maca5449 maca5449 komentáře u knih

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Film se mi zdál mnohem lepší, řekla bych až epičtější. Moc se mi líbilo jak vyřešili konec, který končí v podstatě happy-endově a už se na něj nemusí dále navazovat. Autorka měla udělat to samé. Skončit s touto knihou. Ethan byl sympaťák, ale Lena byla prostě a jednoduše divná. Čtení mě moc nebavilo a příběh mi celkově připadal neuvěřitelně pochmurnej. Řekla bych, že je mnohem více lepších autorů a autorek tohoto žánru a skoro nemá význam, ztrácet s touhle knižní sérií čas.

16.12.2014 2 z 5

Přečteno během mžiku. Dějově mě upoutala více než celé Stmívání. Ale pořád mi to připadá jako čtení pro náctileté. Jelikož jsem mimo cílovou skupinu už mi to moc neříká. ;)

Eldest Eldest Christopher Paolini

Já nevím... Nějak mě to zklamalo a odradilo od dalšího dílu natolik, že přibližně 5 let odkládám přečtení Brisingeru.

2 hvězdy dostává proto, že některé kapitoly byly zajímavé, čtivé, svižné, napínavé a vůbec celkově pecka. Ale přiznám se, že některé kapitoly (přibližně polovinu?) jsem úplně vynechala a neměla sílu se v nich plácat.

1 hvězdu dostává za strhující konec.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Bylo to trochu zdlouhavé, ale na druhou stranu i čtivé. Četla jsem Eragona před pár lety a pořád z něj mám pozitivní dojem a některé pasáže si dodnes pamatuji (pokud je kniha "nedobrá" většinou do týdne zapomenu o čem byla). Co mě mrzí je "pokus o film."

12.12.2014 4 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Zajímavé téma, zajímavé zápletky,zajímavý styl, kniha docela čtivá, ale že by to bylo něco extra, to se říct nedá. Ráda si přečtu další díl, abych věděla, jak to celé dopadne, ale příliš od toho neočekávám.

12.12.2014 3 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

Nechápu, jak to autorka dělá, že i když vím, kdo s kým nakonec skončí, stejně mě to baví a chci si to přečíst. Navíc i "negativní" charaktery dokáže vyjádřit tak, že si je člověk stejně zamiluje a fandí jim. I když Xcor mě teda chvílema neskutečně štval!

12.12.2014 5 z 5

Remy Remy Katy Evans

Pro cílovou skupinu velmi dobré, ženy si na tom smlsnou. Trochu mi vadilo, že byl druhý díl z Remyho pohledu shrnut oproti prvnímu jen pár větami, ale co... Oddychové čtení, přečteno za pár hodin. :)

10.12.2014 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Do půlky knihy jsem měla pocit, že je to jen nějaké plácání o ničem. Druhý díl pro mě končil pocitem "wow! chci vědět jak to dopadne" a tady je najednou jen kopec tlachání a žádná akce. Navíc perspektiva dvou hlavních postav? Tris popisuje co se kolem děje a Tobias se chová jak náctiletá emočně labilní holka. Chtěla jsem drsňáka a měla jsem slečinku, děkuju mockrát.

Chvílema jsem chtěla knihu odložit a prostě ji nedočíst, ale nedalo mi to. Měla jsem jistou představu jak vše skončí, ale kupodivu mě autorka překvapila a napsala pro mě celkem neočekávaný konec, i když poslední kapitola byla zase zdlouhavá a rozvleklá.

Díky tomu pro mě nečekanému konci 3 hvězdy, jinak by si zasloužila spíš jen dvě. Od prvního dílu to byl krok zpět.

09.12.2014 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Četlo se to dobře, je to autentické a celkem i zajímavé. Měla jsem problém s orientací ve jménech a s tím, kolik je komu vlastně let a do které generace spadá. Asi bych si musela knihu přečíst ještě jednou, abych v tom neměla takový guláš. A problém mi dělaly i dlouhé německé výrazy v textu.

Po přečtení si tak říkám, o čem to vlastně bylo. O pátrání po kořenech? O životě Dory? Nevím, přišlo mi to tak nějak plácání o ničem a o všem.

Každopádně příběh je velmi zajímavý, jazyk to celé obohacuje a celkově je kniha vlastně dobrá.

06.12.2014 4 z 5

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

Dechberoucí. Vyvolávala ve mně velmi silné pocity, většinou lítost, smutek, depresi, hněv a hnus. Díky bohu, že má naše země totalitu za sebou. Můžeme na politickou situaci lkát jak chceme, ale dříve lépe rozhodně nebylo.

Poslední kapitola mi nejprve zkazila celý dojem z knihy a měla jsem chuť ji prostě nedočíst. ALE! Když jsem dočetla poslední slova, pochopila jsem, že i ta divná poslední kapitola měla smysl a bylo mi opět dobreku.

