MadlenkaM MadlenkaM komentáře u knih

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Tohle je jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla!!! Byla mou první od pana Murakamiho a tolik mě pohltila, že jsem se „probrala“ až za několik hodin. Nedokážu ani slovy popsat, jak skvělá kniha to je. Doporučuji si ji přečíst, nebudete litovat.

13.06.2022 5 z 5

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

Ke knize jsem se dostala náhodou. Musím uznat, že mě navnadila i na další příběhy od tohoto autora. Četla se sama, navíc jsem vůbec netušila, kdo byl vrah. Mé tipy byly celou dobu špatné... Naštěstí, jak tu někteří píší, jsem ani nevěděla, že existuje film a tak jsem měla prostor vytvořit si vlastní představu prostředí a postav. Bylo to fajn počtení. :-)

11.06.2022 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Příběh se mi líbil, bylo to zábavné a svižné.

03.06.2022 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Tak toto je opravdu fantastická knížka!
Musím uznat, že autorka vytvořila náramně pro-čtenářské dílo. Vyloženě dobře se to četlo. Skvělé bylo, že příběh byl od začátku do konce napínavý, postupně se vyvíjel a ani přesto napětí nepolevovalo. Neustále se objevovaly nové a nové zvraty a člověk si nebyl jistý, jak to vlastně dopadne. (I když tajné doufal, že dobře.) A nejen to.
Skvělé je, že příběh dává ožít nadějím a snům. Naznačuje, že se vyplatí za sebe bít, ačkoliv to zdánlivě nemusí dopadnout dobře. Že i cesta je cíl a že nám dává poznat mnohé.
A samozřejmě v této knize nechyběla láska. Ta pravá, velká, mocná. Ach. No prostě krása. Za mě jedna z velmi dobrých knih.

24.12.2021 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

...divím se, že jsem zde nenechala komentář již po přečtení. No nevadí, napravíme!

Báječná kniha u které se člověk neubrání slzám z neutuchajícího smíchu! Kdo nečetl, prohloupil, kdo váhá, ať neotálí a pustí se do čtení. :-)

04.05.2021 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Báječná kniha, která nádherně vykresluje lidské chování a přemýšlení.

22.02.2021 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Hodně se mi líbila první polovina knihy. Ale ta druhá, kdy byl Petr nemocný, ta mě příšerně nudila. Měla jsem co dělat, abych to dočetla do konce. Škoda, moc se mi v té první polovině líbilo, že jsem se mohla vrátit v čase zpět a prožívat, jaké to bylo dřív.

22.02.2022 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Mně se kniha mooooc líbila. Krásně vysvětluje socialismus a jeho úskalí.

22.02.2021 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Je skoro osm hodin ráno a já si teď můžu spokojeně lehnout. Bylo to skvělý! Doufám, že vždycky zůstane pár takových…

08.11.2022 5 z 5

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Heinz-Peter Röhr

Kniha je opravdu báječná! Hodně mi pomohla. Sice mé problémy nevyřešila, ale alespoň jsem je konečně mohla pojmenovat. :-) Myslím, že nejlepší čas, kdy knihu přečíst, je v momentě, kdy člověk chodí na terapii. Můžete své poznatky rozebírat a hodně to člověku pomůže.

11.06.2022 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Byla to krásná knížka! Hodně mě chytla a nemohla jsem se odtrhnout. Jak píše Starmoon, všechny postavy a vztahy mezi nimi jsou krásně zapamatovatelné a také krásně vykreslené. Líbí se mi, že krásně popisuje tehdejší dobu a kastovnictví. Těším se na další knihy od Jane Austenové.

22.04.2022 5 z 5

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

Kniha je napsaná tak skvěle, že jsem měla pocit, jako bych celý ten příběh prožila také. Myslím, že je těžké popsat život tuláků a žebráků. Hlavně vyjádřit bídu jakou každý den prožívají. Ale panu Orwellovy se to povedlo na výbornou. Musím také uznat, ze je to již několikátá kniha co od Orwella čtu a opět nezklamal svou nadčasovostí. Vše je poplatné dnešní době. Skvěle vystihuje lidské povahy a myšlení. Opět skvělá knížka.

14.04.2022 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Konečně jsem si knihu přečetla. Musím uznat, že je to opravdu fantastická knížka! Od začátku je příběh napínavý a zhruba od poloviny budete mít nervy na dranc. Div jsem si neokousala nehty. :D Bylo to opravdu skvělé. Tak jsem se začetla, že jsem knihu zhltla jedním dechem. Doporučuji.

03.06.2022 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Přečetla jsem ji „omylem“ za jeden večer. Tak moc dobře se mi četla. Nejvíc se mi líbila první povídka. Ale i zbytek byl krásný. Opět další báječné dílo od Oty Pavla.

07.04.2022 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Tak tohle byla naprosto fantastická knížka! Patří k těm nejlepším, které jsem kdy četla. Těším se na další díly. Snad budou stejně tak dobré.

09.12.2021 5 z 5

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

To je tak nádherná knížka! Naprosto mě dostala svou naivitou a barvitým popisem. Moc se mi líbí všechny toulky za rybami a strejda Prošek. Nikdy jsem vlastně k rybaření neměla blízko, ale po celou dobu čtení jsem po ničem jiném netoužila. ...je mi akorát líto, že autor trpěl duševní nemocí a že zemřel velmi mlád. Jo a některé pasáže jsou i velmi vtipné a autor využívá černý humor, který mám osobně velmi ráda. Závěrem bych chtěla dodat, že vůbec nevím, jak se zrovna mně taková kniha dostala do ruky, ale nelituji a vřele doporučuji.

22.09.2021 5 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Kniha má obsah bohatý, leč vskutku těžký. Myslím, že má sloužit především k mravní výchově a tak se v ní setkáváme se skutky nehezkými a s osudy smutnými. Zároveň je ale krásné, jak barvitě a s něžností autor popisuje věci a prostředí, v němž se hlavní hrdinové ocitají. Dochází zde k nádhernému kontrastu.

16.05.2021 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Krásně ilustrovaná klasika. Co já jsem se jí načetla a naposlouchala. :-)

16.06.2016 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Nádherné obohacující dílo. Popravdě jsem závěr knihy obrečela. Tak skvěle napsaná je tato knížka.

02.05.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Překvapila mě autorova nadčasovost! Výborná kniha, přečetla jsem jí prakticky okamžitě. 4 hvězdy dávám jen proto, že je kniha depresivní a nevyvolala ve mě nadšení, jako jiné. Jinak doporučuji.

24.02.2016 5 z 5