maca5449 maca5449 komentáře u knih

Polibek šarlatu Polibek šarlatu Lara Adrian (p)

No... podobnost s Bratrstvem černé dýky se nezapře. Je to trochu jako jeho ošlivější dvojče. Nicméně náplň žánru erotická paranormální romance to splňuje a žádná velká očekávání jsem neměla. Zkrátka odpočinková literatura.

20.02.2015 3 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Kniha mi trochu připomínala Delirium od L.Oliver. Jinak nemám v podstatě co vytknout.

02.02.2015 4 z 5

Dnem i nocí Dnem i nocí Gwen Hayes

Takový průměr. Chvílema se mi to zdálo dost přitažené za vlasy a příliš nevěrohodné. I přesto se mi kniha ve výsledku líbila.

01.02.2015 3 z 5

Vzkříšena za úsvitu Vzkříšena za úsvitu Christie Craig

Slabší než první díl. Hodně z knihy čpělo "četba pro náctileté!" Kylie je tu hodně naivní, uvzdychaná a věčně opakuje ta samá témata. "co jsem, kdo jsem, oni mi to nechtějí říct, musím na to přijít sama, achich ach"

28.01.2015 3 z 5

Zoo City Zoo City Lauren Beukes

Tak to bylo... hodně zvláštní. Občas jsem si připadala ztracená, ale ve výsledku to docela ušlo. Líbilo se mi, že autorka prolínala vyprávění se zprávami z novin nebo e-maily. Bylo to takové zpestření díky kterému se kniha dala číst delší dobu v kuse.

25.01.2015 3 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Aaahgr... ten začátek byl teda neskutečně utahanej! Akce přišla až v poslední třetině knihy a když už se to pořádně rozjelo tak najednou konec? Humpf... Beru to jako díl, který tady prostě exituje, aby mohlo dojít k velkému finále.

23.01.2015 3 z 5

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

Páni! Tohle zavání další skvělou sérií od Fantom Print. Skoro to vypadá na obstojnou konkurenci k Nočním lovcům, uvidíme, co přinesou další díly. Vážně by mě nenapadlo, že se z vlkodlaků dají udělat otroci sexu. :D

20.01.2015 4 z 5

Smrtící chaos Smrtící chaos Matt Dickinson

Ahhgrrrr! Nehodnotím. Nedočteno.

Určitě je to z pohledu děje velmi pěkná kniha, vlastně část, co jsem přečetla byla docela zajímavá a ve čtení bych klidně pokračovala, ale (šmarjá!) každá kapitola po jedné straně?! To mě tak nehorázně rozčilovalo a iritovalo, že jsem knihu musela odložit a už nikdy se k ní nevrátím! Pokaždé, když se něco začalo dít, blik a jsem někde jinde! Nejradši bych celou knihu roztrhala a seřadila ty stránky tak, aby tvořily velké kapitoly. Pokud s tím někdo nemá problém, věřím, že se kniha bude líbit.

16.01.2015

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Parádní romanťárna - oddechovka, která zabere přibližně hodinku čtení. Přesně to splnilo má očekávání. Konec byl docela dost uspěchaný a ořezaný, skoro jako by si autorka nechala místo na další knihu. Snad jen ta anotace vyznívá víc sofistikovaně než samotná knížka.

11.01.2015 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Na knížku jsem se velmi těšila, tedy aspoň do doby, než jsem dočetla Alianci.

Přišlo mi, že povídky nepřináší moc nového, bylo by lepší, kdyby autorka zapojila do povídek více Tris nebo děj z Resistance. To, že Marcus Tobiase týral víme, stejně tak to, že přešel k jiné frakci. Každopádně to Tobiase více přiblíží čtenářům a dobře se to čte. Jen se mi nad tím (v souvislosti s Aliancí) už nechce tolik juchat.

11.01.2015 3 z 5

Krysařovy děti Krysařovy děti Belinda Bauer

Není to kniha, od které se nebudete moci odpoutat. Příběh si tak nějak plyne, dobře se čte, ale nějaké to napětí je až na posledních pár stranách.

Trochu mě vadilo, že pachatele autorka odhalí skoro v polovině knihy. Mám radši, když můžu sama hádat a na konci zjistím, že je to někdo, koho jsem celou dobu považovala za neviného. Takhle mi sebrala vítr z plachet.

Na konci knihy mi chybělo nějaké to rozzuzlení pro Jonase. Autorka tam mohla dát nějaký doslov.

