Lusa Lusa komentáře u knih

Atika Atika Garry Douglas Kilworth

Tak tohle byla úplně nová tvář fantasy se kterou jsem se setkala, teď abych se bála jít na půdu X-D
Ale ne, byl to opravdu kouzelný a působivý příběh.

Hrdinka říká ano Hrdinka říká ano Meg Cabot

SPOILER

Sice jsem se nesmála tak jako v prvním díle, protože Sam už neprováděla tolik blbostí jako minule, ale stejně se mi její příběh moc líbil.
Narozdíl od prvního dílu, bojovala už více za sebe a zase se postavila prezidentovi.
Nedivím se, že měla tolik fanoušků, pro které byla vzor, já bych jí taky fandila.

Hrdinkou snadno a rychle Hrdinkou snadno a rychle Meg Cabot

Tak tohle je jeden z těch románů, který můžu.
Růžová barva na obalu knihy mě sice trochu vyděsila, ale rychle jsem si na ní zvykla XD.
Musím říct, že takhle jsem se u knihy už dlouho nezasmála.

SPOILER

Nejvíce se mi líbilo, jak se Sam dokázala postavit a obhájit svůj názor na ten obraz a nakonec dosáhnout toho, aby zvítězil.
A i já ti vyjadřují Mé-dí-ky.

30.11.-0001 5 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Musím souhlasit, že jsem se začetla a spíš jsem čekala jak se příběh vyvrbí, dalo by se říct, že mě to trochu stáhlo sebou, ale na to byla kniha příliš krátká, aby mě naplno strhla, stejně jako Pavučina, kterou jsem četla jako první, takže jsem věděla, že příběh bude mít rychlý spád.
Kukačky mě dostali, představa, že by se něco takového mohlo stát je velice hrůzostrašná.

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

U mě to jako volné pokračování uspělo.
Jinak to bylo velice zajímavé a napínavé čtení.

SPOILER

Na začátku jsem trochu vyčetla autorovi, že se ani slovem, ani větou nezmínil co by se mohlo stát se Susan ze Dne Trifidů.

Byl odhalení staro-nový nepřítel, kterému jsem jeho konec velice přála.
Zdá se, že cesta pokračování pro další autory je přípravená, William Massen se hlásí do boje proti trifidům :))

30.11.-0001 5 z 5

Pavučina Pavučina John Wyndham (p)

Na začátek bych asi řekla toto: "Nesnáším pavouky"
Ale moje fobie se na psané naštěstí nevztahuje.
Jinak se mi kniha docela líbila.

30.11.-0001 4 z 5

Runa Runa Christopher Fowler

Moje první kniha, kterou jsem od Fowlera přečetla a nezkamala mě, byla jsem tak začtená, že když pak na mě někdo zavolal poskočila jsem jak jsem se lekla, zrovna jsem byla v ton nejlepším XD

30.11.-0001 5 z 5

Ta obludná síla Ta obludná síla C. S. Lewis (p)

SPOILER

Tak kdybych to vše měla shrnout tak Malacandra byla kouzelná, Perelandra trochu nudná a Thulcandra předvídatelná.
Oproti ostatním částem se Ta obludná síla velice rozjela a ani mi nevadilo. Trochu mi ovšem vadilo, že Ramson se tu za začátku nevyskytoval a až později byla odhalena jeho totožnost. A Weston opravdu zemřel, myslela jsem si, že to není pravda a zase se nám objevil Devine sice pod jiným jménem, ale ríkala jsem si, že ten chlap bude podezrelej. Konečný masakr mě trochu dostal po tom jak se příbeh odvíjel pomalu bylo tohle dost rychlé a zdecimované město mě taky dostalo.
Přeci jenom jsem si myslela, že se Ramson vydá na Malacandru, kde se mu tak líbilo, ale nakonec skončil na Perelandře kvůli své ráně na noze.
No jsem nakonec ráda, že to tahle dopadlo

30.11.-0001 5 z 5

Perelandra Perelandra C. S. Lewis (p)

SPOILER

Upřímně mě kniha trochu sklamala, čekala jsem další dobrodružství jako na Malcadře a místo toho jsem se dostala do ráje s jednou Zelenou Dámou a zlým Westenem, kterému tu hlavu na Malacandře měli držet déle pod tou vodou, ovládaným ještě zlejším zlem,
Nemůžu říci, že by mě kniha nudila, byl to zase jiný příběh z jiné planety, ale tady se až moc odráželo náboženství, kterému se docela první knihy vyhnula, i když ne docela, ale tady toho bylo moc, dlouhé rozhovory a debaty, které stejně nikam nevedly.
Pustošení Nečlověka bylo dosti kruté a hrozné a konečný souboj, nesouboj se odehrál nějak mimo mě, ale tak jsem ráda, že to skončilo dobře a Perelandra byla zachráněna a navedena na správnou cestu.
Tak tedy zpátky na Thulcandru a vzhůru na třetí kosmickou trilogii.

