Lusa Lusa komentáře u knih

Kousnutí Kousnutí Jordie Bellaire

Za me zatím porad dobré, ale s tou kresbou musím souhlasit s ostatními, nostalgie však pořád funguje.

07.11.2021 5 z 5

Pachuť smrti Pachuť smrti P. D. James (p)

Oproti předchozím knihám byla Pachuť smrti velice čtivá, ale zdlouhavě popisování prostorů mě nudilo, vím, že je to stará dedektivka, ale pořád tady postrádám to napětí a konečné překvapivé odhalení.

07.11.2021 3 z 5

Všude je spousta pokladů Všude je spousta pokladů Bill Watterson

Za me vtipná a zábavná oddechovka

26.10.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Knihu jsem začala číst díky čtenářské výzvě a musím říci že jsem z ní byla ze začátku nadšená, s koncem jsem měla však rozdílné pocity, ale určitě je tohle kniha kterou by si lidé měli přečíst.

23.10.2021 5 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Taková průměrná, ale docela čtivá detektivka, ta ich forma mi moc neinponuje, ale dá se na to zvyknout. Konec se pěkně vykreslil, ale asi nebudu s autorkou pokračovat.

18.10.2021 3 z 5

Vysoká hra Vysoká hra Kay Hooper

Autorka nemůže za to to, že u nás vyšly jenom nějaké díly ze série, ale i tak je člověk hozen hned do příběhu bez pořádného vysvětlení případně flashbacku. Musím říci, že tohle mi už přišlo jako velká romantická slátanina, takže spíše jenom jako oddechovka.

10.10.2021 2 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Líbila se mi obálka a někdy jsem se pousmála, ale nějak mě nezaujala.

08.10.2021 2 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Za mě opět skvělý díl z této série, napínavé, dojemné a dechberoucí.

08.10.2021 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Vzhledem k tomu, že čtu dostatek kvalitní literatury, neměla jsem problémy se zorientovat tento fakt mě velice pobavil a přidal na oblíbenosti knihy, jinak jsem se smála i brečela, opravdu silný a úchvatný příběh.

28.09.2021 5 z 5

Vyvolená Vyvolená Marjorie Liu

Za mě opět skvělý a napínavý příběh.

25.08.2021 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Napínavé, čtivé a zvraty od začátku do konce, prostě skvělé.

03.08.2021 5 z 5

Zaklínačka Lota Zaklínačka Lota Petra Neomillnerová

Příběhy byly zajímavé, svižné, ale hlavně čtivé, určitě budu s Lotou pokračovat.

23.07.2021 5 z 5

To chce zloděje To chce zloděje Kay Hooper

odpočinková četba, kterou kdyby nenapsala Hooper, tak si ji nekoupím, ale dobře posloužila do čtenářské výzvy :)

16.07.2021 3 z 5

Muž v labyrintu Muž v labyrintu Robert Silverberg

Silverberg má opravdu zajímavé scifi příběhy které se neokoukají a jsou originální.

09.07.2021 5 z 5

Chlapec, kterého chovali jako psa Chlapec, kterého chovali jako psa Bruce D. Perry

Nejprve jsem myslela, že to budou jenom příběhy dětí, ale už od začátku autor vše popisuje i z odborného hlediska. Musela jsem se tedy trochu začíst a poté mě začala kniha opravdu bavit.

07.07.2021 5 z 5

Bunraku a další příběhy Bunraku a další příběhy Stan Sakai

první díl (mimo Yokai) v barvě, i když si člověk na tu čenobílou už zvyknul. Nejdřív jsem se lekla, že Stan začíná nanovo od začátku, ale naštěstí se příběh posouvá dál tam, kde skončil, opravdu skvělé, čekám na další pokračování. Akorát mi tenhle formát zase rozhází knihovnu XD.

21.05.2021 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

Pokud by to byla autorova prvotina asi bych po ní nešáhla, ale protože už má Paolini za sebou Odkaz musela jsem knihu/y mít. Musím říci, že i druhá část byla čtivá a zajímavá, sice to nemělo ten spád napětí, ale i tak musím hodnotit velice kladně. Uvidíme s čím Paolini přijde příště.

20.04.2021 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Není to Eragon, ale je to strašně čtivé a zajímavé, že to prostě nejde jen tak odložit. I když se občas ztrácím v té minulosti, opravdu mě zajímá, jak to tektát bylo a jak to nakonec skončí.

11.04.2021 5 z 5

Maják na konci světa Maják na konci světa Jules Verne

Knížku jsem si vybrala do výzvy, ale nějak mě neoslovila.

02.04.2021 3 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Od začátku do konce napínavé, řekla bych že první díl byl trochu lepší, asi kvůli tomu, že tady zabijáka máme hned naservírovaného. Konec úžasný a zapeklitý.

27.03.2021 5 z 5