m_martina m_martina komentáře u knih

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

Jedna z Verneovek, která se hodně dobře čte a má zajímavý příběh.

Černý opat Černý opat Edgar Wallace

U knihy jsem se dobře pobavila.

Poklad v striebornom jazere Poklad v striebornom jazere Karel May

Kdysi dávno jsem četla přesně toto vydání, protože jiné nebylo k sehnání. A to jsem už nebyla žádný teenager. Ale to nic nemění na skutečnosti, že se jedná o jednu z nejlepších knih od Karla Maye.

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Kdo si aspoň jednou za život nepřečetl něco od této autorky, jako by ani nebyl. Mrtvá a živá je její nejlepší kniha a já se k ní určitě ještě jednou vrátím. Doporučuji.

Mayday Mayday Thomas H. Block

Řekla bych, že jedna z nejlepších knih z prostředí letadel. Čte se dobře i po letech.

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Ferda mravenec, práce všeho druhu, Beruška a Brouk Pytlík. Kniha se líbila i mým vnučkám.

18.05.2020 5 z 5

Gabra a Málinka: Povedené dcerky Gabra a Málinka: Povedené dcerky Amálie Kutinová

Příhody malých cérek z Valašska se mi líbily už jako malé děvčici, později si ji přečetla i moje dcera a brzy ji začnu předčítat také vnučkám.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Dost drsná detektivka ze severu, jedna z prvních, které jsem kdy přečetla. Ale kniha se mi líbila, proto si přečtu něco dalšího.

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Tento Poirotův případ se mi moc líbí, ráda se ke knize vracím. Asi i proto, že bych se někdy na místa, kde se případ odehrává, chtěla podívat.

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Knihy od Stephena Kinga ze zásady nečtu, proto ani nesrovnávám. Hodnotím tedy jen na základě toho, jak na mne zapůsobila tato kniha po přečtení. Dobře se mi četla a byla napínavá.

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Tohle byla silně emocionální kniha, ve které je i hodně smutku. Mně se moc líbila, i nějaká ta slzička se objevila.

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Tak i já jsem si knihu zakoupila hned po jejím vydání a hned si ji také přečetla. Zaujala mne hlavně její obálka. A nezklamala jsem se, kniha je to dobrá a já jsem byla spokojená.

17.05.2020 5 z 5

Naposledy jsem knihu předčítala vnučkám a moc nás bavila. I večerníčkovy pohádky jsou zdařilé.

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

I finále Stínadelské trilogie je vynikající a dobře se čte. A já doufám, že za pár let si tyto knihy přečtou i moje vnučky, protože tohle je nadčasová literatura.

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

I druhý díl dobrodružství Rychlých šípů jsem si užila a kniha se mi moc líbila.

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Knihu jsem četla samozřejmě hned po revoluci, když ji vydali. A i když už jsem neměla ten úplně správný věk, čtení jsem si užila.

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Mě se kniha líbila a měla jsem ji přečtenou za chvilku. Určitě se budu těšit na pokračování.

Únos / Katriona Únos / Katriona Robert Louis Stevenson

Knihu jsem četla už někdy dávno, ale vzpomínám si, že nebyla špatná. Ráda jsem v té době četla dobrodružné knihy a to tahle dokonale splnila.

17.05.2020 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Francouzské detektivky jsou úplně jiné než severské, ale často stejně drastické. To je i tento případ. Kniha je však výborná a dobře se čte.

16.05.2020 5 z 5

Tento díl už není tak dětský jako první dva. Autorka zde už dost přitvrdila, ale bude ještě hůř.

16.05.2020 5 z 5