LusSyNDA LusSyNDA komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherná kniha. Přesně jak každý říkal.

24.05.2022 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

To byla tak nádherná kniha!!! Oveho jsem si zamilovala a zároveň mi ho bylo strašně líto, jaký měl život. Při čtení jsem se smála se slzami v očích, smutné scény se měnily ve scény vtipné, vždyť když Ove něco řekl, nedalo se nezasmát. Knihu považuji za jednu z nejdojemnějších a nejhezčích, co jsem kdy četla :-)

07.09.2016 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Proč nemůžu dát nejmíň 10 hvězdiček? Tak dokonalé to bylo. Já se zamilovala. Zamilovala jsem se do Ryle. A pak jsem cítila přesně to, co cítila Lily. Já jsem ale nebyla tak silná jako ona, já bych tu knihu klidně celou změnila a napsala žili šťastně až do smrti.... Achjoo to byl tak strašně krásně-strašný příběh.... Colleen je dokonalá spisovatelka. Hned teď jdu začít číst její další knihu.

17.08.2019 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Nepopsatelně krásně napsaná kniha. Pan Backman je můj nejoblíbenější autor a já se bála začít Medvědín číst. Bála jsem se, že to bude něco jiného. Bylo to úplně stejně nádherné jako jeho ostatní knihy. Při semifinálovém zápase jsem měla slzy radosti v očích, z toho jak dokonale byl popsaný děj. Knihu bych rozdělila na část PŘED semifinále a PO semifinále. Neskutečně smutný a pravdivý příběh.

09.12.2018 5 z 5

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

Úžasné čtení, plné slz a smíchu samotné Edith Piaf. Kniha je dokonalé napsána, smekám před jejím životem.

31.08.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Wow co k tomu říct! Osobnost knihy, její šarm a styl mě naprosto pohltili. Nejen že kapitoly byly velmi krátké (cca 3-5 stran... Musela jsem pořád číst a číst bez přestání), ale každá kapitola vyprávěla o někom jiném a první věta kapitoly vždy začínala jménem člověka, o kterém kapitola zrovna pojednávala. Úchvatný nápad! ALE troufnu si říct, že kniha vyprávěla snad o 20ti lidech (každý měl něco s něčím společné, bylo opravdu velmi těžké na mozek si pamatovat všechny souvislosti). Takže tato kniha je výborná severska detekrivka + si člověk při jejím čtení procvičí svojí paměť a neodtrhne se do poslední stránky. :-)

11.05.2017 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Kapitoly rozdělené na Tehdy a Teď. Tehdy jsou úplně nádherné kapitoly, plné začínající lásky a romantiky. Kapitoly teď jsou o situaci po 7 letech manželství. Probírané téma - endometrioza mi není nijak blízké, ale bylo přínosné si o něm přečíst. Krásná kniha jako všechno co Colleen kdy napsala.

07.06.2022 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Knih s válečnou tématikou jsem četla docela dost, ale tato kniha byla jedinečná. Hrozně mě zaujalo, že v knize byly zmíněné všechny možné události, která znám (např.: lidice, přistání parašutistů + atentát na R.H., ...). Kniha byla napsaná opravdu beze studu, jsou v ní popsané nepředstavitelné události ktere se stali jak Violce, tak jejím blízkým. A ta láska kterou Viola ve svém životě nalezla je tak krásná, že je těžké neplakat. Doporučuji přečíst úplně každému!!!

07.03.2019 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Již třetí kniha od Fredrika Backmana. Každá byla úplně jiná, ale v každé jsem našla znaky toho, že je napsal stejný spisovatel. Britt-Marie jsem kapátko měla ráda už v předchozí knize, i když tam hrála zápornou postavu. Ale teď jí mám ráda úplně bez předsudků celou takovou jaká je! A musím přiznat, že do předposlední stránky jsem netušila, jak to vlastně skončí :-) Moc hezký závěr. Děkuji za tuto knihu