05.01.2015 3 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Poslední třetina knihy byla nejlepší. Ten začátek mi přišel lehce naivní a knihu bych doporučila spíše mladším čtenářům, každopádně nelituji času, který jsem nad příběhem strávila. Předpokládám, že další díl bude ještě lepší. ;)

03.01.2015 3 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Hmmm, nebudu hodnotit, protože jsem knihu nedočetla. Zvládla jsem 120 stran, ale bylo to příliš ponuré a divné. A hodně nevěrohodné. (hlavně Patridgův příběh... to jako vážně? ventilační šachta? a že je jeho matka naživu za hradbama usoudí z jedné věty? eh...) Na druhou stranu autorka měla výborný nápad s "explozema." Docela dost mě tím vyděsila až se mi občas dělalo z tý představy špatně.

25.12.2014

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

Moc pěkné a dojemné zakončení série. Několikrát jsem se musela smát.

SPOILER!
Autorce jsem ani jednou neuvěřila, že by někoho z hlavních postav zabila. Kdyby to zkusila třeba ve třetím díle, tak by se mi třeba zatajil dech a měla bych možná pochyby, ale takhle to byl nezdařilý pokus jak někoho vyděsit. Obzvlášť když v celé sérii panovaly happy-endy. ;)

23.12.2014 4 z 5

Proklej svítání Proklej svítání Karen Chance

Nejlepší díl ze série, děj rychle plynul a několikrát jsem se musela smát nahlas. Co mě štve je Mircea, nějak mi ten chlapík nepřirost k srdci a doufám, že Cassie časem zjistí, že je sice mega super sexy, ale že Pritkin je mnohem lepší, vtipnější, sympatičtější a celkově nejúžasnější partie! :D

21.12.2014 4 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

páni! ani se nedivím, že se tato série někomu líbí méně než ty předchozí. Vždyť autorka přechází od lásky a vztahů v rodině k něčemu naprosto závažnějšímu. Z knih už nečpí takové lehké zábavné čtení, najednou se řeší postavení žen ve společnosti, kde je náboženství nad zákonem. Z některých pasážích mě velmi mrazilo a hodně mi to připomínalo náš svět.

Ten konec je naprosto šílenej. Něco takovýho může prostě vymyslet jen Richelle. Takové zvraty jsou pro ni typické a já vždy jen kroutím hlavou, jak může někdo na něco takového přijít.

Dala bych hvězdiček 5, ale chvílemi mi děj přišel rozvleklý a navíc se mi z toho zacházení se ženami v Arkádii otvírala kudla v kapse a bylo mi trochu blivno. Čekala jsem odlehčenou a nevážnou literaturu.

19.12.2014 4 z 5

Nádherný zmatek Nádherný zmatek Kami Garcia

Líbil se mi konec. Nevěřila jsem autorce, že by byla dost odvážná a napsala taky konečně nějakej príma zvrat. Bohužel zbytek knihy je ten samý styl, který byl u předchozích knih. Neuvěřitelná rozvleklost, tlachání o ničem, nuda nuda nuda. S tím "koncem světa" v Gatlinu měla celkem dobrý nápad a ani mi nepřišlo, že by to totálně zazdila jako ostatní "krize" v předchozích dílech.

16.12.2014 3 z 5

Nádherná temnota Nádherná temnota Kami Garcia

Lepší než první díl, ale pořád nic extra. Další postavy děj trochu oživily, ale nebylo to tady už tisíckrát? V prvním díle se daj s problémama dohromady a ve druhém se najednou objeví někdo další a hups je tu žárlivecká krize? V téhle knize to ani autorka pořádně nedotáhla do konce a vznikl z toho takový madlajz.

16.12.2014 3 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Film se mi zdál mnohem lepší, řekla bych až epičtější. Moc se mi líbilo jak vyřešili konec, který končí v podstatě happy-endově a už se na něj nemusí dále navazovat. Autorka měla udělat to samé. Skončit s touto knihou. Ethan byl sympaťák, ale Lena byla prostě a jednoduše divná. Čtení mě moc nebavilo a příběh mi celkově připadal neuvěřitelně pochmurnej. Řekla bych, že je mnohem více lepších autorů a autorek tohoto žánru a skoro nemá význam, ztrácet s touhle knižní sérií čas.

16.12.2014 2 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Já nevím... Nějak mě to zklamalo a odradilo od dalšího dílu natolik, že přibližně 5 let odkládám přečtení Brisingeru.

2 hvězdy dostává proto, že některé kapitoly byly zajímavé, čtivé, svižné, napínavé a vůbec celkově pecka. Ale přiznám se, že některé kapitoly (přibližně polovinu?) jsem úplně vynechala a neměla sílu se v nich plácat.

1 hvězdu dostává za strhující konec.

12.12.2014 3 z 5