V hlubinách Loch Ness

Příšera z dávných věků. Jezero Ness skrývá smrtelně nebezpečná tajemství, pocházející z dávných dob, o nichž podávají zprávu již rytíři Řádu templářů. Obývá hlubiny jezera příšera, kterou údajně spatřily již tisíce lidí, nebo je její přítomnost mýtem? Desítkám expedic, vybaveným moderním sledovacím zařízením, se přesto nedaří její přítomnost prokázat. Autor sepsal téměř hororový příběh výzkumníka, jenž se dostal do přímého kontaktu s příšerou, která začala zabíjet lidi. Její existenci prokazuje moderními metodami a zkoumá příčiny, které vedly k její agresivitě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3740/big_v-hlubinach-loch-ness-AKN-3740.jpg 3.864
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , BB art

The Loch, 2005

Kniha V hlubinách Loch Ness

danny_21

Po přelouskání vydaných románů ze série o hladovém megalodonovi, jsem s chutí sáhnul po další Altenově knížce, bohužel se dostavilo velké zklamání. Autorovi nedrží pohromadě prakticky nic - postavy jsou fádní, jejich dialogy a vzájemné vztahy k směšné a nereálně, naroubování příběhu na potomky hrdých skotských reků Wallace a Roberta Bruce a celý kult templářských rytířů střežících relikvii, bych ještě snesl, ale představitele žravé Nessie s hřívou jsem fakt nedával - silně béčková tragédie - 35 %

missbellatrixx
11.03.2020

Jakože...WOW...

denib
07.09.2019

Pokud má někdo chuť si odpočinout u čtivé, napínavé knížky a nečeká kdovíjakou hodnotu, tak proč ne. Já přesně to chtěla a taky dostala :-) Trochu mi to připomínalo třeba Čelisti - turisti jako potrava vraždícího monstra :-) Navíc mám ráda Skotsko, bylo fajn se o něm něco dozvědět. Akorát ti templáři mi připadali trošku moc fantaskní - za to jedna hvězda dolů. Rozhodně si od autora ještě něco přečtu.

babicka_amalka
26.07.2018

přečteno s chutí; na knížce se mi líbilo to, co patrně příliš mnoho ostatních nenadchne a třeba budou i přeskakovat - skvěle stručně a přehledně podané dějiny Skotska, stejně jako místopis - vzpomínka na vlastní putování Skotskem; i když to asi není žádný literární skvost, já jsem byla spokojená;

Atanone
29.06.2017

Protože jsem nejdřív četla "sérii" Meg,byla jsem už tím tématem možná trochu unavená.
I tak jsem přečetla ráda. Připomnělo mi moje milované Augustovy knihy a vážně mi chyběly ilustrace pana Buriana,ale ty mi chybí v každé dobrodružné knize.

Kamarádky manžel odtud pochází. Fíííííjo!!! Myslím,že kdybych tam jela třeba na měsíc (páč týden by byl zatraceně málo),stejně bych ho celý proseděla někde na břehu a koukala na vodu.

michimuller
12.08.2015

Mám moc ráda autorovu sérii s Meg, která je podle mě naprosto báječná pohádka o megalodonovi na pokračování. Tenhle příběh o skotské celebritě Nessince je tak trochu povedeně slátaná pohádka od všeho trochu. Líbili se mi kryptozoologické vsuvky o skutečném / domnělém pozorování této zmarkeningované příšerky živící cestovní ruch i příběh vyprávěný mořským biologem. Celkově vzato historický podtext byl docela dlouhý a možná by bez něj příběh vypadal celkově líp. Také hlavní viník prosakující ropa do jezera mi přišel hodně nevěrohodný, ale jako i jiné Altenovy romány bylo v hlubinách Loch Ness čtivý příběh, který rozhodně nenudil. Předimenzované akční scény, když mořského biologa pokouše v tábořišti vrčící Anquilla Anguilla jsou spíše úsměvné. On každý čtenář není rybář, aby si v daným okamžiku vybavil říčního úhoře a překladatel byl frajer, že tam český název raději vypustil, aby z toho nebyla komedie. Docela by mě potěšilo, kdyby se autor pustil do románu o Yettim :o)

Lusa
16.01.2014

Jelikož mě vodní svět velmi zajímá tak pro mě bylo čtení toté knihy též velmi zajímavé. Jak bylo rečeno na konci, co my víme o tom, co tam dole žije dokud nesestrojíme potřebné prostředky, abychom to zjistili, do té doby to pro nás bude neobjevené. Dobré bylo propojení minulosti a přítomností pomocí deníku Adama, i když jsme potřebovala chvíli, než jsem se zorientovala v tom druhu písma. Mě se určitě toto dílo líbilo, později jsem ze zvědavosti sahala po googlu, abych si zjistila, jaké zvíře že to tam plave zrovna teď plave.

Klarv
07.08.2011

Na jednu stranu chce autor aby to vypadalo realisticky, rozepisuje jak co vypadá a funguje atd.. a na druhou mi to občas přišlo jako pohádka. I svědectví kdo a kde viděl Lochnesku mě zhruba od půlky knížky začalo obtěžovat pořád se to opakovalo. Popisování středověku mi přišlo zbytečné moc mi to tam nesedělo a zamíchání rytířů kteří krmí Lochnesku to jsem se jenom pozastavila a řekla si cooo?? Sečteno podtrženo někdy je mín lepší než víc je tam toho zbytenčně naskládáno hodně.