Jen tak dál, Jeevesi

Jen tak dál, Jeevesi https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8398/mid_jen-tak-dal-jeevesi-MXe-8398.jpg 4 59 8

Jeeves série

Děj humoristického románu začíná od chvíle, kdy ho životabudič připravený jeho novým komorníkem jako zázrakem zbaví kocoviny, je Bertie postaven před zásadní otázku: jak bylo vůbec možné bez Jeevese existovat? Když se postupně ukáže, že Jeeves si dokáže bez ztráty elegance poradit s obávanými tetičkami, nezvanými hosty, dospívajícími dívkami i dalšími zdroji nežádoucích potíží, Bertiemu začíná být jasné, že o nenahraditelnosti jeho diskrétního a všestranně schopného sluhy nemůže být nejmenších pochyb.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Paseka

Carry on, Jeeves , 1925

m_martina
08.11.2023 5 z 5

Potřebovala jsem se trochu odreagovat a taky se pobavit. Proto jsem sáhla po této knize spisovatele, kterého mám ráda. Svůj účel splnila a já jsem byla spokojená. Výborná oddechová kniha.

Ivan F
10.03.2022 4 z 5

Príbehy komorníka Jeevesa sú nenáročným a tým pádom príjemne oddychovým čítaním. Síce sú na jedno kopyto, no aj tak vždy očakávam, ako Jeeves zachráni situáciu, či vyrieši zdanlivo neriešiteľný problém. Práve tá jednoduchosť a ľahkosť, s akou sú príbehy napísané mi vyhovuje - je to nádherný relax a perfektná protiváha k skutočnému životu. Takže hrnček čaju alebo kávy alebo pohárik whisky (skrátka čohokoľvek), k tomu fajn sušienky, nohy na stôl. Za mňa má Pelham veľké plus a vďaku za to, že Jeevesa (ako aj predobraz Saturnina) stvoril. Čítal som to pri oceáne, nechával sa unášať stránkami a kolísať neúnavným temným hukotom spenených vĺn a môj drobný pôžitok s kávou a whisky a úsmevnými príbehmi bol do bodky naplnený.

david9690
24.04.2021 4 z 5

Tuto knížečku jsem si vybral protože jsem nutně potřeboval přečíst si něco oddychovějšího po té fakt náročné knize Divoké Labutě popisující život v Číně ve 20 století. A tohle dílko pana Wodehouse bylo odpočinkové tak akorát. Jeeves je skvělý a nápaditý sluha jehož služby a neocenitelné rady by určitě byly k užitku každému. Nevím kdo byl dříve jestli Saturnin nebo Jeeves ale možná to mohli být bratři. Kniha byla lehce humorná a relaxační a určitě splnila moje aktuální potřeby na něco k odreagování.

Greenfingers
15.09.2020 5 z 5

Komorník Jeeves je nejpropracovanější literární postavou P.G.Wodehousea. Svému méně dovtipnému panstvu vždy ochotně a věrně slouží. Sem tam ho také vytáhne z bryndy nebo zařídí věci, které by jinak zůstaly nevyřešeny.
Opravdu jen tak dále Jeevesi - jsi skvělý.

85098211
17.01.2020 5 z 5

Tak jsem si zase další autorovou knihou zlepšila náladu, to v mém případě funguje naprosto spolehlivě ;-). Mám ho ráda už z dob svého raného mládí a ani věkem se nic nezměnilo. Jeho anglický humor mne pokaždé zaručeně pobaví a den je hned jasnější :-). Sluha Jeeves je originál, jaký se hned tak nevidí, a já osobně ho mám v oblibě. Co jen on se svým pánem Bertiem a jeho přáteli zkusí! A vždycky dokáže nejen poradit, ale taky všechny vytáhnout z každé šlamastyky, do které se svým neuváženým chováním dostanou. Za to všechno si zaslouží pět hvězdiček a velké doporučení milovníkům autorova humoru!

Space.Junkienka
22.01.2018 3 z 5

Jeeves mi tak trochu připomíná rodinu....On je sice jenom jeden, ale u nás je každý občas Jeeves - úžasný, předvídající, chytrý, vtipný, rozhodný...

bruntal
16.12.2017 5 z 5

S Jeevesem bych zašel moc rád na pár sklenek whiskey se sodou.

Merlinit
18.03.2014 5 z 5

Jen houšť a větší kapky!