Lusa Lusa komentáře u knih

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Řekla bych, že kniha je napsaná jiným stylem než ty předchozí, ale po chvíli si na to zvyknete. Musím říci, že jsem se opravdu nenudila, kniha je velmi čtivá a celkem napínavá. Pokud je to však reálně možný příběh, kdo ví v Americe je možné snad všechno.

05.03.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knize nelze upříto to, že je čtivá a vlastně je i zajímavé pozorovat, jak to nakonec skončí. S hlavní hrdinkou jsem se ale nemohla sžít ani s ní soucítit. Není to prostě detektivka na kterou jsem zvyklá, plná napětí a rozplétání se záhadou kousek po kousku, tady je policii projistotu úplně neschopná, i když to je Londýnská policie a ne služebna na zapadlém venkově. Další knížky od autorky mě asi už ani nelákají.

16.01.2022 3 z 5

Zloději lidí Zloději lidí Robert Crais

Tak tohle byl tak trochu jiny Crais než jsem byla zvyklá, ne příběh byl stále skvělý, napínavý a dech beroucí, ale překvapilo mě postavení příběhu který skákal v událostech tam a zase zpět. Ale i tak opět skvělé.

30.04.2020 5 z 5

V hlubinách Loch Ness V hlubinách Loch Ness Steve Alten

Jelikož mě vodní svět velmi zajímá tak pro mě bylo čtení toté knihy též velmi zajímavé. Jak bylo rečeno na konci, co my víme o tom, co tam dole žije dokud nesestrojíme potřebné prostředky, abychom to zjistili, do té doby to pro nás bude neobjevené. Dobré bylo propojení minulosti a přítomností pomocí deníku Adama, i když jsme potřebovala chvíli, než jsem se zorientovala v tom druhu písma. Mě se určitě toto dílo líbilo, později jsem ze zvědavosti sahala po googlu, abych si zjistila, jaké zvíře že to tam plave zrovna teď plave.

16.01.2014 5 z 5

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Původně jsem chtěla shlédnout jenom film, ale potom jsem v knihovně narazila na tento skvělý komiks. A jsem ráda, že jsem si ho přečetla.
Úžasné od začátku až do konce, vřele doporučuji.
I když někdy byl až moc krutý, sposta hrdinů zemřela a hlavní padouch to přežil.
i tak to byl opravdu krásný komiks
a nejlepší byl konec.
SPOILER
...nechávám to v tvých rukou. a pod jeho rukama byl náhle Rorschakův deník :))

30.11.-0001

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Opět moc krásné a smutné.

SPOILER
Dostala mě smrt S., kterého jsem si zamilovala když jsem ho viděla v kině, jinak film byl též moc dobře udělaný

30.11.-0001 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Moje první knížka od Kinga díky výzvě. Zaujala mě komplet, takže jsem do toho šla. Musím říci, že to bylo dosti čtivé a některé pasáže i napínavé, nebylo to vůbec špatné, ale zatím zůstanu jen u tohoto kousku.

30.09.2023 5 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Další díl nezastová za přechozími, a jak se mi Poprava moc líbila, tak Panenka jí ještě překonává. Zamotaný případ, který má velmi zajímavé rozuzlení.

06.07.2023 5 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Tak zatím pro mě nejlepší díl v sérii, Yrsa dokáže vždy překvapit a ten mrazivý konec.

28.04.2023 5 z 5

Kdo je bez hříchu Kdo je bez hříchu Bo Svernström

Výborná a skvělá kniha která se velice dobře četla. Bylo tam napětí a celý příběh byl velice zajímavý do konce celého rozuzlení.

20.04.2023 5 z 5

Matka Matka Jeff Lemire

Knížku mi půjčil kamarád. Velice zajímavý děj a dobré zpracování.

21.03.2023 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Můj první švédký triler, od začátku velmi čtivé a napínavé až do poslední stránky, a ač se zdá, že je vše vyřešeno hned na začátku, tak teprve poté se vše začne skutečně rozplétat.

11.06.2022 5 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Na autorku jsem narazila tak nějak náhodou a rozhodla jsem se zkusit její první sérii s Tórou. Severský thriller to zrovna nebyl, ale i tak mě kniha zaujala, pohltila a musela jsem jí dočíst do konce. Určitě budu s Tórou ještě pokračovat.

14.05.2022 5 z 5

Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Barbora Brůnová

Znám z FB a i když jsem bezdětná, tak se moc bavím při každé nové kresbě, jen tak dál.

29.03.2022 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Za mě opět velmi čtivý a napínavý příběh i když ke konci už mi to přišlo už moc překombinované se vším tím odlákáním pozornosti.

12.01.2022 4 z 5

Zaklínačka Lota Zaklínačka Lota Petra Neomillnerová

Příběhy byly zajímavé, svižné, ale hlavně čtivé, určitě budu s Lotou pokračovat.

23.07.2021 5 z 5

Divoké kočky Divoké kočky Erin Hunter

Primární skupinou budou asi děti, ale to opravdu čtivé i pro starší i dospělé XD.

24.01.2021 5 z 5

Střední je peklo Střední je peklo Jordie Bellaire

Chvíle nostalgie mě úplně ovládla, když jsem ten komiks uviděla, a prostě jsem ho musela mít, protože ten seriál jsem prostě měla ráda. Komiks je přece jenom z naší doby a musím říci, že mě přece jenom zaujal. Takže za mě ano, pokračuji.

12.01.2021 5 z 5

Nejmenuji se Miriam Nejmenuji se Miriam Majgull Axelsson

Téma holokaustu v knihách nevyhledávám, ale protože toho od Axelsson mnoho u nás nevyšlo, musela jsem si pořídit i tuto její knihu. Asi nejsilnější částí pro mě byl příběh malého Didiho v cikánském táboře, a samozřejmě celý Miriam příběh byl velmi silný. Tento příběh nebyl přece jenom o koncetračním táboře, což se mi na něm líbilo, jak Miriam vzpomínala a zalétala ke vzpomínkám po osvobození. Za mě skvělé, doporučuji.

26.12.2020 5 z 5

Tygřice Tygřice Torey L. Hayden (p)

Tygřice je trochu jiný příběh, než na který je člověk u Torey zvyklý, je to pokračování příběhu už jenom jednoho teď už náctiletého dítětě, která by možná aby nevznikl, kdyby lidi nechtěli vědět, co se se Sheilou vlastně stalo. Před námi je dojemný, smutný, ale i milý a veselý příběh o této velké tygřici, ale i o její učitelce, která zasluhuje moje velké uznání za svoji práci.

11.12.2020 5 z 5