30.11.-0001

Transformers #1 Transformers #1 Ralph Macchio

Úžasné, krásné prostě kouzelné, povedené, více slov chváli mě teď zrovna už nenapadá :))

30.11.-0001 5 z 5

Návštěvníci z Mlčící planety Návštěvníci z Mlčící planety C. S. Lewis (p)

Musím říci, že Malacandra, je zatím tím nejkrásnějším světem, který jsem navštívila.
Autor vykreslil její faunu a floru tak nádherně, že bych se nejraději zbalila a jela tam na prázniny X-D

SPOILER

Jinak příběh byl velice zajímavý a čtivý a musím říct, že bych Westona nejraději v tom lavoru se studenou vodou přidržela díl a Devina taky.
Je až neuvěřitelné, že by takový svět ve kterém vládne mír a žádná diskriminace a války mohl existovat, místo kde jsou si všichni rovni dokáže zkazit jenom člověk.
Autor to dokonale vykreslil, a když byla knihy vydána před mnoha lety, byly by dnes úmysly Thulcandrů stejné jako tehdy.

Už dost filozofování, celkem jsem zvědavá na další díl...

30.11.-0001

Anděl zkázy Anděl zkázy Robert Crais

Jedním slovem: Úžasné

opravdu povedená detektivka, nebo thriller jak chcete.
Sice tedy mám pocit, že američtí autoři mají ve zvyku nás zahlcovat ve svých knihách sprostými slovy, ale jinak jí nemám co vytknout.
Je to výborný, napínavá a strhující kniha, druhou část jsem přečetla na jeden zátah, jak moc mě to dostalo :))

Černá planeta / Nemesis z hvězd Černá planeta / Nemesis z hvězd Hans Kneifel

Úžasné a krásné sci-fi dobrodružství

Skokani v čase Skokani v čase Robert Silverberg

Krásná kniha, která se dobře čte.

SPOILER

Trochu mě děsilo, když bych si měla představit v takové společnosti vyrůstat, vzduch na příjem, žádná práce, přelidněno a umístění podle tříd.
Není to nic příjemného a ani se nedivím, že hlavní hrdina s tím také nesouhlasil.

Trochu jsem čekala jiný konec, když totiž na začátku říkal malý Joe, že Kloofman je podobný tatínkovi, myslela jsem si, že je to on, když přeskočil a tedy by z toho mohl být super konec, ale vše nakonec skončilo jinak, ale i tak jsem spokojená

30.11.-0001 5 z 5

Přicházím tě zabít Přicházím tě zabít P. D. James (p)

Vynikající volné pokračování příběhu Povolání pro ženu nevhodné.
Příběh byl až opravdu až hororový, a minulost, která vyplouvala na porch byla někdy opravdu děsivá. Objevení vraha a spolupachatele bylo také velice překvapující.
A konec mě trochu zklamal, i když pak si člověk uvědomí, že vždy nevítězí dobro a člověk se musí smířit i s menším zlem.
Takže nakonec celkový dojem z knihy je výborný :))

30.11.-0001 5 z 5

Povolání pro ženu nevhodné Povolání pro ženu nevhodné P. D. James (p)

Velice dobrá detektivka se svižným dějem se sympatickou slečnou detektivem.

SPOILER

Trochu mě překvapilo, že se skoro na konci pátrání utlo, prostě konec šmitec, vy jste ho zabil a výstřel a pak vyšetřování sebevraždy, no trochu překvapení i jak to bylo doopravdy, ale jinak musím říci, že vynikající příběh.

30.11.-0001 5 z 5

Dračice a mazánek Dračice a mazánek Torey L. Hayden (p)

SPOILER

Zajímavé příběhy, které brali dech, Cassandřiny vzpomínky, ktreré byli velice děsivé a také její celkové chování. Drake u něhož jsem se dostávala stále blíže a blíže, až jsem nakonec přišla jeho záhadě na kloub a nakonec Gerta a její vzpomínky na dětství, které také brali dech a občas mě přistihlo mrazení v zádech.
Jsem ráda, že jsem se k takové knize dostala.

30.11.-0001 5 z 5

Androidova pomsta Androidova pomsta Jean-Pierre Garen (p)

skvělý díl, můj oblíbenec (Ray) se konečně pořádně dostal na scénu :))

30.11.-0001 5 z 5

Vyznavači Kaala Vyznavači Kaala Jean-Pierre Garen (p)

Zábavné čtení, nedá se mu nic vytknout.

Nejlepší příběhy o koních Nejlepší příběhy o koních Lesley O'Mara

Krásné příběhy, některé byli zábavné, jiné byli dojemné, některé prostě svým způsobem roztomilé.

mám tu knihu doma 10 let, ale terpve až teď jsem se k ní dostala, a docela lituji, že jsem nepříšla dřív na to, že jsem udělala dobře, že jsem si jí koupila.