m.valova m.valova komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Kniha je detektivní,není to žádný drasťák a docela rychle ubíhá.Podezřelý je v podstatě každý,vrahem může být kdokoli a karta se několikrát obrací..vraha jsem si v podstatě tak nějak tipla,nebo mi spíše proběhla hlavou i tato varianta..tak nějak mi to přišlo smutné, jedna žena rozvrátí život v celé ulici.

09.11.2020 4 z 5

Dubnové slunce Dubnové slunce Katarína Gillerová

Nechci nijak moc zacházet do detailů toho co je realitou a co už spíše trochu pohádkou a zda-li je to v životě možné,ale náhody se dějí..Každopádně takové přátelství jaké pojilo Elu a Ditu je až závidění hodné,sympatická byla i postava Patricie..příběh se mi líbil,už vím co od autorky zhruba čekat a její knihy beru jako oddechové,ideální když si chci odpočinout.

01.11.2020 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Silné téma,moc hezký příběh,ale na mě celé takové zbytečně roztáhlé a moc mě nebavily ani texty písní..ale to už je jen takový detail.

28.10.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Příběh Gumpa není vrcholem spisovatelského umění,ale zanechá stopu v srdci..a když jsem došla na konec knihy a viděla pravdivé osudy těchto němých tváří..bylo mi z některých lidí velmi smutno!

18.10.2020 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Tato knížka možná byla v některých místech zbytečně roztáhlá a mohla mít větší spád,ale jako celek se mi to líbilo.V dnešní době bych věřila,že se to skutečně takto mohlo odehrávat.A co se týče povah hlavních postav,opravdu jsou lidi různých povah a podivného smýšlení takže v podstatě realita běžného života.

16.10.2020 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Smutné téma příběhu s optimistickým koncem..budiž inspirací,posílením a dodáním odvahy všem,kteří musí procházet v jakékoli formě tímto peklem a ještě větší uznání těm,kteří se z toho všeho dokážou vymanit.Velká poklona autorce za to jak se díky vlastní zkušenosti s tímto příběhem poprala.

05.10.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Jsem v rozpacích..nějak jsem se do toho úplně nemohla dostat..bez pochyby je to ve finále geniální,když si vzpomenu kdo všechno z Harryho kamarádů a kolegů zemřel tak považuji skoro za zázrak že on stále žije,a že má vůbec kolem sebe někoho kdo je mu svým způsobem blízký.Je pochopitelné,že se musí vše někam posunout a proto se děje co se děje,ale hrozím se chvíle,že až Nesbo jednoho dne Harryho zabije bude to opravdu navždy..tak jak to prohlásil v nedávném rozhovoru.

30.09.2020 4 z 5

Bůh pláče potichu 2 Bůh pláče potichu 2 Hana Repová

Určitě to nebylo špatné,v knize bylo několik zápletek na různá témata a každá z postav prožívala své starosti a řešila své problémy,které se tak nějak proplétaly..nicméně konec už byl vlastně pohádkou.

20.09.2020 4 z 5

Cizí ložnice Cizí ložnice Katarína Gillerová

Příběh na víkendové čtení..možná bych vynechala detektivní zápletku,ale to už je věc názoru,jinak spokojenost..od téhle autorky už tak nějak vím co čekat a ráda přečtu i další knížky.

12.09.2020 4 z 5

Bůh pláče potichu Bůh pláče potichu Hana Repová

Hezký příběh na pokračování,smutné téma a zároveň i trocha romantiky a lásky.Nejdůležitější poučení z něho pro mě je,že nejhorší je mlčení...o problému se musí mluvit,z nevyřčených věcí plyne spousta zbytečných nedorozumění a doměnek a přitom, skutečnost může být zcela jiná.

08.09.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Na začátek nové série to nebylo špatné,občas jsem měla tendenci srovnávat s Erikou,ale během příběhu jsem se to odnaučila.S příběhem a psychopatem tohoto charakteru jsem se opět setkala poprvé a opravdu jsem místy překvapená,co všechno se dá u lidského šílenství ještě vymyslet.Určitě se budu těšit na Kate a Tristana znovu a tak trochu si myslím,že by se mohla rozvíjet i postava Jakea.

