Kamarádi z prérie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dobrodružství na Oregonské stezce Kreslený román z Divokého západu, který napínavým dějem přibližuje historiské události na Oregonské stezce, kde vrcholí boj Indiánů o jejich práva. Hrdiny příběhu jsem dva chlapci, idiánský chlapec Krupobití a bělošský chlapec Dick Thompson, kteří se spřátelí za dramatických okolností. Jejich kamarádství je vystaveno četným zkouškám. Prožívají spolu i všední dny v indiánské vesnici, kdy Dick objevuje dobré i špatné stránky indiánské života... Jejich cesty se ovšem rozdělí, ale události je po čase opět svedou dohromady, ale každý už stojí na jiné straně a hájí zájmy své rasy......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17962/kamaradi-z-prerie-17962.jpg 4.617
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Kamarádi z prérie

Turlogh
03.08.2019

Příjemný komiks pro děti a mládež o indiánech a dobách osídlování tzv. Divokého západu. Slovem provází Magda Ziková a Pavel Kosatík, ilustrace z dílny mistra kresby Jirky Petráčka. Dobrodružné, čtivé počteníčko vhodné pro všechny přátelé indiánů a slavné doby Divokého západu. Howgh.

Stromolezci
07.09.2017

Komiksové zpracování různých příběhů málokdy zklame...


gwen666
16.09.2015

Na tuto komiksovou knihu si velmi dobře pamatuji . Byla to první kniha , kterou jsem si kdysi dávno půjčil z městské knihovny :-)

Mirek V.
18.03.2014

Nádherně ilustrovanná :-)

Lusa

Jeden z prvních komiksů, který jsem přečetla, a dodnes se k němu vracím.

Doporučujeme

Rychlé šípy
Rychlé šípy