m_martina m_martina komentáře u knih

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

Po dlouhé době jsem se vrátila k této řadě, kterou jsem si oblíbila hned po přečtení prvního případu. A opravdu to byla i tentokrát dobrá zápletka. Kniha se mi četla dobře, bylo to takové oddechové a pohodové čtení. Těším se na další díl.

25.11.2023 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Po slabší druhé části řady s Cormoranem Strikem a Robin Ellacottovou se mi tato kniha líbila mnohem víc. Pro mne to byl prozatím nejlepší případ, který tady oba vyšetřují. Jsem tedy spokojená a nyní už i dokonale přesvědčená o tom, že budu pokračovat také dalšími knihami s tímto detektivem a jeho sympatickou sekretářkou.

23.11.2023 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Od prvního dílu řady s Cormoranem Strikem jsem měla velký odstup, proto mi chvíli trvalo, než jsem se začetla. Bohužel jsem byla nakonec o něco méně spokojená než u předchozí knihy. Dávám tedy tři hvězdy, ale další případy si určitě přečtu také. A pevně věřím, že budou lepší.

20.11.2023 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Jednou za čas si přečtu nějaký ten thriller a Chris Carter píše hodně dobře, i když jsou případy Roberta Huntera také hodně brutální. Nicméně se mi tato kniha hezky četla, jako už ty dřívější. Nemám tedy co dodat a dávám i zde pět hvězd.

17.11.2023 5 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Příběhy tohoto typu mám ráda a občas je také cíleně vyhledávám. Právě to byl důvod, proč jsem začala číst tuto knihu. Líbila se mi, to ano, hezky se četla a příběh Sarah byl zajímavý a současně smutný. Dávám ale čtyři hvězdy, něco mi na knize malinko vadilo.

14.11.2023 4 z 5

Letní záhady Letní záhady Agatha Christie

Letní záhady jsem si přečetla až na podzim, protože se kniha ke mně dřív nedostala. Proto jsem si ji nemohla vzít někam k vodě, ale četla jsem ji v křesle, pěkně zabalená do deky s velkým šálkem čaje vedle sebe. Několik povídek z této sbírky jsem znala, ale některé byly pro mne nové. Líbily se mi ale všechny a opravdu jsem si dobře početla, proto knize dávám pět hvězd.

11.11.2023 5 z 5

Jen tak dál, Jeevesi Jen tak dál, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

Potřebovala jsem se trochu odreagovat a taky se pobavit. Proto jsem sáhla po této knize spisovatele, kterého mám ráda. Svůj účel splnila a já jsem byla spokojená. Výborná oddechová kniha.

08.11.2023 5 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

O něco slabší než první kniha, ve které jsem se seznámila s Fredrikou Bergmanovou a také s Alexem Rechtem. Ale stále ještě je to dost dobré čtení, proto dávám pouze jednu hvězdu dolů. A v dalších knihách z této řady budu určitě pokračovat. I když teď si dám chvíli pauzu.

04.11.2023 4 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Tato paní spisovatelka mi dlouho unikala, ale nakonec jsem dala na doporučení mých oblíbených. A bylo to výborné čtení, i když mi vadilo, že se ztratila malá holčička. Ale Fredrika je sympatická mladá žena, proto budu pokračovat dalšími knihami.

01.11.2023 5 z 5

Průlom a odhodlání Průlom a odhodlání Ulrike Schweikert

Jsem bohužel docela zklamaná. Na knihu jsem se opravdu těšila, protože předchozí od paní spisovatelky Naděje a osud mne zaujala a moc se mi líbila. Ale tady jsem měla pocit, jako by ji snad napsal někdo jiný. Zdlouhavá líčení mě nebavila a ani příběh mi nesednul. Je mi to líto, ale nemohu dát víc než tři hvězdy.

30.10.2023 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Bryndzovy knihy se mi vždycky moc líbí, protože se tak krásně čtou. Navíc mám tuto řadu s Kate opravdu moc ráda. Nezklamala mě ani tato kniha, ve které Kate s Tristanem vyšetřují záhadné zmizení malého chlapce z doby před jedenácti lety. Hodnotím pěti hvězdami a doporučuji.

27.10.2023 5 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Pro mne jedna z nejlepších knih tohoto roku! Ze začátku jsem k ní přistupovala po špičkách, protože jsem nevěděla, jestli se mi bude líbit. Nakonec jsem ale nemohla přestat číst a Paula s Helmutem mi přirostli k srdci. A na závěr jsem si dokonce poplakala.

24.10.2023 5 z 5

Zmrazené zlato Zmrazené zlato Rolf Börjlind

Řadu případů s Olivií a Tomem mám ráda a už jsem se dostala téměř na konec, protože tohle je u nás vydaná předposlední kniha. Odehrává se na horách i v zahraničí a k tomu je napínavá. Nemám tedy už co dodat a časem si samozřejmě přečtu také poslední díl.

21.10.2023 5 z 5

Osudová léta Osudová léta Maria Nikolai

Tak a tahle rodinná sága, týkající se Čokoládovny, se uzavřela. Tato část se odehrává v temné době, kdy k moci nastupují fašisté. Nakonec ale všechno dobře dopadne a to já mám ráda. Přestože se mi, stejně jako mým oblíbeným, nejvíc líbil druhý díl, celou řadu hodnotím pozitivně a tuhle závěrečnou knihu hodnotím pěti hvězdami.

18.10.2023 5 z 5

Zlatá léta Zlatá léta Maria Nikolai

Jsem nadšená, pokračování Čokoládovny se mi moc líbilo, určitě víc než první část, a tak krásně se četlo. Všichni jsou tam vesměs sympatičtí, pochopitelně až na několik výjimek. Jsem opravdu zvědavá, jak to bude dál, proto jdu hned číst poslední díl.

15.10.2023 5 z 5

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

Knihy tohoto typu jsou můj šálek čaje, proto je tak ráda čtu. Ale s tímto prvním dílem jsem se na začátku trochu trápila, proto dávám o jednu hvězdu méně. Přesto se těším na pokračování, které hned otevírám.

13.10.2023 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Krásně napsaná kniha o životech tří silných žen se mi opravdu moc líbila. A jejich osudy jsou propojené jako v titulu zmíněný cop, přestože se vůbec neznají. Tento čtivý příběh doporučuji.

10.10.2023 5 z 5

Jedinečný Jeeves Jedinečný Jeeves Pelham Grenville Wodehouse

Knihy s Jeevesem mám ráda a už jsem jich několik přečetla. Nezklamala mě ani tato. Samozřejmě je to humor anglický, který nemusí sednout každému, ale mně se líbí. Jako oddechovka kniha svůj účel splnila a já jsem se i pobavila.

07.10.2023 5 z 5

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

Příběhy tohoto typu mám ráda a tento se mi líbil do té míry, že jsem nemohla přestat číst. Kniha vypráví nádherný a současně smutný příběh mladé Gwen. A paní spisovatelka mne zavedla na Cejlon, kde jsem se cítila dobře. Konec mne ale rozplakal. Přitom jenom stačilo si sednout a promluvit si.

04.10.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Rozhovory s kapitánem Davidem Heclem mne zaujaly a hezky se mi četly. Ani jsem netušila, že by mohla být literatura faktu tak dobrá. Knihu mi doporučila moje starší sestra, proto jí tímto děkuji.

01.10.2023 5 z 5