Strážce meče

Strážce meče https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7900/mid_strazce-mece-5YT-7900.jpg 4 50 12

Kniha je o Johnovi Wilsonovi, která se dostane so země Anthropos a tam dostane nové jméno, Strážce Meče, i úkol – zabít prince Goblina. Spolu s věštcem Mabem se snaží dostat matmony a krále Bjorna s královnou Bjornmilou na ostrov Geburah, kde je věž Geburah a v ní jsou Regenti, vládci. Cestu jim stěžují různé nástrahy, ale oni je překonávají. Dostanou se na ostrov, obrní se, John zabije prince Goblina, potká svého otce (věštec Mab je ve skutečnosti jeho otec Ian MacNab) a oba se vrací domů.... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Návrat domů

The Sword Bearer , 1986

Sorrangar
29.05.2021 5 z 5

Žánrově velmi blízké Letopisům Narnie, ale mně se tohle líbilo mnohem víc. Není to tolik pohádkové, je to temnější (skřeti, smrt, temné síly), zároveň je tam velmi zřetelné křesťanské poselství (Bůh jako Tvůrce, Mab jako prorok a jeho zřetelné odlišení od čarodějů, víno odpuštění, Zjevení atd.). Za mě to je o level výš než Narnie, ale zase víc pro děti než třeba Pán prstenů.

Bethanee
05.01.2021 3 z 5

Kniha se hezky čte, ale působí jako slabý odvar Letopisů Narnie.

TajemnýSmrad
14.06.2020 5 z 5

Je to strašně dávno, co jsem knihu četl, takže možná mé hodnocení už není zcela objektivní... Každopádně si pamatuji, že jako dítěti se mi příběh líbil. Tenkrát jsem byl sám Strážcem meče a v hlavě si kreslil, jak bych se zachoval a co bych dělal (řekl bych, že jsem byl o něco pozitivnější a rozumnější postava, než skutečný hlavní hrdina příběhu).

Dnes už se mi vybavují jen útržky a přesto mě překvapuje, že mi už tenkrát nedošlo že první a druhý díl série je paralela k starému a novému zákonu.

Třeba se ke knize ještě vrátím, každopádně mé dětské já posílá pět hvězdiček.

Vevericka.eva
20.02.2020 1 z 5

Asi jsem tuto knihu četla v nesprávném vývojovém období, ale mě přišla nudná. Děj pomalý, nezáživný, postavy ploché. Některé pasáže jako bych už četla někdy dřív v jiných knihách. Neustálé narážky o náboženství mě vyloženě vadily.

jaja4
29.12.2019 3 z 5

White dokonale vyvážil kresťanský a fantasy prvok. Lenže treba na neho naraziť ešte pred Lewisom a Tolkienom. Pre mňa je už neskoro.

MinaHawke
23.07.2018 4 z 5

Moc hezká fantasy.

kacaabba
07.09.2015 2 z 5

Osobně mne kniha více neoslovila. Měla-li mít křesťanské poselství, poněkud mi uniklo.

luthien
12.06.2015 3 z 5

Tahle křesťanská fantasy se mi moc líbila v době, kdy jsem ještě nepřečetla Pán Prstenů ani Letopisy Narnie. Od té doby už je pro mě mnohem slabší, protože vidím, kolik nápadů z obou knih přebral. Přesto je to pořád docela čtivý a pěkný příběh.
Víc zde: http://malacandra.blog.cz/1109/pribehy-ze-zeme-anthropos

Malefisto
29.05.2015 4 z 5

Dobrá kniha s duchovním poselstvím, která se velmi hezky čte. Trošku mi však vadí narušená dynamika děje. Něco napínavého se děje a pak to celé vyvrcholí ve dvou větách. V další kapitole uplynou další dva roky a kde nic, tu nic. Celé to působí takovým kostrbatým dojmem.

Mištu
27.03.2013 5 z 5

Zajímalo by mě, proč není do češtiny přeloženo všech šest dílů, nebo zda se to teprve nějak chystá. Nevíte někdo?

bararich8
04.04.2011 5 z 5

Touhle knížkou jsem byla opravdu nadchnuta. Úplně mě vtáhla do děje, nešlo přestat číst. A když jsem ji dočetla, cítila jsem zvláštní prázdno, ale do pokračování jsem se nepouštěla.

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, a jeho pokračování byli také skvelé, jenom mě mrzelo, že když se John opět vrátil do té země, tak už tam uběhlo mnoho let, takže se nemohl setkat se starými známími :(( ale jinak skvělé počteníčko :))

fantasy pro děti

John White