30.08.2020 4 z 5

Zlodějské ticho Zlodějské ticho Petra Nachtmanová

Knížka od české autorky se mi líbila..téma příběhu dvou žen věkově rozdílných není veselé.Je pro mě naprosto nepochopitelná věc,jak se někdo může chovat takovým způsobem k druhému člověku a ten ho ještě stále dokáže i přes to všechno milovat,odpouštět mu a věří že se to snad někdy změní.Na druhé straně žena,která by mohla mít vše,ale materiální věci a dostatek peněz nejsou zárukou dokonalého štěstí.Prostě jedna druhou potřebovala,aby vlastně nakonec dosáhla každá svého štěstí.I když příběh byl místy smutný,knížka jako taková se mi četla dobře.

20.08.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Sympatická dvojice detektivů,opět série tak jak to mám ráda.Motiv vražd jsem neuhádla ani náhodou,vraha jsem si v určité části tak trochu tipla,ale tápala jsem až do konce a v epilogu..takové trošku překvapení na závěr.Co dodat vypadá to,že mám další oblíbené detektivy ve sbírce a těším se na jejich vývin.

19.08.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Ideální prázdninové čtení,některé věci bych možná vypustila,ale zase jsem si udělala aspoň malou představu o Dánsku respektive Kodani a lidech , i když je příběh vymyšlený,určitě autorka čerpala z vlastních zkušeností nebo podloženějších informací.Kdyby byla možnost,určitě bych ráda místa z příběhu poznala a navštívila..závěr knihy očekávaný,takže svůj účel splnila..

06.08.2020 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Martina Servaze mám opravdu ráda,je to člověk který dělá chyby a jeho život je plný kotrmelců,tento díl mi nepřišel až tak napínavý a čtivý jako ty předešlé,ale takový je život...ovšem Epilog ten byl krásně napsaný a s Martinem se časem určitě znovu setkáme a já už se moc těším.

11.07.2020 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Příběh se mi ze začátku zdál hodně zdlouhavý,ale nějak jsem se překlenula do druhé části,už jen z důvodu,že další knihy v sérii jsou lépe hodnocené a určitě v ní budu pokračovat.Není to žádný krvák,prostě taková detektivka a zase poznáváme jako čtenáři kanadské prostředí.

01.07.2020 4 z 5

Tri sestry Tri sestry Táňa Keleová-Vasilková

Na dnešní propršenou sobotu ideální počtení,klasicky nenáročná,oddechová,už vím co od této autorky čekat..opět nezklamala,možná jsou její knížky v určitých věcech podobné,ale zatím se mi neomrzely.Tři sestry..příběh ze života,trochu pohádka a určité zamyšlení a poučení,že je třeba se radovat opravdu z maličkostí a vážit si všeho kolem a hlavně své rodiny.

20.06.2020 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

David Raker..další z lidí,který mi určitě časem přiroste k srdci víc a víc.Téma knížky vypadalo tak nějak normálně..ovšem ve finále pěkný hnus,radši se nad tím nezamýšlet..svět je opravdu plný fanatiků a bláznů,doufám že autor čerpal jen ze své vlastní fantazie a ne z pravdivých životních osudů.V sérii určitě budu pokračovat,mám ráda vývoj jednotlivých postav a tady to určitě nebude jinak.

19.06.2020 4 z 5

Lásky ze školního dvora Lásky ze školního dvora Ondřej Šír

Není to úplně můj šálek,styl psaní mi taky úplně nesedí,ale každopádně je to knížka čtivá.Určitě si od českého autora ráda přečtu i další,pokud budou.

15.06.2020 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Neuvěřitelné, s každým dílem je laťka zase o něco výš,a ten konec? Nezbývá,než pokračovat dále.Už se těším na Martina a doufám,že třeba dostanou víc prostoru i jiné postavy nebo spíše celý tým.

09.06.2020 5 z 5