Lusa Lusa komentáře u knih

Stvořitelé budoucnosti Stvořitelé budoucnosti * antologie

Úžasné a krásné, miluji tyhle sebrané sci-fi to máte od každého něco, vřele doporučuji :))

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Původně jsem chtěla shlédnout jenom film, ale potom jsem v knihovně narazila na tento skvělý komiks. A jsem ráda, že jsem si ho přečetla.
Úžasné od začátku až do konce, vřele doporučuji.
I když někdy byl až moc krutý, sposta hrdinů zemřela a hlavní padouch to přežil.
i tak to byl opravdu krásný komiks
a nejlepší byl konec.
SPOILER
...nechávám to v tvých rukou. a pod jeho rukama byl náhle Rorschakův deník :))

30.11.-0001

Hory mají oči – Počátek Hory mají oči – Počátek Jimmy Palmiotti (p)

Nemám ráda horory, protože se potom bojím, ale ráda si o nich něco přečtu a tak jsem také narazila na tuto knížku, filmy jsem neviděla a ani se nikdy nepodívám, ale tato knížka i když byla docela děsivá byla opravdu úžasná

30.11.-0001 5 z 5

Hledání ráje: Můj život s gepardy Hledání ráje: Můj život s gepardy Matto Barfuss

Nádherný příběh, jednoho muže, který měl sen a za tím si šel.

SPOILER

Opravdu se to pěkně čte a hlavně se dostáváte blíže a blíže k realizaci jeho snu, který ze
začátku byl dostat se do Afriky, poté se tam zase vrátit a jako nakonec vypustit odchycené gepardy do volné přírody, což se mu po dlouho době plné překážek a nástrah opravdu povede, takže kniha má svůj krásný happyend.
Hlavně jsem trnula když vyprávěl jak žil s gepardy jak jim odpovídal a komunikoval s nimi a jak se musel bíty o holý život

Zásilka od mrtvého Zásilka od mrtvého Tami Hoag

Nádherná kniha, jedna z velmi dobrých detektivek

Nell Nell Kay Hooper

Úžasná kniha ale podle mě Nell nemá na Maggie, dalo by se říci, že je Nell slabší odvar Maggie, ale nemohu říci, že byla kniha špatná, právě na opak.
Byla výborná plná tajemna které se mi pomalu otevíralo a na konci mě opět autorka šokovala, Dočítala jsem to ve třídě pod lavicí a měla jsem co dělat aby to se mnou nešlehlo. :))

Dům stínů Dům stínů Kay Hooper

Trochu jsem při čtení čekala, že to bude něco podobného jako Mezi nebem a zemí, takže mě trochu zklamalo že bylo napsáno trochu jiným stylem, spíše se podobalo detektivce, ale určitý nádech spiritualismu tu byl, hltavě jsem četla abych se dozvěděla kdo za vším stojí a nakonec jsem přeci jenom zůstala zaraženě hledět když jsem se dozvěděla jak to skončilo.

30.11.-0001 4 z 5

Tajemný život delfínů Tajemný život delfínů Yves Paccalet

Tuto knihu jsem si pořídila s další knihou a to Skrytý život žraloků a myslela jsem si, že to bude napsané stejně, ale mýlila jsem se, život delfínů je jakási podrobná příručka o jejich životě a nejen o nich ale také o životě verlyb, kosatek, sviňuch atd. (možná bych příště mohla číst lépe anotace XD)

SPOILER

Pro ty co by jí začali číst musím říct, aby to ze začátku nevzdávali, protože pro mě byla kniha ze začátku dosti nudná, i když se objevily kapitoly, které mě zase probudily a donutily číst dál, ale jak říkám nevzdávejte se a až se dostanete ke kapitole Znečištění a pustošení přírody ihned obživnete (je to až skoro na konci) pro mě to byla nejhroší a také nejsmutnější kapitola nazvaná Lidé ničitelé, takže si asi dokážete vybavit o čem kapitola je.
Jinak to byla velice zajímavá kniha

