Macawi Macawi komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha mě bavila, ale nijak speciálně neuchvátila. Upřímně nechápu ten všeobecný humbuk kolem této knihy. Tím samozřejmě nechci nijak snižovat hrůzostrašnost doby.

02.10.2018 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Dějově se mi moc líbila, chvílemi byla trochu zdlouhavá, ale ke konci knihy jsem byla ráda, že jsem si předtím mohla odpočinout u poklidných částí. Jediné, co mě rušilo ve čtení, bylo zvláštní přeskakování v ději, například se jeden odstavec dělo něco akčního a v druhém odstavci je skok i několik hodin - viz zatčení Clare za čarodějictví. Dále se mi vůbec nelíbily nelogičnosti na začátku knihy. Těsně po válce určitě nebyly plné výlohy a lidi nebyly z ničeho nic bohatí a spokojení. Každopádně jsem knížku četla jedním dechem, bylo těžké jí i na chvilku odložit. Už se těším na další díl.

08.01.2018 4 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Hezká pohádka, kupodivu ne komplet předvídatelná. Myslím, že kdybych knihu četla kolem 13 let, byla bych nadšená. Však která dívka nikdy nesnila o tom, že se její hrdina z knihy objeví i ve skutečném světě?

04.10.2017 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Hodně kontroverzní knížka, rozhodně nedoporučuji na odpočinkové čtení. Moc se mi líbí styl psaní, že můžu sledovat myšlenky a pocity více postav. Jen konec mi přišel už trochu moc přitažený za vlasy, film byl v tomto případě o hodně realističtější.

04.10.2017 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Nejlepší díl série.

Aliance Aliance Veronica Roth

Obdivuji odvahu autorky k napsání TOHO konce. Jinak by podle mého názoru místo trilogie stačila jedna delší knížka.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Úžasně napsaná kniha. Obdivuji Betty, že se odhodlala k útěku, já bych asi tak odvážná nebyla.
Každopádně mi nepřijde fér, tvrdit, že za to může náboženství. I u nás je spousta týraných žen, a to jsou jejich muži křesťané i ateisti. Betty měla ovšem útěk ztížený o Íránské prostředí, které svobodě žen příliš nepřeje.

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

hmmm... všechny autorčiny knihy jsou takové na jedno brdo. Od začátku je jasné jak kniha dopadne, děj je v podstatě bez zápletky. Možná, že kdybych si je přečetla ve dvanácti letech, hodnotila bych lépe. Takhle jsou to jen 2 hvězdy za děj + 1 hvězda za nostalgii o románu Pýcha a předsudek.

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Klaním se.

Elita Elita Kiera Cass

Mám pocit, že tato kniha byla napsána jen z toho důvodu, že je moderní psát všechno na tři díly. Ne, že by se mi nelíbila, jen mi to přišlo jako zbytečné protahování.

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Příliš mi nevyhovoval styl vyprávění přes maily, dopisy a vzkazy. Nějak jsem se nedokázala opravdu začíst, jako bych klouzala jen po povrchu příběhu. Jinak děj byl zajímavý, film z toho udělali móóc pěkný.

Kuchařka pro dceru Kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

kuchařka je super, opravdu se při vaření cítím, jako by maminka stála vedle mě a radila mi. Všechno je parádně popsané, žádná kuchařská hantýrka. Možná bych ubrala guláš na 5 způsobů a přidala více různorodosti.

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Pěkná oddechovka, občas mi Forresta bylo líto, občas jsem se hlasitě smála, což je super, když si čtením krátíte čtení :-) .

Osm Osm Radka Třeštíková

Moc se mi líbil styl psaní, knihu jsem četla jedním dechem. Nevím, jak moc bylo "zatajeno", kdo Míšu postřelil, ale já jsem to až do poslední chvíle netušila :-).

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Strhující příběh, napínavý, nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Zaujal mě i příběh z Josefa mládí a nacistického německa z pohledu "obyčejných" kluků. Některé části příběhu Minky mi přišli celkem nelogické, ale uznávám, že neznám přesné historické podrobnosti.

17.02.2017 5 z 5

Plamen a květ Plamen a květ Kathleen E. Woodiwiss

Pěkná červená knihovna, která se čte úplně sama. Jednou nebo dvakrát mě zvrat událostí překvapil, což se v tomto žánru příliš nestává.

17.02.2017 4 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

MOŽNÉ SPOILERY!: Kniha se mi možná líbila ještě o trochu víc než předchozí díl. Mám moc ráda Roberta, takže jsem byla nadšená zjištěním, že se valná část děje vypráví z jeho úhlu pohledu. Jsem velmi ráda, že se autorka neopakovala, chvíli jsem se bála, že "odstraní" i dalšího bratra. :-)

04.01.2017 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Takový ten pocit kdy se zájmem čtete jednu lehce nepravděpodobnou romantiku a "zaručeně" víte jak to dopadne. A najednou tak nečekaný zvrat, který jsem opravdu nečekala! Je mi jasné, že pro milovníky akčních příběhů je tohle jen čajíček, ale mafie a New Yorské podsvětí je zde jen kulisa k neobvykle pojaté romantice.

04.01.2017

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Milá pohádka na dobrou noc. Rozhodně nejslabší ze všech Bavettů. Emily mi nebyla příliš sympatická a nějak se z příběhu vytratilo napětí a zůstal jen totální slaďáček, kde vás konec určitě nepřekvapí. Ale všechny si občas potřebujeme něco takového přečíst, že?

04.01.2017 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kniha nám krásně ukazuje, že všechno nemusí být takové, jaké se nám to z našeho úhlu pohledu zdá... Hodně mě překvapilo, že autorka napíše příběh odehrávající se za krušných časů první světové a osobně bych byla radši, kdyby se této části věnovalo více pozornosti. Příběh Liv mi přišel lehce natahovaný a nějak jsem si nemohla zvyknout na Er-formu vyprávění. Nevím jestli to bylo stylem psaní,překladem, nebo jen tím, že se oba styly v průběhu knihy měnily. POZOR SPOILER! I když mě Shopiin konec velmi dojal, nějak jsem nedokázala uvěřit, že by se to tenkrát opravdu mohlo povést.

04.01.2017 5 z 5