22.02.2017 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Za mě nejlepší knížka od Ladi! (Přečetla jsem i ČR). Evropa se mi libila především proto, že mě Láďa nechal nakouknout pod pokličku charakteru lidí v jednotlivých zemích. Opravdu zajímavé vnímat jednotlivé rozdíly. A pak se Láďa vrátí domů a tam je to furt stejný :-)

25.04.2023 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Došla mi slova... Celý příběh jsem se s každou jednotlivou postavou víc a víc seznamovala, měla jsem je ráda. Pak mi zbývalo snad jen 30 stran do konce a pořád vlastně nikdo neumřel (jak bylo zmíněno hned v první kapitole)... No nečekala jsem to ani trošku, hrozně hrozně hrozně dojemný příběh. Nedokážu pochopit, jak je tohle někdo schopný napsat?! Fredrik Backman je za mě nejlepší autor.

17.10.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Velmi čtivé! Zajímavá zápletka, vrah sice delal primitivní chyby (říct své pravé jméno, vážně???) ale jinak super. Škoda, že o Sběrateli se toho čtenář nedozvěděl víc.

20.07.2019 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Fascinující, dechberoucí příběh. Nikdy jsem nepřemýšlela v tomto směru a je až děsivé, jak málo by stačilo k neštěstí... Kniha byla velmi napínaá, zorientovala jsem se až někdy u druhé kapitoly, ale pak děj probíhal v pořádku. Doporucuji si přečíst, aby se člověku rozšířili obzory

02.03.2018 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Pecka! Kniha mě dostala svojí nádhernou obálkou a poté i skvělým a napínavým dějem. Úplně mě mrzí, že jsem nečetla první díl ze série o Jude. Opravdu zajímavá zápletka a konec byl také napsaný, člověk by ihned začal číst další díl série kdyby ho měl k dispozici.

27.07.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Četlo se pěkně. Děj mi však přišel strašně bezproblémový. Žádná zapeklitá zápletka se nekonala. A nejvíc co mi vrtslo hlavou je to, že si nemyslím, že holka jako Josie má reálnou šanci získat pozici na tak vysoké úrovni ke všemu tak mladá. To mi trochu kazilo celé pozadí knihy. Ale příběh byl pěkný.

04.12.2022 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Hodně dobrá kniha. Opravdu zapeklitý příběh, libili se mi úryvky ze sociálních sítí. Bohužel, takto to opravdu vypadá ve skutečnosti. Přidalo to příběhu na autenticitě. Knihu jsen četla od začátku až do konce celá napjatá. Doporučuji všema deseti!

07.11.2021 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Naprostá pecka. Příběh mě pohltil. Nejdřív mě teda štvo jmeno "Rúárý", doteď si nejsem jistá jak se to čte (i kdyz na začátku knihy je slovníček), ale zvykla jsem si. Linka toho jak se Rúárý a Nýv do sebe zamilovali byla moc krásná. Linka o francouzské policajtce byla také příjemná. Vše do sebe zapadlo až v úplně poslední kapitole a opravdu jsem do te doby netušila, kdo za tím vším stojí. Nádherná kniha, doporučuji!

17.10.2021 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Nevím přesně proč, ale kniha mě začala pořádně bavit až ve třetí části "proces". Způsob vyprávění Benova příběhu nebyl pro mě napsaný poutavě, nejspíš mi vadilo neustále přerušování příběhu a navrácení se do současnosti aniž by se jednalono nový odstavec - chvílemi jsem se proto ztrácela v textu. Knihu jako celek však hodnotím kladne.

01.11.2020 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Romantika, sex, nečekaná minulost... Vše co Colleen napíše jí věřím a hltám od první do poslední stránky. Kdyby na světě neexistovali jiné knihy, jen ty od Colleen, nevadilo by mi to a četla bych je stále dokola.

18.11.2019 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Mazec! Nejen, že se jednalo o zajímavé téma z oblasti výběrů nejvhodnější manažerů (stručně řečeno), ale ta zápletka byla prostě hustá! Četla jsem celou dobu s pusou do kořán, nečekala jsem nic, prostě mě to dostalo!

04.07.2019 5 z 5