Princeta a kapitán Princeta a kapitán Anne-Laure Bondoux

SPOILER

Krásný příběh, velice se mi líbilo, jak se rozvíjel z jedné strany Malvin příběh a z druhé strany Orfeuv příběh a jeho cesta za záchranou Malvy, opravdu nádherné :))

Jenom mi bylo moc líto Orfeuse a Peppeho a ostatních kteří na cestě zemřeli, hlavně tedy Orfeuse myslím, si že neměl zemřít, že měl s Malvou zůstat a vládnout

Pád Pád Garth Nix

Též jedna z mých prvních knih z knihovny, velice krásný příběh, ale jako obvykle si už nedokážu vybavit vše, ale i tak byla moc krásná.

Vzpomínám si, že jsem si jí vzala hned po tom co jsem dočetla Eldest, měla jsem velmi rozpolcenou povahu, byla jsem smutná i natěšená zároveň, takže jsem musela šáhnout po jiné knize, abych se uklidnila a zrovna jsem měla po ruce Sedmou věž :))

Strážce meče Strážce meče John White

Opravdu skvělá kniha, a jeho pokračování byli také skvelé, jenom mě mrzelo, že když se John opět vrátil do té země, tak už tam uběhlo mnoho let, takže se nemohl setkat se starými známími :(( ale jinak skvělé počteníčko :))

30.11.-0001 5 z 5

Tajemství jezdců z močálu Tajemství jezdců z močálu Peter Horn (p)

Opět jedna z mých knih z knihovny, tohle jsem četla už před hodně lety, ale i tak si ještě něco vybauji. Vím, že to byly skvělé knihy.

Štít Štít Richard Brown

Oba dva díly byly velice krásné a poutavé.

Čarodějnická škola Čarodějnická škola Debra Doyle

Kruhy magie jsem si pujčovala v knihovně, ale jsou opravdu dobré, už je to sice pár let co jsem je četla, ale i tak jsem ráda sledovala Randalovu cestu za tím byl dobrým čarodějem

Diamantová cesta Diamantová cesta Iva Hlaváčková

Tak tuhle knížku jsem si koupila v jednom supermarketu jenom pro to, že jsem měla v ruce kupon na slevu a ja hledala nejakou knizku na kterou bych tu slevu uplatnila a tak sjem si ji koupila a udělala jsem dobře, příběh Sáry a Ondry mě úplně uchvátil.

Skrytý život žraloků Skrytý život žraloků A. Peter Klimley

Velice zajímavá kniha.

Klimley v ní ukazuje, že se nemusíme žraloků bát, jakoby z nich chtěl smýt hroznou podobu, kterou jim dali Čelisti.

SPOILER

Docela jsem trnula když jsem četla, že si pomaloval kombinézu, aby zezdola vypadal jako kosatka a klidně si plaval v nádrži se žraloky :()

30.11.-0001 5 z 5

Franta a já Franta a já Václav Čtvrtek (p)

Jedna z mých prvních knih

Maggie Maggie Kay Hooper

Na jednu stranu velice děsivé na druhou stranu velice napínavé. Ale úžasná kniha vlastně první kterou jsem od Kay Hooper četla.

SPOILER

Trochu se mi dělalo špatně z toho co ten chlap dělal těm ženským. (vyřezával oči) XO ale jinak opravdu skvělé, běhal mi z toho mráz po zádech a docela jsem se o hlavní hrdiny velice bála...

Vzducholoď Nine Vzducholoď Nine Thomas H. Block

Velice krásný příběh, jediné co jsem od Blocka četla a nejspíš si někde seženu i další knihy, jedno vím ale určitě. Nikdy bych si žádnou z Blokových knih nevzala do letadla, abych se nějak zabavila:))

Kamarádi z prérie Kamarádi z prérie Pavel Kosatík

Jeden z prvních komiksů, který jsem přečetla, a dodnes se k němu vracím.