Tanečnice z Veselého mlýna

Tanečnice z Veselého mlýna https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59015/tanecnice-z-veseleho-mlyna-59015.jpg 4 25 7

Komisař Maigret série

Příběh se odehrává v belgickém Lutychu a jeho námětem je kriminalita mládeže. Společenské zázemí obou chlapců dostávajících se na scestí je ukázáno na základě ostré společenské diferenciace, do níž detektivní hrdina komisař Maigret proniká se svým osvědčeným citem pro sociální motivování činů.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Československý spisovatel

La Danseuse du Gai-Moulin , 1931

kalache
04.02.2023 4 z 5

...Maigret je francouzský Vaňásek,nebo Vaňásek je český Maigret...

kopeceli
01.12.2021 5 z 5

Příjemné čtení, zajímavá zápletka.

Zdeniczka
11.06.2020 4 z 5

Moje první maigretovka, vlastně kvůli Čtenářské výzvě. Nebylo těžké něco najít, v knihovně u rodičů je spoustu starých vydání Maigreta, Poirota, Holmese apod. Děj je poměrně nadčasový, takže na hodnotě určitě neztrácí ani dnes. Maigretův nástup byl skvělý. Určitě zase brzy po nějakém příběhu s ním sáhnu. :)

Česneksmedem
02.09.2019 2 z 5

Nějak nesdílím nadšení předchozích komentářů. Řekl bych, že jde o knihu, která je taková "mizivá". Za pár dnů už si na ni ani nevzpomenu, neřkuli ji někdy číst znova.

iceVS
11.08.2019 5 z 5

Neuvěřitelný, že ten příběh byl napsán v roce 1931. Zápletka je tak rafinovaná a reálná, že se děj může odehrávat i v současnosti. A příchod Maigreta na scénu je vskutku neodolatelný.
Jednu jedinou výhradu bych měla, všimla jsem si i v předchozí knize... Komisař pařížské kriminálky zvedne telefon a ohlásí se: "...tady Bezpečnost...", nebo po zatčení: "... to si řekneme na Bezpečnosti..." To mě fakt rozesmálo nahlas, je to ale jediná piha na kráse dokonalého jazykového zpracování. Staré knihy je radost číst, člověk v nich nenajde jediný překlep, natož pravopisnou chybu.

mgeisselreiter
01.04.2014 4 z 5

Jedna z prvních detektivek s Maigretem a patří rozhodně mezi ty lepší. Dobře se čte, zápletka je zajímavá. 80%, 1.4.2014.

Lusa
14.01.2011 5 z 5

Detektivka opravud perfektní, Maigret je opravdu třída :))

SPOILER

Trochu mě zarazilo, že se Maigret hned neobjevil, ale když se pak objevil, tak jsem se musela smát, takový pěkný příchod na scénu XD