulovať takéto odpovede aj sám na základe týchto kníh. Každopádne ja verím v Boha ale tu je čistý alibizmus človek si určité veci môže vyložiť ako chce. Niektoré veci sú nezmyselné. Napríklad že naše telo bolo stvorené aby bolo na zemi do kedy chce aj naveky ale my si môžeme za to že sme chorí, že starneme. Viem ako fungujú afirmácie z iných kníh a očividne také knihy čítal aj autor. Nechcem si ani predstaviť ak si ju prečíta človek s ťažkou formou depresie a je tam napísané že ak chce duša zomrieť tak zomrie aj keby sa myseľ a telo bránilo... že všetko zlé čo sa deje je v poriadku. Ak už máte vo svojom živote jasno v otázke Boha tak toto ani nečítajte. Môže veľmi uškodiť.

janka.liskova
29.01.2020

Kniha, která mě v duchovním poznání posunula hodně dopředu!

RendyaDav
14.01.2020

Předpokládejme, že bychom mohli položit Bohu ty nejzapeklitější otázky - otázky týkající se lásky a víry , života a smrti , dobra a zla.
Předpokládejme , že by nám Bůh dopřál sluchu a poskytl nám srozumitelné odpovědi.
To se přihodilo autorovi této knihy a může se to přihodit i vám . Připravte se na rozhovor...

Cageyy
09.01.2020

Jednoduše skvělý dialog s bohem o všem možném i nemožném????????

misa1974
26.11.2019

Tato kniha je skvěla, ale i kontroverzní-alibisticka, Bůh za nic nemůže, všechny nás miluje, ale příroda není vůbec tak mirna naopak se musí usměrňovat, tak jako někteří lidé, učíme se každý den jak byt dokonalejší a šťastnější nejen rozpominame.

alibaba72
17.09.2019

Jsem moc rád, že se tato kniha ke mně dostala, myslím, že ji budu číst stále dokla...