Daisho

Daisho https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6944/bmid_usagi-yojimbo-daisho-qD3-6944.jpg 5 100 12

Usagi Yojimbo série

Usagi Yojimbo je ronin, samuraj, který přišel o pána, a tak se potuluje krajinou, pěstuje svá duchovní a bojová umění a hledá harmonii. V této sbírce krátkých příběhů potká mnicha hrajícího na pradávný nástroj zvaný shakuhachi, stane se neochotným účastníkem souboje za peníze, zavzpomíná na svou mladost a pokusí se pomoct vesnici sužované skupinou lupičů. Poté, co vůdce bandy unikne z léčky, vydává se Usagi po jeho stopách, aby získal zpět své daisho, pár mečů, které jsou duší samuraje. ISBN 978-80-86321-81-3 (dotisk)... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Crew

Daisho , 1998

Petr874
01.04.2024 5 z 5

Zatím nejlepší díl, ketrý jsem měl tu čest přečíst. Tolik vášeně, tolik emocí a zajímavé zápletky. Tedy až na ty krátké povídky, ty mě moc neoslovily.
Také se mi líbil návrat některých postav v předchozích dílů.

Deimos
08.05.2023 5 z 5

Devátý díl je v pořadí můj druhý. Příběhy jsou delší a o něco méně úderné, než při mém prvním setkání (první díl Ronin), zato jsou ale víc výpravné. Některé příběhy zřejmě navazují na předcházející a některé začínají nový příběh. Jiné se pak vrací do minulosti. Pořád je to velice akční a často je to velmi dojemné až osudové. Možná bych doporučil přečíst v krátkém časovém úseku. Já si knihu rozmělnil asi na rok (třeba že jsem ji z nějakého důvodu neměl zařazenou v rozečtených) a mám pocit, že to ubralo na intenzitě. Nebudu to v hodnocení zohledňovat a řeknu že to bylo krásné a silné vyprávění. (91%)

Listy
30.01.2021 5 z 5

Výtečný díl, Usagiho prostě a jednoduše zbožňuji, je správným hrdinou, který si vždy pevně stojí za svým (za morálními hodnotami), i když dle občasných příběhů z mládí vidíme, že i on někdy sejde z cesty či má to pokušení.
I tento díl mohu jen doporučit. Najdete tu napětí, boj i romantiku.

Delphín
08.10.2020 5 z 5

Úvodní příběh mě moc nezaujal, pak se ale vše vrátilo do těch starých dobrých ušatých kolejí. Příběh o Usagiho mečích je skvělé propracované dílo, dočkáme se ale i romantiky která opět skvěle funguje, leč zde tentokrát hlavní ženskou roli nehraje Mariko :) A celý komiks zakončíme kratičkou kapitolou ,,Povaha zmije". A na to jak je krátká tak ze sebe vysílá neuvěřitelně hororovou atmosféru.
Tento komiks je Sakai v životní formě!

puml
19.01.2020 5 z 5

Daisho patří spolu se Spiknutím draka k mým nejoblébenějším Usagiho příběhům. Zvolna plynoucí příběh a hlavně ten popis výroby samurajského meče patří podle mě k tomu nejlepšímu, co Sakai nakreslil. Daiho, to je Stan Sakai v životní formě. Pro mě jednoznačně jeden z top Usagiho příběhů. Doporučuji.

jarynek
06.02.2018 5 z 5

Může to vypadat, že Usagi je stále o tom samém, ale přesto autor dokáže příběhy napsat tak, že se Usagi stále neomrzel. V tomto díle mne zaujal především příběh o ztracených mečích i s krátkým vysvětlením ohledně výroby japonských mečů. Pěkně vypointovaný byl i "skoro romantický" příběh s princeznou.

Atlantis
25.10.2017 5 z 5

Jak je možné, že komiks s králíkem samurajem má v sobě tolik emocí? Sakai prostě umí.

Mercatino
05.06.2017 5 z 5

Je to s podivem jak to, že Usagi není u nás více populární. Serie má všechno co má komiks mít a ještě něco navíc, kouzlo roztomilé a nemilosrdné japonské kultury. A přitom tato série zatím nemá žádnou chybu.

V tomto díle se mi líbilo :)

+ krásná kapitola o výrobě japonského meče a významu, který pro samuraje má
+ miluji Usagiho románky a tento s princeznou Kinuko mě opravdu dojal
+ Usagi a Genosuke mají skvělou kapitolu v tomto komiksu, kde závěr mě mile překvapil

martinstefko
14.10.2015 5 z 5

Stan Sakai opět ukazuje, že "Usagi Yojimbo" je co do kvality jednou z nejvyrovnanějších komiksových sérií, jaké u nás vycházejí. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/04/577-usagi-yojimbo-9-daisho-100.html

Standa Šebek
15.09.2013 4 z 5

Moje první kniha o ušatém samurajovi.

Nejdřív jsem ho viděl jako nijak oslnivý komiks pro oddychovou četbu, ale pak, ani nevím jak se to stalo, jsem si sehnal další dva díly a mám chuť na víc:-)

Hrdinské činy králičího ronina Usagiho se odehrávají ve středověkém Japonsku, kde místo lidí vystupují antropomorfní zvířata. Jde o klasické samurajské příběhy, které v hlavních rolích s "roztomilými" zvířátky mají své kouzlo (ale se svižným useknutím hlavy tady nikdo neváhá) a člověk se dozví i dost zajímavých věcí o kultuře i historii starého Japonska, které zde neslouží jen jako kulisa - na autentičnost a detaily japonské kultury je zde kladen velký důraz.

Kresba je na první pohled jednoduchá, ale při bližším prozkoumání detailní, velmi účelná a svým způsobem dokonalá.

Vytkl bych snad jen přílišnou didaktičnost při vysvětlujících dialozích nebo monolozích. (Osobně mě velmi ruší například, když postava zaslechne nějaký zvuk, vydá se ho prozkoumat a na dalších obrázcích trousí zbytečné hlášky jako "Odtud jsem slyšel ten zvuk, ale teď nic nevidím. Hm, zajímalo by mě, co to mohlo být").

Ale to je jen drobná piha na kráse. Pokud hledáte oddychové příjemné počtení o hrdinských činech a napínavých soubojích v působivých reáliích starého Japonska, seznamte se Usagim.

OldaB
09.10.2012 5 z 5

Meče jsou duší samuraje, budu se snažit, abych jich byl hoden.

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Tak tedy tenhle díl se mi moc líbil, chudák Usagi tady mi ho bylo obzvláště líto.
A moc se mi líbil konec s Toulavým psem.