Většinou se u knih moc nerozvášním, ale u téhle jsem jednou slzy prostě zadržet nedokázala. Úžasné příběhy a čtivý styl, jen mi trochu chyběla nějaká ta pomsta, odplata či snad spravedlnost pro Jánského.

02.12.2014 5 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Přečteno za jeden večer. Není to zrovna můj šálek čaje, ale kniha v sobě má něco, co prostě zaujme a nutí k zamyšlení. Ale příšerně mě iritoval rozměr knihy, pořád mi to vypadávalo z ruky!

28.11.2014 4 z 5

Jeden hrob za druhým Jeden hrob za druhým Jeaniene Frost

Stejně dobré jako předchozí díly, rozhodně bych netvrdila, že je to díl slabší, ale není TOP ze série. ;)

28.11.2014 4 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

Začátek mě příliš neuchvátil, ale příběh se po pár stranách rozjel. Problém bych viděla v tom, že je to Narnie a Harry Potter v jednom. Nevím jestli je to plus nebo mínus, ale hlavní hrdina je tu vylíčen jako genius-jelito, ze kterého asi žádný extra vyvolený (kterého bych mohla tajně uctvíat a zbožňovat) nebude. Ale třeba se to v průběhu děje změní. Nermůžu to posoudit, i přesto, že se kniha docela rozjela, nebyla jsem schopná ani ochotná ji dočíst.

26.11.2014

Micah Micah Laurell K. Hamilton

Spíše povídka než další román o Anitě. No nevím, koho napadlo dát do druhé poloviny knihy část dalšího dílu, trochu nelogické. Pochopila bych, kdyby chtěli nalákat a dali tam první kapitolu, ale hned čtyři? Takhle je "Micah" na prvních 100 stranách a "Danse Macabre" ve zbylé půlce. Divnost.

Rozhodně velké plus za rychle vyřešený zombie případ. Žádne cavyky okolo. Ale chybělo mi rozzuzlení oživování zavražděného chlapce z minulého dílu. Snad se dočkám příště.

25.11.2014 3 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Bylo to jiné, než jsem čekala.

Začátek utekl velmi rychle, ale pak už se to začalo táhnout. Pořád jsem čekala na nějakou velkou akci nebo hrůzostrašné pasáže a místo toho jsem byla pořád vtahována do opakujících se myšlenek Viktora a jeho životního utrpení.

V době vydání musela být kniha jistě přelomová a velmi hororová, ale dnes už je to jen takový lehký odvar.
Nicméně se kniha dobře čte, je to klasika a i dnes si v ní můžeme hodně najít.

25.11.2014 3 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Rozhodně stojí za to přečíst! Ke konci už mě výlet do minulosti začal trochu otravovat a chtěla jsem vědět, co bude dál, ale dalo se to zvládnout, těším se na další díl. ;)

18.11.2014 4 z 5

Inkubovy sny Inkubovy sny Laurell K. Hamilton

Chyběl mi Dolph, chyběl mi Edward a chyběla mi Anita.

Co se to s tou holkou stalo? Vážně jsem nemyslela, že se od posledního dílu může stát tak posedlou orálním sexem. Navíc jí v posteli nestačí jeden chlap, ale když už to s někym dělá, musí tam mít minimálně 2. Tahle kniha je porno. Pořád dokola se opakují erotické scény. V podstatě vše zůstává stejné, jen se mění jména mužů, kteří mají to štěstí a zasunou. Veškeré okolní události vyšumí do ztracena, ať už práce pro policii nebo oživování zombie. Přesto celé sérii dám ještě šanci a budu doufat, že bude Anita zas ta drsná děva a ne jen ta-co-je-dobrá-v-sexu.

Trochu mě zaráží proč je zrovna tento díl téměř sedmiset stránkový a další má už jen 180 stran, nejspíš v něm autorka vynechala všechen sex.

17.11.2014 3 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Styl vyprávění vážně zaujme, střídá se několik perspektiv vyprávění postav a zároveň je příběh protkán jejich vzpomínkami. Kniha se čte rychle, je zajímavá a stojí za přečtení, ale chvílemi mi připomínala seriál Ztraceni. :D Každopádně mi kniha přišla tak nějak pochmurná a smutná, navíc mi vadí otevřené konce. :D

13.11.2014 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Wow! Chvílema mi to připomínalo pořad Amerika hledá TOP modelku :D ale kniha je čtivá, má docela slušný děj a než jsem se nadála byl tu (celkem i překvapivý) konec. Nenáročné čtení. :)

11.11.2014 4 z 5

Poslední hlídka Poslední hlídka Sergej Lukjaněnko

Rozhodně nejlepší díl ze série, autor mě vždy překvapí a konec byl přímo grandiózní.

08.11.2014 5 z 5