Skokani v čase

Sci-fi amerického autora je chmurná vize nedaleké budoucnosti, situovaná do pětadvacátého století na Zemi, která v této době již sotva uživí své obyvatele. Lidé na Zemi se sice ještě uživí, ale stávají se vězni vlastní planety, v níž je všechno pouze na příděl. Život je tak pro většinu lidí jen pouhým přežíváním, z něhož je možné uniknout jen do jiné doby. Země se totiž postupně stala nehostinným místem, které nemá lidem co nabídnout a novou šanci jim nabízí jen přeskok do minulosti, z níž je ještě možné se poučit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14647/skokani-v-case-Q0D-14647.jpg 3.934
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Ivo Železný

The time hoppers, 1967

Kniha Skokani v čase

ludek.n
06.12.2018

Silverbergovi Skokani v čase jsou taková příjemná, nenáročná, tuctová sci-fi s kriminální zápletkou. Žádné velké překvapení, šťourání se v psychologii postav, či kdovíjak akční a hektický děj tu každopádně nejsou. Čtenář dostane trochu dobrodružného pátrání, trochu humoru, spojeného s časovými paradoxy, a to je tak asi všechno. Autor nezachází nijak do hloubky, když představuje svět v pětadvacátém století, ani se nezabývá samotnou podstatou cestování časem. Používá to vše jen jako kulisu pro jednoduché vyprávění kriminálního sekretáře KrimSeku Josepha Quellena, který se snaží vypořádat s vlastním životem na přelidněné Zemi. Robert Silverberg umí psát rozhodně lépe, ale pokud nečekáte nějaké promyšlené a hluboce strukturované dílo, asi vás tato útlá knížečka neurazí.

astroweb
26.06.2017

Jako nápad dobrý, ale chyběl mi tam tak nějak příběh, nezachránil to ani dosti očekávaný konec. Musím říct, že Proti proudu času od tohoto autora již mám přečteno několikrát a mnohem víc super.

Lusa

Krásná kniha, která se dobře čte.

SPOILER

Trochu mě děsilo, když bych si měla představit v takové společnosti vyrůstat, vzduch na příjem, žádná práce, přelidněno a umístění podle tříd.
Není to nic příjemného a ani se nedivím, že hlavní hrdina s tím také nesouhlasil.

Trochu jsem čekala jiný konec, když totiž na začátku říkal malý Joe, že Kloofman je podobný tatínkovi, myslela jsem si, že je to on, když přeskočil a tedy by z toho mohl být super konec, ale vše nakonec skončilo jinak, ale i tak jsem spokojená

Králové Clonmelu
Králové Clonmelu