Lusa Lusa komentáře u knih

Stopa Stopa Hans G. Franciskowsky

Knihy s Wendy jsem velice milovala.

17.03.2011 5 z 5

Pokrevní příbuzní 3 Pokrevní příbuzní 3 Ellen Schreiber

Opravdu super komiks kde mě velice překvapil konec.

SPOILER

Musí říci, že jsem se dost pobavila, hlavně jak Becky přišla v kostýmu kočky XD, nebo jak Alexandr dostal tu polévku s česnekem XD

14.03.2011 5 z 5

Čarodějovo doupě Čarodějovo doupě * antologie

Tak tohle je jedna z knih, kterou jsem přečetla 2x, ale i po těch letech se mi ty příběhy stále líbí :))

13.03.2011 5 z 5

Případ pohřešovaného markýze Případ pohřešovaného markýze Nancy Springer

Enola se stala mojí oblíbenkyní, líbí se mi autorčino vyprávění s mladší sestrou známého detektiva. Enola jako malá rebelka, skoro feministka, která se rozhodla postavit všem a všemu a za to jí obdivuji.

07.02.2011 5 z 5

Motýlek 2 Motýlek 2 Yu Aikawa

Co říci o díle 1 a 2? No byly pro mě velice poutavé a odhalování duchů bylo moc zajímavé
a konec mě donutil čekat na nový díl

07.02.2011 5 z 5

Dívka dvou světů Dívka dvou světů Pierre Bottero

Krásný a poutavý příběh, i když mě ten otevřený konec dost překvapil.

04.02.2011 5 z 5

Pokrevní příbuzní 1 Pokrevní příbuzní 1 Ellen Schreiber

Příběh je podle mě velice dobrý. Super počteníčko.
Líbilo se mi, líbila se mi Raven i Alexandr a jeho bratranec, taky vypadá moc dobře

22.01.2011 5 z 5

Ztracený válečník Ztracený válečník Dan Jolley

někdo by řekl, že je to spíš příběh pro děti, ale mě se to líbilo, miluju kočky, takže se mi ten příběh opravdu moc líbí :))

21.01.2011 5 z 5

Šedé stíny Šedé stíny Stan Sakai

Trochu detektivně podané, kvůli Ishedovi, ale jinak skvělé.
Už aby tady byl další díl, toužím se dozvědět více o Inazumě.

17.01.2011 5 z 5

Divná Jadie Divná Jadie Torey L. Hayden (p)

Knihy jako Divná Jadie patří podlě mě do skupiny, které když začnete číst, nemůžete přestat dokud neskočíte na konci knihy. Z toho důvodu jsem jí měla za den přečtenou.
Každá kapitola končí a vás stále lákají další a další stránky, aby jste zjistili, zda malá Jadie mluví pravdu, nebo si vymýšlí. A společně s Torey přicházíte záhadě pomalu na kloub.
Hodnotím jí velice kladně a doporučuji :))

16.01.2011 5 z 5

Tanečnice z Veselého mlýna Tanečnice z Veselého mlýna Georges Simenon

Detektivka opravud perfektní, Maigret je opravdu třída :))

SPOILER

Trochu mě zarazilo, že se Maigret hned neobjevil, ale když se pak objevil, tak jsem se musela smát, takový pěkný příchod na scénu XD

14.01.2011 5 z 5

Princ z Persie Princ z Persie Jordan Mechner

Jední slovem - úžasné.

SPOILER

Ze začátku jsem vůbec nepochopila ty dvě dějové linie, ale velmi brzy jsem byla v obraze.
Při vyslovění názvu se mi automaticky vybavila hra, kterou jsem jako malá pořád hrála, takže jsem čekala, že komiks bude něco podobného, nebo to bude komiks na film Písky času, ale tohle jsem nečekala.

07.01.2011 5 z 5

Ostří trav Ostří trav Stan Sakai

Tato kniha byla o něco tlustčí, než jsem byla doteď u Usagiho zvyklá, takže mě i potěšilo, že jsem si i více početla.
A musím říci, že to bylo úžasné, nejvíce mě překvapil konec.

14.12.2010 5 z 5

Cesta poutníka Cesta poutníka Stan Sakai

Čtu to na pokračování, takže jsem objevila postavy, které znám už z předchozích dílů, ale i tak velice krásné příběhy.
Hlavně u toho posledního jsem se dost bavila XD

13.12.2010 5 z 5

Čertovo kvítko Čertovo kvítko Kay Hooper

Na to, že romány moc nemusím, musím uznat, že tento se mi moc líbil.
Líbila se mi temperamentní Storm i její Medvídek.
Skoro jsem myslela, že na konci příběhu bude: "Zazvonil konec a pohádky je konec" XD

09.12.2010 5 z 5

Maigretův revolver a stará dáma Maigretův revolver a stará dáma Georges Simenon

Píšu si Maigreta do svých oblibených detektivů/kriminalistů :))
Opravu povedené povídky.

21.11.2010 5 z 5

Rychlost temnoty Rychlost temnoty Elizabeth Moon

Knihu jsem si koupila, protože mě otázka autismu zajímala, a kniha mě velice rychl strhla. Poslední kapitola mě trochu rozesmutněla, ale konec byl nakonec uspokojivý.

Člověk by ani nevěřil co všechno takový autista prožívá. Pro nás "normální" je to opravdu nepochopitelné, mě když se prostě nechce uklízet tak uklízet nebudu, ale oni to udělají. Prostě zvláštní a to jak Luo uvažoval o věcech, pro mě nepochopilné.

SPOILER

Jinak kniha byla velice dobrá, i když si myslím, že věci které autorka do knih dávala jako PUO čipy a věci kolem léčby autismu ještě neexistují, nebo nejsou na takové úrovni, aby byly hojně využívané.

13.11.2010 5 z 5

Gooka a Yorimar Gooka a Yorimar Richard D. Evans (p)

zase jsem viděla Janatris z jiné strany, bojovné Chorijky a Bavendy, a nakonec přišel i Glux :))

SPOILER

Na to, že bylo Yorimarovi 5 let, byl trochu nemluvný a Gooka trochu jako otec odtažitý. Autor se velice dobře zbavil Lidry, nejdřív z ní udělal šilenou, a potom jí nechal vběhnout do hořícího domu, který vybuchl, ale tělo se nenašlo, takže ani nevím jestli to přežila.
Taky jsem čekala nějaké větší setkání s Goorou a ne jenom to, že ho slyšel mluvit v hlavě a ještě byla i noc, takže ho ani neviděl.
Konec byl dobrý, dračí lidé se stali draky a všichni se vydali domů a Gooka bude znova otcem, takže nakonec to dobře dopadlo :))

Gooka a dračí lidé Gooka a dračí lidé Ondřej Neff

Krásný a úžasný příběh, původně jsem po této knize sáhla, abych se dozvěděla, kdo jsou ti Dračí lidé a myslím, že jsem dobře udělala.

Daisho Daisho Stan Sakai

Tak tedy tenhle díl se mi moc líbil, chudák Usagi tady mi ho bylo obzvláště líto.
A moc se mi líbil konec s Toulavým psem.